Athletic Bilbao vs. FC Barcelona:

hodnotenie hráčov


90min com bjpg

Typický obrázok, zdroj: 90min.com

 

Tak sa teda skončil ďalší zápas v tohto ročnej edícii La Ligy.

A veru je určite potrebné na plno povedať, či napísať o neuveriteľne bojazlivom a nesústredenom výkone hodnom len a len kritiky.

Nekritizujem rád, a už vôbec nie hráčov milovaného klubu. Ale tentokrát si to jednoducho neodpustím.

Barca hrala slabo!!!

Bez pohybu, bez chuti a bez nasadenia. Akoby sa snažila len svojim menom a individuálnou kvalitou hráčov rozhodnúť stretnutie vo svoj prospech.

To funguje snáď voči priemernému, či slabému súperovi.

Nie proti nabudeným a extrémne namotivovaným Baskom hrajúci vo vlastnej pevnosti legendárneho San Mamés.

Ani vo vrcholnej forme, ani v najlepších časoch, nikdy sa sem nechodilo po body ľahko. Ale vybojovaný bod je viac hodný obdivu, ako ten zo včerajška. Ten bol totižto len obyčajným dielom náhody a skvelého brankára. Inak, s trochou smoly a s horším výkonom Ter Stegena sme mohli z Bilbaa odísť s poriadnou nakladačkou.

Domáci ukázali, ako sa bojuje.

Technický deficit dokázali nahradiť obrovskou bojovnosťou a extrémnou tvrdosťou. Hrali futbal, ktorý jednoducho bolí a našim primadonám sa do bolesti veľmi nechcelo.

Slabé, slabé, slabé.

Takto sa doterajšia pohodlná cesta za titulom premení veľmi rýchlo na strastiplnú prekážkovú dráhu plnú nástrah čakajúcich v najbližšom období vo forme Sevilla a Atletico a Real.

Teraz sa bude lámať sezóna, teraz sa dozvieme, či sme naozaj svetový klub.

Sme?


90min comjpeg

Tvrdý boj, zdroj: 90min.com

 


Pozrime sa na výkony hráčov a trénera podrobnejšie.

 

Ter Stegen: 10

Náš brankár včera urobil zápas. Do slova a do písmena. Fantastické zákroky premiešal vhodným spôsobom aj s presnou rozohrávkou a poradil si aj s nesmierne pôsobivým presingom hráčov súpera. Náš najlepší hráč, bez pochyby. Dokonalé, skvostné, úžasné.


sportenglish comjpg

Ter Stegen, zdroj: sportenglish.com

 

Semedo: 5

Na jeho obranu je potrebné povedať, že hral na opačnej strane, takzvane cez nohu. Bol stratený a do nábehov typických pre Albu sa v podstate nedostával. Messi ho nedokázal nájsť a aj v kombinácii trpel na neznalosť priestorovej orientácie. Je to ortodoxný pravý obranca a na ľavej strane nemá čo robiť.

 

Lenglet: 6

Veľa faulov, veľa štandardiek, veľa nepresností. Tak trochu priemerný, až slabý výkon. Potreboval by asi tiež prítomnosť už pridlho zraneného Umtitiho, ktorý by ho odbremenil. Lenglet nedominoval tak, ako bývalo dobrým zvykom v jeho podaní.

 

Piqué: 7

Jedno z mála pozitív v našej zostave. Nebolo to ani náhodou stopercentné, na Iňakiho rýchlostne nemajú ani krajní obrancovia, nie táto výšava. Napriek tomu zblokoval niekoľko nebezpečne vyzerajúcich prihrávok a centrov. Hlavičkové súboje vyhrával bez problému a dokázal viackrát vyviezť loptu do bezpečia. Slušné fyzické nasadenie a pomerne čistá hra bez faulov jeho výkon ozdobili.

 

Roberto: 7

Po posledných výkonoch som sa veru trochu bál jeho nasadenia, ale včera podal takticky a pozične výborný výkon. S veľkým prehľadom dokázal viackrát vyviezť loptu a vypracovať dokonca akési náznaky prečíslení, ktoré ale končili po odovzdaní lopty našim neplodným útočníkom. Hráč včera patril k lepšiemu na našej strane.


GettyImages-1097365462-1jpg

Roberto, zdroj: sport360.com

 

Vermaelen: 6

Pre mňa bol favoritom na základnú zostavu práve na miesto Albu. Asi by ako krídlo bol nevyužiteľný, ale priestor dozadu by zatvoriť dokázal stopercentne. Krátky čas na ihrisku využil na pár obranných zákrokov a na udržanie remízového stavu.

