Athletic Bilbao - FC Barcelona

youtubejpeg

zdroj: youtube.com

Paráda! Za mňa môžem jednoznačne vyhlásiť náš výkon v zápase na pôde San Mamés za najlepší v doterajšom priebehu La Ligy. Som maximálne spokojný s nasadením celého tímu. Som maximálne spokojný s vôľou otočiť vývoj po nepriaznivom úvode. Som maximálne spokojný s fenomenálnym mentálnym a fyzickým návratom nášho kapitána, ktorý po sérii nepresvedčivých výkonov predviedol opäť hru ako z najlepších rokov svojej kariéry a jeho bilancia

2+2+2 (góly + žrde + asistencie – kladná a záporná)

určila charakter a celkovú dramatickosť zápasu. To, akým spôsobom dokázal burcovať mužstvo, akým spôsobom sa dokázal znovu typicky gólovo presadiť a to, ako spolupracoval s ostatnými spoluhráčmi, to všetko ma v stredu večer vyslovene fascinovalo. Bol skvelý a absolútne dominantný. A tak len jedno slovo:

KONEČNE!

diario asjpeg

zdroj: diarioas.com

Páčil sa mi agresívny atak ihneď po strate lopty. Výborne pracovala štvorica ofenzívnych ťahúňov Messi – Pedri – de Jong – Griezmann extrémne rýchlo si meniaca loptu a miesta. Spoľahlivo sa predviedla stopérska dvojica napriek skorému inkasovanému gólu. V Araújovi rastie ozaj vynikajúci hráč. Bolo to celé dobré, tímové, bojovné, zábavné. Jasné, ešte stále krívalo na obe nohy zakončovanie a občas sa ešte ukázalo drobné defenzívne zaváhanie. Ale toto bol prejav a výkon, a nakoniec iste aj výsledok, ktorý by som chcel vidieť v každom zápase. A ešte jedna vec vhodná na spomenutie: mal som silný pocit, že sa zlepšuje aj chémia a komunikácia v tíme, objatia po gĺoch boli spontánnejšie a s väčším úsmevom. Nech to teda pokračuje, toto asi prinášajú víťazstvá.

Malo to úroveň, malo to myšlienku a systém, malo to grády.

FC Barcelona, za tento zápas ďakujem.

twitter 3jpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Súper bol typicky nabudený a zlostil hlavne výborný Muniain. Ale napriek intenzívnej snahe domácich sme im dokázali dlhé pasáže hry nedať loptu a prinútili sme ich len behať a behať. Ku cti im slúži, že si chceli zahrať a nepostavili pred svoju bránu autobus.

Priebeh zápasu:

3´ Bilbao dalo gól! Gól strelil IÑAKI WILLIAMS, ktorý bežal od polovičky ihriska sám na bránku. Stihol sa k nemu síce vrátiť Lenglet, ale toho si domáci hráč obhodil a následne usmernil loptu vedľa ter Stegena.

7´ Barcelona mohla po fantastickej akcii vyrovnať! To by však nemohol Simón výborne vychytať zakončujúceho Desta.

14´ Barcelona dala gól! Gól strelil PEDRI. Na začiatku celej akcie bol Messi, ktorý našiel pasom de Jonga. Ten z prvej vracal loptu na Pedriho, ktorý hlavičkoval do prázdnej bránky.

27´ Žltú kartu dostáva Mikel Vesga (Athletic Club Bilbao).

38´ Barcelona dala gól! Gól strelil LIONEL MESSI. Ten najprv vysunul Pedriho, ktorý si však loptu zasekol a následne elegantnou pätičkou vrátil loptu práve Argentínčanovi. Ten nachytal domáceho brankára doslova na hruškách a loptu zo šestnástky poľahky usmernil do odkrytej bránky.

39´ Katalánci mohli vzápätí pridať ďalší gól! Tentokrát bol už Simón pri strele Griezmanna pozornejší.

