Athletic Club Bilbao vs. FC Barcelona

hodnotenie hráčov


eveningstandard 2jpg

zdroj: eveningstandard.com


Základná zostava:

 

Ter Stegen: 6

Zákrokov mal brankár v zápase minimum. Obrana nepustila domácich napriek evidentnej snahe do žiadnej šance. Napriek tomu inkasoval po absolútne náhodnej situácii a nepríjemnej zhode náhod. Kombinácia s kolegami nebola na obvyklej úrovni, keď niekoľkokrát počas stretnutia spoluhráčom vyslovene zavaril.

 

Semedo: 7

Potvrdil svoju stúpajúcu výkonnosť. Zapájal sa do kombinácie. Slušne bránil, dokázal si udržať svoju pozíciu. Dozadu párkrát zbytočne fauloval. Spoľahlivý, zodpovedný výkon.

 

Piqué: 8

Výborný výkon. S tvrdo hrajúcimi protivníkmi si poradil, vyhral všetky súboje vo vzduchu. Perfektná pozičná práca. Vyvážal loptu, správne reagoval pri tlaku súpera v blízkosti nášho pokutového územia. Jedinou chybou bolo neskoré reagovanie na nábeh rýchleho hráča domácich a následný faul za žltú kartu. Trúfam si povedať, že práve jeho odchod kvôli zraneniu znamenal inkasovanie gólu. Obrana stratila na okamih svojho šéfa.


vivanewsjpg

zdroj: vivanews.com

 

Lenglet: 7

Za svojim kolegom príliš nezaostal. Dostatočne sústredený. Výborne pozične, sušne rýchlostne a aj tvrdosťou zaujal. Hoci to prinieslo niekoľko faulov a následne aj niekoľko nebezpečných centrov. Pri tlaku dokázal hrať s istotou ďaleko na polovici súpera.

 

Alba: 7

Ďalší nervózny prejav mu priniesol úplne zbytočnú žltú kartu. Príliš veľa rečnenia. Pohyboval sa presne v priestore, kde sa pohybovať mal. Dokázal si v prvý moment nabehnúť za obranu a niekoľko centrov bolo vyslovene nebezpečných. V jednej situácii mal ale riešiť situáciu inak a namiesto centra do rukavíc brankára mala prísť spätná prihrávka na nabiehajúceho Messiho.

 

De Jong: 6

Bojovný prejav a tvrdá práca. Podľa mňa išiel v zápase naplno, ale forma je momentálne trochu v útlme. Chýbal moment prekvapenia, aký predviedol počas jesennej časti sezóny pomerne často. Jednoznačne ale pomohol zálohe v snahe o dominanciu v ťažisku hry.


marca comjpg

zdroj: marca.com

 

Rakitič: 5

Odpracované, ale pomerne nepresvedčivé. Občas sa mi niečo podarilo, občas nie. Prekvapujúco mal na svoje pomery dosť závažné problémy s pozičnou hrou. To zvykom nebýva. Nepresná kombinácia a rýchlostné zaváhania. Slabšie predstavenie.

 

Busquets: 8

Výborný v zálohe. Silný v súbojoch. Dominoval v práci s priestorom. Podržal loptu a presne kombinoval. Diktoval tempo hry, určoval všetko. Paradoxne bol pri jedinom góle zápasu, keď vo vzduchu neustrážil súperovho útočníka. Škoda, pretože inak bol vynikajúci.

 

Roberto: 8

Prekvapil. Najprv svojou pozíciou na pravom krídle. Potom svojim výkonom v tejto časti ihriska. Je naozaj dostatočne univerzálnym hráčom. Výborne si poradil smerom dopredu v kombinácii, využil svoje defenzívne vlohy a okamžite po strate dokázal súpera napádať. Pozične vynikajúci. Mierne nedostatky vo finálnej fáze. Mňa osobne presvedčil.

 

Fati: 8

Potešil nasadením. Bojoval so súperom, bojoval sám so sebou. Obrovská škoda drobných zaváhaní pri dvoch-troch možnostiach na zakončenie, keď namiesto strely z prvého dotyku volil ešte vylepšovanie si pozície a to extrémne pohybovo nabudení obrancovia dokázali využiť a strelu zblokovať. Ale ukázal toho veľa, v tejto sezóne si zahrá dosýta a naberie obrovské skúsenosti. A práve toto sú zápasy vhodné na tento účel.


apJPG

 zdroj: ap.com


Messi: 9

Ďalší zo zápasov, keď kapitán dokázal počas celého zápasu bojovať. Prekvapivo veľa behal. Bojoval. Napádal súperovu rozohrávku. Snažil sa hľadať nabiehajúcich spoluhráčov. Miestami som mal pocit, že chce strhnúť svojim výkonom a nasadením celé mužstvo. Tak, ako keď sa v hokeji niektorý hráč pobije a nakopne tým celý tím. Kapitán sa chcel stať kapitánom svojim príkladným nasadením a to sa podarilo. Veľká škoda nepremenenia šance, z ktorej by pri plnej forme strelil určite gól. Vydrž Leo, toto je správne cesta. Prehrýzť sa cez neformu tvrdou prácou.


 eveningstandardjpg

zdroj: eveningstandard.com


Striedajúci hráči:

 

Umtiti: 6

Striedal zraneného spoluhráča a podľa mňa to bol rozhodujúci moment zápasu okrem našich nepremenených šancí. Veľa práce nemal, ale tú poslednú situáciu asi mali riešiť práve stopéri a nie technický hráč typu Busquetsa.

 

Griezmann: 5

Mohol byť hrdinom. Takú šancu by mal hráč jeho mena a kvalít celkom určite s prehľadom premeniť. Z toho priestoru, s brankárom ležiacim na zemi? Jednoducho to mal byť gól. Písať čokoľvek iné je zbytočné.


soccerhighlightsjpg 

zdroj: soccerhighlights.com


Arthur: 7

Naskočil celkom v pohode, ale v podstate predviedol vyslovene nemastný-neslaný výkon. Známku mu, samozrejme, vylepšilo krásne kolmé vysunutie Messiho do superšance. Kolmá hra mu sedí, mal by ju veru skúšať častejšie.

 

Tréner:

 

Setién: 8

Hrali sme pekne a v zápase sme robili všetko správne. Kontrolovali sme loptu. Dobre sme sa pohybovali. V mužstve bolo vidieť poriadok a prejavili sa aj taktické prvky zamerané na držanie pozícií každého z hráčov. Tréner pôsobí ako dobrý motivátor. Hrali sme fyzickejšie, ako na jeseň. Ak by nekrívala efektivita, zápas by sme vyhrali. Základná zostava prekvapila zaradením Roberta na pravé krídlo. Bol to ale výborný krok. Smerovanie hry je správne a podľa mňa sa prejav zlepšuje. Otázkou je len, kto a kedy si našu terajšiu slabšiu efektivitu odnesie...

 

Priemerná známka tímu: 7

 

FCB TOP LINE:

Messi, Roberto, Pigué, Busquets


FCB légia skazy:

Rakitič

 

Hodnotenie zápasu: 9

Krásny zápas dvoch výborných tímov. Prehra mrzí, ale výkon bol z našej strany veľmi dobrý. Bojovali sme a dominovali technicky. Mali sme dostatok možností na zlomenie domácich. Tí bojovali na hranici možného, tak ako vždy. Tvrdá hra a šialený pohyb bol ozdobou zápasu. Vynikajúca atmosféra na štadióne. Spokojnosť.

 

Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?

 

 

Peter Maďar

megabarca.sk