Čriepky z tlače...


Pique a Lenglet si musia navzájom rozumieť!


Skutočnosť, že Thomas Vermaelen bude zranený na ďalších šesť týždňov v kombinácii s poranením kolena Samuela Umtitiho znamená, že ústredným obranným párom Barcelony v nasledujúcich zápasoch by mali byť Gerard Piqué a Clément Lenglet.


piqu lenglet marca comjpg

zdroj: marca.com

Umtiti, zvyčajne stopér v základnej zostave, sa bude musieť tento týždeň podrobiť zdravotným testom, aby zistil, či konzervatívna liečba, ktorú prekonal, umožní jeho nastúpenie na zápasy so Sevillou, Interom a Realom Madrid.
Ak sa ukáže, že konzervatívna liečba nezabrala, bude musieť podstúpiť operáciu.
To by ho vylúčilo až do začiatku roka 2019 a ponechalo dvojicu Piqué - Lenglet ako jediné dve dostupné možnosti.
Spolu zatiaľ odohrali iba štyri zápasy od Lengletovho letného príchodu práve zo Sevilly, takže budú musieť ďalej intenzívne rozvíjať vzájomné porozumenie.


Našťastie pre Ernesta Valverdeho žiaden hráč nebol tento týždeň na medzinárodnej scéne počas reprezentačnej prestávky, a preto by mali byť obaja čerství a oddýchnutí.
Pri pohľade na dlhodobý plán, Pep Segura, Éric Aidal a Ramon Planes začali hľadať hráča, ktorý by mohol byť podpísaný počas zimného prestupového obdobia.


Plán bol zachovať súčasné kvarteto počas celej sezóny, ale zranenia a nedostatok oddychu, ktorý ťaží predovšetkým Piquého, viedli k rozhodnutiu urobiť krok k získaniu špičkového stopéra už túto zimu.Joaquín Caparrós:

Messi je lev, ak ho nahneváte, odtrhne vám hlavu.


messi 90mininjpg

zdroj: 90min.in


Joaquín Caparrós už premýšľa o zápase v Barcelone v sobotu medzi jeho Sevilla FC a FC Barcelona.

Ide o súboj, v ktorom Andalúzsky tím chce za každú cenu ubrániť vedenie v La Lige.

Ale za to bude musieť tím Pabla Machína urobiť veľmi dobre rozhodnutia a vyhnúť sa Leovi Messimu, posadnutému všetkými súpermi, ktorí navštívia Camp Nou.


"Messi nemôže byť rozzúrený. Messi je ako lev. Lev musí byť hladkaný a potom môžete dať svoju ruku do jeho úst a on vás neuhryzne. Ale keď sa ho dotknete nevhodne, lev vám ľahko môže odtrhnúť hlavu. " 

Kto vyhrá podľa MUNDODEPORTIVO Zlatú loptu France Football?


Aktuálny stav hlasovania - 16.10.2018:


Messi = 77%

Griezmann = 7%

Modrič = 5%

Ronaldo = 3%

Mbappé = 3%

Neymar = 1%

 

Peter Maďar

Zdroj: mundodeportivo.com, marca.com, sport.es