FC BARCELONA

herná a štatistická analýza po prvých 10-tich zápasoch sezóny 2019/2020 II.


4.   Analýza herného prejavu:


 Bolo až neuveriteľné sledovať sínusoidu výkonov počas uvedeného obdobia. Herné prepadáky sa striedali výbornými zápasmi. A aj v jednotlivých zápasoch boli úseky totálnej dominancie prepletené s bojazlivou hrou plnou alibizmu a strachu.

Pozitívom je ale celkom určite vývoj hry smerom k hravej forme plnej kombinácii, taký návrat k tej nami očakávanej Barci.

Chaos z úvodu sezóny prechádzal pomocou pragmatického prístupu – neinkasovať a hrať na istotu - k zisku bodom, k výhram a tým aj k väčšej istote. Zmena k takémuto spôsobu hry nebola vo všeobecnosti prijatá s nadšením, veď sa priečila očakávaniam fanúšikov. Lenže bola určite správna, dokázala nám získať body a nedovoliť súperom odskočiť na viac bodov.

Pretože, na rovinu si to priznajme, strata trebárs desiatich bodov na Real Madrid by pôsobila na psychiku a atmosféru v klube zničujúco.

Posledné zápasy už začali vyzerať zaujímavejšie, hráči si dovolili viac a tímu určite pomohol aj návrat Messiho s Dembélém. Viac možností v útoku sa prejavilo pomerne slušným gólovým nástrelom.

Horšie to bolo v obrannej činnosti, keď až desať inkasovaných gólov je určite priveľa. Minulú sezónu sme ale začínali podobne a hlavne líder Piqué robil jednu chybu za druhou.

Verím, že sa zopakuje ten istý scenár a obrana začne pracovať na sto percent.

Fungovala záloha a jej zloženie sa kryštalizuje. Vyslovene sa v základnej zostave ako exkluzívne mená ukazujú De Jong a Arthur. K nim je potom niekoľko zaujímavých možností na prestriedanie, doplnenie, rotáciu. Dokázali sme postaviť behavú zálohu, technickú, skúsenú, ale aj silovú s doterajším prekvapením Vidalom.  


5.   Očakávania:

 

Štart ako zo zlého sna sa postupne zmení na jazdu plnú radosti z hry a prídu aj adekvátne výsledky.

Výhry proti Seville a Interu boli fascinujúce a napriek dieram v obrannej činnosti je vidieť obrovský pokrok smerom dopredu. Doliečený Messi si počas reprezentačnej prestávky dotrénuje vymeškané dávky, drobné šrámy aj ostatní spoluhráči.

Čaká nás čoskoro El Clásico a to nám ukáže, akým smerom sa bude sezóna vyvíjať.

Je dobre, že hráme doma. Vieme to na Real.

Hráči sa po prestávke a oddychu rozohrajú v Eibare, potom zarmútia inak veľmi sympatickú Sláviu a potom rozbijú na Camp Nou najväčšieho súpera.

Vidím a očakávam pri doliečení a dobití bateriek tri víťazné zápasy za sebou, s minimom inkasovaných gólov (2?) a množstvom strelených (9?).

Bude to tak?

Kto sa staví o víno?

 

Aké je Tvoje hodnotenie?

Podeľ sa s názorom!

 

 

Ďalším článkom bude bodové hodnotenie všetkých hráčov, ktorí doteraz v ostrých zápasoch nastúpili. Pracujeme na tom :-)

 

Visca el Barca.

 

Peter Maďar

megabarca.sk