 

Busquets: 6

Priemerný výkon bez šťavy. Agresívny súper mu miestami robil problémi, ale vďaka šikovnosti pri práci s loptou si poradil snáď v dvoch tretinách súbojov. Štatisticky teda ok. Ale herným prínosom mi to nechutilo dostatočne. Niečo mi tam chýbalo, tá jeho pridaná hodnota, prekvapivé zrýchlenie hry do priestoru, kolmica medzi stopérov. Detail. Nebol tam žiadny.

 

Rakitič: 6

Odrobené má, odpracované tvrdou lopotou tiež. Ale rovnako ako Busquets. Nič navyše, nič prekvapivé. Niečo v súbojoch získal, niečo stratil. Nepresvedčivé a nedostatočné.


Vidal: 4

Jeden z našich najslabších hráčov. Technické nedostatky sa prejavili v prvom polčase viackrát a veru bol dostatočne zrelý na striedanie už po polhodine. Nestíhal pohybom, nestíhal technicky. Pokazené prihrávky počas jednoduchej kombinácie na malom priestore bez tlaku protihráčov vyústili k bleskovým protiútokom a k preťaženiu obrany. Len so šťastím sme po jeho dvoch kardinálnych chybách neinkasovali.


960jpg

Vidal, zdroj: givemesport.com

 

Coutinho: 6

Na krídle bieda, nemá na tú pozíciu dostatok rýchlosti. Po zatiahnutí sa do zálohy sa jeho prejav rapídne zlepšil a začal hrať očakávané. Kľučka a krátke zrýchlenie, odovzdanie lopty a nábeh na prihrávku.

Oveľa lepšie.

Oveľa dynamickejšie.

Pri čiare bol znovu stratený, v strede sa zázračne našiel. Je to záložník a hotovo.

 

Suárez: 3

Slabé výkony jedného z mojich miláčikov pokračujú a už ani ja nedokážem slovami opísať jeho trápenie. V rozpakoch som sledoval jeho vystúpenie hľadajúc aspoň drobnosť vhodnú na pochvalu. Nič. Len rozčuľovanie nad chybami spoluhráčov a nad svojou nemohúcnosťou. Veľmi slabé.

Môj nemenovaný spoluhráč z futsalu by ho už vyzval, aby si vyzul čižmy a obul kopačky.

Veru, tak včera Suárez pôsobil...


euprimetimefootball comjpg

Suárez, zdroj: euprimetimefootball.com

 

Messi: 5

Nulový dribling. Nepresné prihrávky.

Bez pohybu. Bez energie. Bez chuti.

Bez mimozemšťanstva. Bez geniality. Obyčajný hráč.

Žiadny Messi.

Žiadny zázrak.


eveningstandard comjpg

No Messi = No party, zdroj: eveningstandard.com

 

Dembélé: 5

Dosť málo času ukázať čokoľvek. Jedna strata lopty, jeden pokus o zrýchlenie a bleskové prečíslenie. Nedopadlo to dobre, ale nevadí. V najbližšom zápase doma sa v základnej zostave vyvŕši na súperovi. Viem to.

 

Aleňa: 7

Aj za polhodinu dokázal ukázať na ihrisku viac, ako včera slabučký Vidal.

Aleňa rozbehal statickú zálohu a priniesol každopádne masívne oživenie. Ukázal opodstatnenosť jeho zapracovania do A-tímu. Obrovský prísľub do budúcnosti.

 

Valverde: 4

Prekombinované? Pretrápené? Alebo aké?

Ja nie som tréner a nemôžem mu radiť.

Ale tento experiment so zostavou vygumoval prednosti Semeda, dlhodobo trápiaceho sa Coutinha znovu a znovu tvrdošijne pretláča na pozíciu ľavého krídla, kde asi nemá čo robiť. Skúsiť (som amatérsky radca) v domácom stretnutí posadiť Suáreza na lavičku a dať priestor Boatengovi chce určite mať odvahu.

Nájde ju tréner?

 

Priemerná známka tímu: 5,9

 

FCB TOP LINE: Ter Stegen

FCB légia skazy: Suárez + Vidal

Hodnotenie zápasu: 5

Tvrdosť domácich a bojácnosť Barcelony boli jednoznačnou charakteristikou zápasu. Šance mali len domáci, Barca na gól nemala nárok.

 

V tomto texte sú vyjadrené len a len názory autora, nepodložené štatistikami a podobne. Len popísané emócie, pohľad zarytého fanúšika FC Barcelona, v dobrom, aj v zlom.

A ako by ste našich hráčov v tomto zápase ohodnotili ostatní, prosím?


Peter Maďar

megabarca.sk