Finále Copa del Rey

Athletic Club Bilbao - FC Barcelona

hodnotenie zápasu


EzNJxvJUcAM_0IWjpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Trofej. Pohár. Taký vytúžený. Taký očakávaný. Taký skvelý.

Vyhrali sme finále a ukázali sme vynikajúci výkon. Získali sme neočakávaný úspech, pretože v mesiaci október či november to na niečo také ani náhodou nevyzeralo. Potácali sme sa od straty k strate, individuálne chyby nesústredených hráčov prinášali do klubu nervozitu podporovanú aj bezprecedentnými krokmi vedenia. Ale nastal obrat, chvalabohu. Hráči chytili formu a bohovskú šnúru výhier a bodových ziskov. Uverili trénerovi a zomkli sa. Zabral najlepší futbalista a do vedenia klubu sa vrátilo víťazné meno. Eufória a energia sa naakumulovala a vybuchla v pravý moment. Vo finále pohára. Teraz sa na nej treba niesť až do konca sezóny a pokúsiť sa zopakovať oslavy aj po poslednom ligovom kole. Máme na to, hráme slušný futbal.

Sobota večer ma opäť bavila. Rýchle kombinácie a časté úseky hry s dlhým držaním lopty vyčerpali protivníka a ten v druhom polčase prestal fungovať. Rozoberali sme ho na drobné kúsky a strieľali krásne góly. Ten Messiho po kombinácii s de Jongom bol skvostom. Oslava po zápase bola tiež zážitkom, samostatným a radostným. To, ako sa celý tím chcel fotiť s kapitánom a trofejou, svedčí o obrovskej úcte, ktorú voči nemu spoluhráči majú. Vstup prezidenta klubu do rozjarenej šatne sa mi pozdával, aj spontánny krik a tanec. No a reakcie trénera pri striedaniach hráčov?

Klub ožil, klub žije.

Som emocionálne napapaný a nabitý energiou.

Barça, ďakujem!


ZlzteA5Xjpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Zostavy:

bilbaopng

barcapng

Screenshot_2021-04-18 copa del rey - Hada Googlom4png

Prehľad:

prehadpng


Ako vyzeral zápas podľa štatistík:


Screenshot_2021-04-18 copa del rey - Hada Googlompng


Vyjadrenia:


FC BARCELONA – Koeman

"Mužstvo hrá už dlhšie na troch stopérov, hoci v posledných dvoch zápasoch sme prešli na systém na štyroch obrancov. Pre zápas s Athletic som sa rozhodol, že takýto systém bude najlepší. Mohli sme kontrolovať protiútoky súpera a keď sme mali loptu, v strede bol vždy voľný jeden hráč. Hráči nastúpili do zápasu veľmi koncentrovaní. Na začiatku sme nemali veľa situácií, ale vďaka takejto hre sa súper unavil, čo bolo viditeľné v druhom polčase. V tejto sezóne došlo v mužstve k mnohým zmenám a Barcelona musí vždy bojovať o trofeje, bez ohľadu na okolnosti. Mužstvo po celý čas verilo, že sa nám podarí niečo vyhrať. Je potrebné zdôrazniť odhodlanie hráčov počas celého turnaja, pretože bolo fenomenálne. Na ceste do finále sme trpeli, ale boli sme hladní po víťazstve. Sme pokojnejší, keď jednu trofej máme vo vrecku a teraz bojujeme o La Ligu, kde máme svoje šance. Počas prestávky sme sa rozprávali a povedali sme si, že nič nebudeme meniť, že sa budeme držať plánu. Už v prvom polčase bolo vidieť, že Athletic je unavený. Bolo potrebné naďalej viesť hru, hľadať príležitosti, ktoré sa určite objavia. Po našom prvom góle sa súper pokúsil odpovedať, ale my sme nachádzali čoraz viac priestoru a boli sme ešte nebezpečnejší. Čakali sme na ďalšie góly. Je to veľký deň pre culés. Všetci vedia, akú sme mali ťažkú cestu. Hrali sme predĺženia, strieľali sme góly v posledných minútach, vždy sme preukázali náš charakter. Dnešná hra bola fantastická a výsledok úžasný. Dnes si výhru zaslúžila celá Barcelona."


