Athletic Club vs. FC Barcelona

hodnotenie hráčovZákladná zostava:


Neto: 5

Prekvapivo nepresná rozohrávka. Alebo nie až tak prekvapivo? Domáci dotierali a šprintujúc atakovali brankára. Viackrát v zápase som čakal fatálne zlyhanie a stratu lopty. Na gól nemal nárok, ďalšiu nebezpečnú strelu vytlačil. Nesršala z neho istota, nepridával do obrannej činnosti dostatok pokoja.


Piqué: 5

Zranenie ukončilo jeho pôsobenie po polhodine. Dovtedy mal plné ruky, nohy a aj hlavu práce s extrémne presujúcim protivníkom. Len veľmi málo lôpt dokázal rozohrať konštruktívne, väčšinou sa jednalo len o odkop do bezpečia.


13354786900jpg

zdroj: barcablaugranes.com


García: 2

Nakoľko ovplyvnil výkon hráča tragický moment tesne spred zápasu, vie len on sám. Pretože to bolo veľmi slabé predstavenie. Na svojej strane si ani náhodou nedokázal poradiť s útočníkmi v červeno-bielych dresoch. Drvivá väčšina útokov smerovala práve do tejto oblasti a horelo to teda poriadne. Dvojica domácich Muniain a Williams robila našej dvojici na našej pravej strane zaujímavý kolotoč. Stopér nestíhal počas celého zápasu a vyvrcholilo to inkasovanou červenou kartou. Hoci rozhodnutie faulovať, paradoxne, považujem v danom momente a v danej situácii za správne.


Dest: 4

Slabé smerom dozadu, slabé smerom dopredu. Nevýrazný prejav, málo dôrazu v súbojoch. Prekvapivé rýchlostné nedostatky. Platí to, čo pri stopérovi – nestíhal, nestíhal, nestíhal. Pozitívnym momentom bol len zaujímavý prienik v pokutovom území domácich zakončený bohužiaľ slabou strelou.


Alba: 5

K hre smerom dopredu sa nedostal skoro vôbec. Toľko defenzívnej práce, ako mal v tomto zápase, si zrejme nepamätá. Bez možnosti fyzického oddychu, bez možnosti mentálneho vypnutia. Ťažká robota, priemerný výkon.


Busquets: 3

Toto nebol práve vhodný zápas pre inak pre našu hru dôležitého hráča. Nemali sme hru ani náhodou pod kontrolou a nechali sme si vnútiť štýl hry vyhovujúci domácim. Rýchla a dôrazná jazda, bleskový pohyb a prihrávky prudké, hrané aj za cenu rizika nepresnosti. K lopte sa legenda dostávala málo, na konštruktívnu rozohrávku nebolo dostatok času. No a o hre smerom dozadu sa v tomto stretnutí u kapitána hovoriť v podstate nedá. Hra okolo neho lietala hore – dole. Slabé, nepresvedčivé.


Pedri: 6

Bojovník vypĺňal priestor všade tam, kde to bolo potrebné. Statočne sa bil s presilou v strede ihriska a patril k tomu pozitívnemu v našom drese. Mal vzhľadom na priebeh hlavne defenzívne povinnosti, dopredu príliš šancí nedostal.


de Jong: 8

Náš najlepší hráč. Jeden z mála, ktorý stíhal tempu domácich. Jeden z mála, ktorý dokázal aspoň na chvíľu podržať loptu, prípadne ju vyviezť do bezpečia bez jednoduchého odkopu. Skúšal to aj smerom dopredu, lob smeroval po skvelom rozhodnutí o zakončení do brvna. Výborný.


s_KR3Mpljpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Braithwaite: 2

Po slušnom výkone v prvom kole bieda. Nič okrem jedného zbrklého zakončenia v stopercentnej šanci vysoko nad bránu. Napádanie nestojí za reč, podržanie lopty po dlhom výkope od brankára nestojí za reč, kombinácia v nebezpečných miestach nestojí za reč. Slabučké. Viac mu iste vyhovuje zápas s našou kontrolou hry.


Griezmann: 4

Stratený v zálohe, stratený v útoku. Zápas mu vôbec nevyšiel. Nedokázal podržať loptu, nedokázal potvrdiť očakávané schopnosti lídra tímu. Slabšie sa pohyboval, dokonca chyboval aj v osobných súbojoch, hoci inokedy práve táto činnosť patrí k jeho silným stránkam.


Depay: 7

Z útočníkov bezkonkurenčne najlepší. Výkonom dvojka v našom tíme podľa môjho skromného názoru. Dokázal loptu prikryť a podržať, vypýtal si faul, ponúkal sa na prihrávku. Zakončil fantasticky a zabezpečil vzhľadom na priebeh zápasu skvelý bod. Škoda, že podobne nenaložil aj nasledujúcou príležitosťou o pár minút neskôr.


barcablaugranesjpg
zdroj: barcablaugranes.com


Striedajúci hráči:


Araújo: 8

Veľmi pôsobivý. Silný v súbojoch, rýchlostne porovnateľný s domácim hrotovým útočníkom. Skákal a bil sa počas celého zápasu. Dominantný, dôrazný. Fantasticky zabránil gólovej strele v ceste do našej siete a naopak, na strane druhej sieť domácich krásne rozvlnil po akrobatickom zakončení. Pre diskutabilný faul ale gól neplatil.


newsclayjpg

zdroj: newsclay.com


Roberto: 6

Priniesol aspoň trochu pokoja. Aspoň trochu sme dokázali kombinovať a držať loptu. Iste, pomohlo tomu aj postupné odpadávanie súpera po fyzickej stránke. Ale aj tak to bolo správne striedanie. Asistoval na vyrovnávajúci gól, čo je plusom jeho výkonu. Určite si zastal svoje miesto.


Demir: 5

Hm, do hry sa príliš nedostal, pracoval skôr s priestorom. Nahradil neškodnú deviatku a vystužil stredovú formáciu.


Emerson: -

Krátky čas na hodnotenie.Priemerná známka tímu: 5

FCB TOP LINE: Depay + de Jong + Araújo

FCB légia skazy: Braithwaite + GarcíaHodnotenie zápasu: 9

Vysoká známka, uvedomujem si to. Je to, samozrejme, hlavne vďaka domácemu tímu. Tempo stretnutia bolo extrémne vysoké, videli sme niekoľko šancí, dvakrát nastrelené brvno, kontroverziu pri rozhodnutí o neuznaní gólu nášho mužstva. Padnúť mohlo iste aj viac gólov. No a zápas, hoci zrejme nezaslúžene, skončil pre nás výbornou remízou.Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?Peter Maďar

MEGABARCA.SK