Athletic Club - FC Barcelona

cronica-athletic-barcelona-1-copyjpeg
zdroj: youtube.com

Fíha! To bolo moje prvé slovo v približne ôsmej minúte stretnutia. Vtedy som sa odvážil konečne nadýchnuť a trochu som sa upokojil. Pretože ten drvivý úvod v podaní domáceho tímu ma totálne priklincoval, rovnako ako našich hráčov, a nedovolil mi vôbec nič.

Tak ako oni, ani ja som nebol schopný reakcie.

Len som čakal, a muži v barcelonských dresoch tiež, na vývoj a na to, čo presne a kedy sa stane.

Jazda hostiteľov mala podľa predpokladov skončiť v minúte 15, možno 20. Ale veru nie. Atakovanie, fyzické dohrávanie súbojov, obrovská rýchlosť, neustály pohyb a parádna ponuková činnosť zdobilo ich výkon až do minúty 70. Až vtedy konečne odpadli a nechali nás dostať sa do zápasu. Že dovtedy nedokázali streliť viac ako jeden gól, je ich problém a naše šťastie. Príležitosti na to určite mali. Paradoxne sme v poslednej časti zápasu dokázali vyrovnať a dokonca tam bola aj pomerne veľká šanca na dokonalé otočenie zápasu v náš prospech. Ale nebolo by to zaslúžené.

Myslím si, že ani remíza nie je úplne presným a spravodlivým vyjadrením toho, čo som videl. Nebudem našich haniť, nedá sa uprieť odolnosť a snaha. Ale chýbala vyššia presnosť a vyššia fyzická odolnosť. V strede ihriska sme prehrávali súboje a tak sa na našu preťaženú obranu valil útok za útokom. V tomto konkrétnom zápase, s týmto konkrétnym súperom hrajúcim v tejto konkrétnej forme je remíza skvelá.

Ak budú hráči Athletic Clubu hrať takýmto štýlom celú sezónu, budú vysoko.

No a čo naši? Bod beriem, je z ťažkej pôdy a mali sme tu vždy čo robiť aj v tom najsilnejšom zložení, v tej najlepšej forme, v tých najlepších časoch. Poučiť sa, nabrať sebavedomie a pokračovať v súťaži ďalej. Zbierať bod po bode a uvidíme na konci, na čo to bude stačiť.

Slabšie sa ukázal Braithwaite, problémy v obrannej činnosti mali Dest a García. V strede zálohy mal výpadky smerom dozadu Busquets. Potešil de Jong, slušne pracovali Pedri a Depay.

Týždeň na zlepšenie niektorých aspektov, na doplnenie síl a bude to dobré. Odnesie si náš ďalší súper od nás debakel?

Cítim, že áno.

E9ak3KbWQAIxP1Ajpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Priebeh:

Prvá veľká príležitosť pre domácich, na prvú žrď si nabehol Williams, po jeho strele nasleduje rohový kop.

Po skvelej práci Depaya zahodil Braithwaite stopercentnú tutovku, loptu z približne piatich metrov napálil do hľadiska.

10´ Aktívny Inaki Williams mohol poslať svoj tím do vedenia, domáci útočník poslal loptu iba do brankára hostí Neta. Nasleduje roh pre Bilbao.

11´ Muniain odcentroval z ľavej strany, Sancet napáli loptu do brvna, následne zakročil brankár hostí Neto. Veľká šanca domácich!

18´ Dôležitý zákrok de Jonga v hodine dvanástej, hosťujúci hráč skvele zablokoval strelu Williamsa z vnútra šestnástky. Roh pre domáci tím.

23´ Williams sa prehnal po ľavej strane a odcentroval, v dobrej šanci netrafil loptu ideálne Berenguer.

31´ Do hlavičkového zakončenia sa dostal z hranice päťky Williams, bránu súpera v záklone netrafil.

45+1´ Araujo síce prekonal akrobaticky domáceho brankára po štandardke, gól ale neplatí pre údajný faul.

46´ Po niekoľkých sekundách obrovská šanca pre domácich, strelu Berenguera smerujúcu do prázdnej brány zastavil výborným zákrokom Araujo.

50´ Bilbao dalo gól! INIGO MARTÍNEZ korunuje aktivitu svojho mužstva, domáci obranca sa presadil hlavičkou po rohovom kope – 1:0! Asistencia: Iker Muniain.

53´ K zakončeniu sa vo vnútri šestnástky dostal Dest, Agirrezabala jeho strelu chytil.

63´ Neto predviedol skvelý zákrok po tvrdej strele Sanceta. Domáci mohli pridať druhý gól v zápase.

74´ Obrovské šťastie pre domácich, po technickom lobe v podaní de Jonga končí lopta na brvne.

75´ Barcelona dala gól! MEMPHIS DEPAY zúžitkoval dobrú prihrávku za obranu a prudkou strelou prepálil domáceho brankára – 1:1! Asistencia: Sergi Roberto.