FC BARCELONA – Alba

"Ďakujem všetkým hráčom. Aj tým, čo hrali viac, aj tým, čo trochu menej. Sme jeden tím, skvelá skupina ľudí. Som veľmi šťastný. Vyhrať túto trofej nás stálo veľa a dnes sme odohrali najlepší zápas v tejto súťaži. Dominovali sme nad súperom a v druhom polčase padli góly. Je to víťazstvo celej rodiny culés. Fanúšikovia museli počas posledných rokov trpieť, ale dnes môžu oslavovať. Je pravda, že tento pohár sme chceli veľmi vyhrať. To nám dodá veľa síl a energie do boja o titul. Každý titul je veľmi dôležitý. V uplynulom roku sme nemali šťastie a dnes sme dokázali, že sme schopní vyhrávať finále. Pre barcelonismo je to veľmi dôležitá trofej."


FC BARCELONA – Griezmann

"Bol to zápas, ktorý sme veľmi chceli vyhrať. Finále Copa del Rey je veľmi dôležité. Dnes sa nám to podarilo, som veľmi spokojný. Mužstvo odohralo dobrý zápas. Od samého začiatku sme pracovali dobre, na 100%. Po strate lopty sme útočili, vpredu sme robili rozdiel. Vedeli sme, že máme dostačujúce schopnosti, aby sme strelili gól. Athletic bol už trochu unavený, využili sme to. Ak vo finále strelím gól a vyhráme, je to veľmi dobré, ale počíta sa samotná trofej. Teraz nás čaká boj o titul, dáme zo seba všetko."


jKDzR7YFjpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com


FC BARCELONA – Messi

"Som veľmi šťastný, že sa nám podarilo získať titul. Bol to pre nás ťažký turnaj, v mnohých zápasoch sme trpeli, museli sme hrať v predĺženiach. Vždy je príjemne pozdvihnúť trofej do vzduchu, tento tím si to zaslúžil. Byť kapitánom tohto klubu je úžasný pocit. Strávil som tu celý život, teraz nosím pásku na ruke. Preto je tento Kráľovský pohár pre mňa výnimočný. Museli sme byť trpezliví, hrať si svoj futbal, vymieňať si prihrávky a hľadať príležitosti a miesto. V prvom polčase sa nám to nepodarilo, ale v druhom Athleticu došli sily. Vďaka tomu sa vytvorilo viac priestoru na útočenie a preto padli góly. S každým zápasom sme čoraz lepší, naďalej sme v boji o titul, pretože Atlético začalo prehrávať. Nepodarilo sa nám vyhrať v Clásicu, ale do konca zostáva ešte niekoľko zápasov a máme svoje šance."


ATHLETIC CLUB – Marcelino

"Sme smutní a sklamaní, že po 15. dňoch sa nám nepodarilo dosiahnuť našu maximálnu úroveň. Barcelona bola lepšia, vyhrala veľmi zaslúžene, gratulujeme jej. Je jasné, že na to, aby ste vyhrali finále, musíte urobiť oveľa viac ako my. Dostať sa do finále je veľmi dôležité a je to úspech, ale potom je treba súperiť, aby ste mali šancu na víťazstvo. Dnes sme to neurobili. Podarilo sa nám to pred tromi mesiacmi proti rovnakému tímu, ale dnes sme to nedokázali. Odkedy som tu, v priebehu 13 minút sme 4 góly ešte neinkasovali. Barcelona v tak krátkom čase môže streliť jeden gól, ale nie štyri a ak sa tak stane, je potrebné uznať, že sme boli horší. Barcelona nás porazila, pretože bola výrazne lepšia a my sme neboli na našej úrovni."


ATHLETIC CLUB – Balenziaga

"Bolo to pre nás ťažké, prišli sme s nádejou a túžbou a myslím si, že náš súper sa ukázal ako lepší. Už v prvom polčase dominoval, nám sa tých 45 minút podarilo vydržať. Potom, krok po kroku, získavali nad nami prevahu a boli lepší ako my.  Škoda, pretože je to ďalšie finále, ktorá nám ušlo, je ťažké sa tu dostať. Barcelona bola lepšia, nemali sme šancu. Gratulujeme Barcelone. Budeme sa naďalej snažiť a bojovať, dúfame, že lepšie ako dnes."Ako by si tento zápas ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com