Ako sme nemohli navštíviť milovanú Barcelonu.


BarcelonaDestaquejpg

zdroj: barcelonadestaque.com


Dnes je práve ten deň, keď sme sa mali všetci stretnúť na spoločnom obede na terase obľúbenej reštaurácie v centre Banskej Bystrice. Vychutnať si skvelé jedlo a potom s plnými žalúdkami vyraziť na ďalšie barcelonské dobrodružstvo.

Cesta do Viedne na letisko je nudná, celý čas po diaľnici a tak práve tento úsek by bol najslabším prvkom výletu. Nuž ale čo, aj to je potrebné absolvovať.

Letieť sme mali podvečer. Letenky na skvelé miesta, prednostný nástup do lietadla. No neteš sa.

Aj sme sa veru poriadne…

Po prílete naplánovaný presun do zatiaľ najlepšie vyzerajúceho ubytovania vo veľkom trojizbovom byte na prízemí mestskej vily stojacej v pešej dostupnosti fantastického Tibidabo (viac). Veľká obývacia izba s francúzskymi oknami umožňujúca skvelé prepojenie so záhradou plnou stromov a kríkov.

Fakt, chceli sme si dopriať.

No neteš sa…


8559756jpg

zdroj: a-hotel.com


Druhý deň bol naplánovaný rýchly presun priamou linkou metra. Cieľovou stanicou bol Camp Nou (viac). Už po niekoľkýkrát návšteva legendárneho štadióna. Prezretie jeho útrob plných do stien a stropov uložených emócií. Trávnik na hracej ploche a obrovské tribúny v tých najkrajších klubových farbách. Múzeum, v ktorom sa pred obrazovkami prinášajúcimi najslávnejšie okamihy v histórii klubu za zvukov emotívne podfarbenej hudby nerozplače len totálny ignorant. A nakoniec skok do najväčšej možnej žmýkačky peňazí pre fanúšika FC Barcelona. Pretože neminúť kopu eur v oficiálnom obchode značky je nemožné. Presun do centra by bol akiste upokojujúcou fázou dňa a následná návšteva interiéru jedného z Gaudího domov (viac) jeho skvelým zavŕšením.

Špagety v záhrade na večeru? Môže byť!


8559773jpg

zdroj: booking.com

Deň číslo tri by začínal skoro. Pretože po presune na BARCELONA SANTS by sme nastúpili do efektného vlaku vyzerajúceho ako raketa a smerujúceho do nášho cieľa. Valencia s jej obrovským akváriom a romantickými uličkami, s plážami a geniálnou MESTALLOU. Tak veľmi sme túžili navštíviť ju – snáď v drese FC Barcelona


DVHiP7zWkAAXF29jpg

zdroj: twitter.com

Nočný návrat by určite spôsobil neskorý budíček v štvrtom dni pobytu. Je piatok a ten sme vyhradili peším presunom. Na úvod výstup na neďaleký Tibidabo s úžasnými výhľadmi na najkrajšie mesto sveta (viac). A oddych. Pretože hneď po tomto zážitku sa plánoval dlhý pochod obrovským parkom po nekonečnej Carretera de les Aigües lemujúcej Barcelonu po jej podhorskom okraji. Fantastické výhľady, oddychové zóny a niekoľko miest vhodných na piknik.

No neteš sa.


AVE-Barcelon-Sevillajpg

zdroj: vivireltren.es

Sobota a vrchol pobytu. Super drahé lístky na tie najlepšie miesta ako odmena za písanie? To sedí. Premium Boca 206 pod VIP a tesne nad striedačkami? Sedí.

Atlético de Madrid ako súper? Aj to sedí.

No neteš sa.


348sjpg

zdroj: yelp.com


Peši na štadión, ako vždy. Peši zo štadióna. Ako vždy. V prúde fanúšikov tam a späť. Spať. Na nič iné by nebol čas. Veď zápas na Camp Nou je predsa všetko.

Na upokojenie by sa v nedeľu vyrazilo (opäť) vlakom na jedno úžasné miesto v horách neďaleko Barcelony. Tajomné. Ukryté. Nenápadné. Monserrat (viac).

Vlak. Pešobus. Lanovka. Čo len chceš.

No neteš sa.


enigmaps comjpg

zdroj: enigmaps.com

Pondelková túlačka celým mestom. Krížom-krážom. Všade nazrieť, všetko ovoňať, nadýchať sa Barcelony. Promenáda. La Rambla. Káva. Tržnica.

Kto bol, pochopí.

Tak, toto bol krátky príbeh o tom, ako sme nemohli navštíviť milovanú Barcelonu.

Zabránil nám v tom vírus. Pandémia. Nedá sa nič robiť, musíme vydržať.

Vydržíme?


Peter Maďar

megabarca.sk