86´ Depay sa ocitol v podobnej situácii ako pri vyrovnávajúcom góle, hosťujúci útočník tentokrát bránu netrafil.

90+3´ Rýchlonohý Nico Williams bol zastavený pri postupe smerom na bránu, domáci tím má v závere zápasu k dispozícii priamy voľný kop z hranice šestnástky.

Červenú kartu dostáva Eric García (FC Barcelona).

FC BARCELONA – Ronald Koeman

"Predovšetkým dobrý večer, mám radosť, že sme tu všetci spolu. Po futbalovej stránke to bol v mnohých ohľadoch skvelý zápas. Myslím si, že na začiatku zápasu sme si veľmi skomplikovali úlohy. Súper na nás výborne tlačil a robil to dobre. Je potrebné vedieť, kedy môžeme hrať na krátko. Aj od brankára. V prvých 15 minútach nám chýbala kontrola. Strelili sme gól, neviem, či to bol faul, ale akceptovali sme to. Musíme vyzdvihnúť prístup tímu, najmä na inkasovanom góle. Myslím si, že remíza je spravodlivá. Mali sme šancu vyhrať. Athletic hral na veľmi dobrej úrovni. S výsledkom nemôžem byť spokojný.

FC BARCELONA – Depay

"Som spokojný s gólom, ale sklamaný z výsledku. Chcem viac. Nie som spokojný s remízou. Mal som šancu streliť ďalší gól, ale nevyužil som ju. Samozrejme, bod je lepší ako nič, bojovali sme dobre, ale chceli sme vyhrať a remizovali sme, to je všetko. Musíme vyvodiť závery z tohto zápasu a hľadať riešenia, ktoré nám umožnia dostávať sa spod presingu. Musíme hrať spolu, viac tímovo. Mohol som streliť dva góly, nakoniec som trafil ľavačkou. Som veľmi spokojný s tým, že som strelil prvý gól, ale sklamaný, že sa mi nepodarilo streliť druhý."

memphis-depay-1629608296jpg

zdroj: indiatvnews.com

FC BARCELONA – Griezmann

"Neodohrali sme dobrý zápas. Na začiatku sme mali problémy, boli sme pomalší ako zvyčajne. Musíme sa veľmi zlepšiť. Je to bod a je možné ho prijať, ale neodohrali sme dobrý zápas. Súper na nás vyvíjal veľký tlak a narobil nám veľa problémov. Množstvo našich prihrávok nebolo presných. Musíme to zlepšiť, pretože naši súperi si to všimnú a budú vedieť ako nás môžu uhryznúť. Súper veľmi dobre tlačil a my sme nevedeli ako sa dostať spod presingu. Nakoniec sa aj oni unavili a my sme boli schopní lepšie vyvážať loptu. Boli sme sviežejší ako oni. Vieme, že je to dlhé sezóna a musíme pracovať ďalej. Pripravovali sme sa na tom na tréningoch, ale na ihrisku to dopadlo inak. V uplynulej sezóne sme bránili inak a bolo to vidieť. Som si istý, že v predchádzajúcej sezóne by sme dopadli oveľa horšie."

ATHLETIC BILBAO – Marcelino

"Som veľmi hrdý na výkon tímu, na hru, vynaložené úsilie, úroveň defenzívy, úroveň presingu, kombinačnú hru... Jediná vec, s ktorou nemôžem byť spokojný, je výsledok, pretože sme urobili dobre veľa vecí. Môj názor na mužstvo je taký, ako keby sme vyhrali. Som veľmi hrdý, ale nie som spokojný s remízou. 99% ľudí, ktorí tento zápas videli, povie, že Athletic si zaslúžil vyhrať. Dlho sme čakali na tento moment, aby sme si na San Mamés zahrali pred publikom. V mnohých fázach zápasu som si kládol otázku, čo by sa tu dialo, ak by na tribúnach sedelo 50 000 fanúšikov. Ďakujem im a prosím ich o podporu, pretože s ich pomocou sme lepším tímom. Ak nebudeme strieľať góly, nebudeme vyhrávať zápasy. Sme hrdí na hru mužstva, pretože v mnohých momentoch sme boli lepší ako Barcelona, ale je nemožné, aby to tak bolo počas 90 minút. Odteraz budeme oddychovať a myslieť na Celtu a nie na to, či budeme strieľať góly alebo nie. Je jasné, že ak budeme hrať takto, budeme strieľať góly. Ťažko sa mi hodnotí Barcelona, pretože sledujem svoje mužstvo. Môžem povedať, že všetko potrebuje svoj čas. Messi je symbol a odišiel len nedávno. Čas ukáže, ako bude vyzerať Barcelona bez Messiho, ale nemyslím si, že by sme to mali porovnávať. Všetky mužstvá majú svoje cykly."

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com