51´ Osobne som si myslel, že je vyrovnané! Koncovka Williamsa však len tesne končí v bočnej sieti. Nasledovať bude ešte rohový kop.

53´ Lionel Messi sa začal radovať z gólu, no oslavy príliš dlho netrvali. Gól neplatí pre tesný ofsajd.

57´ Žltú kartu dostáva Clément Lenglet (FC Barcelona).

59´ Bránka Athletica sa otriasa v základoch! Môže za to štipľavá ľavačka Messiho, ktorá opečiatkovala tyčku.

62´ Barcelona dala gól! Gól strelil LIONEL MESSI a tentokrát mu ho nikto nevezme. Celú akciu začal sám Messi, ktorý si po dvoch prihrávkach zbehol do šestnástky, kde mu prišla prihrávka od Griezmanna a ranou z prvej nedáva domácemu brankárovi najmenšiu šancu.

70´ Žltú kartu dostáva Dani García (Athletic Club Bilbao).

72´ Domáci celok opäť zachránila žrď! Neopečiatkoval ju nik iný ako Lionel Messi, ktorý je dnes jednoznačne najlepším hráčom na trávniku.

90´ Záver zápasu bude ešte veľmi napínavý, pretože Bilbao využili chybu súpera a dalo gól! Gól strelil IKER MUNIAIN, ktorý vypálil technicky z prvej a lopta z jeho kopačky zapadla presne k tyčke.

en24newsjpeg

"Súper nám rýchlo strelil gól. Musíme to zlepšiť. Musíme to preanalyzovať, v defenzíve musíme byť v momente straty lopty organizovanejší. Potom sme dominovali a zápas kontrolovali. Mali sme veľa možností na hru, Leo, Antoine a Ousmane nám v útoku vytvárali možnosti. Strelili sme ukážkové góly a pri kúsku šťastia sme v druhom polčase mohli výsledok aj navýšiť. S týmto zápasom som spokojný. Dnes sme urobili rozdiel vďaka Busquetsovi, De Jongovi, Pedrimu a Messimu. Títo hráči kontrolovali priebehu zápasu, vytvárali nebezpečenstvo, asistovali, strieľali góly. Pedri pre mňa už nie je prekvapením, dostal sa na veľmi vysokú úroveň. Mužstvo pracuje dobre už nejaký ten čas. V niektorých zápasoch sme si zaslúžili viac. Dnes sme ukázali adekvátnu efektivitu, na výjazde sme strelili 3 góly. Naša úroveň sebadôvery narastá. Musíme pokračovať v tejto koncentrácii a intenzite aj v nasledujúcich zápasoch. V prípade Dembélého to nikdy nebolo o nedostatku schopností. Najdôležitejšie je jeho dobré zdravie. Musíme si pozrieť kalendár a rozhodnúť sa, kedy si bude môcť odpočinúť. Dembélé nám v útoku dáva veľmi veľa, je nebezpečný, dokáže hrať jeden na jedného a je veľmi rýchly. Jeho prítomnosť je pre nás rozhodne posilou. Mužstvo získava na sile, hráči si veria čoraz viac. Niekedy je rozdiel medzi dobrým a zlým obdobím malý. Dokonca aj počas nášho najhoršieho momentu som si myslel, že počas zápasov sme si zaslúžili viac. Ale výhra na výjazde nad tak ťažkým súperom nám určite pomôže."

ATHLETIC BILBAO – Marcelino

athleticclubjpeg

zdroj: athleticclub.com

"Prvých 20 minút bolo takých, aké by sme chceli vidieť. Boli sme rýchli, hľadali sme bránku súpera. Aj druhý polčas sme začali veľmi dobre, potom bola lepšia Barcelona. Ale budem si pamätať, že sme povstali po silných úderoch. Musíme zapracovať na všetkom, v obrane budeme hrať intenzívnejšie. Pracujem tu len dva dni, takže všetci hráči majú moju plnú dôveru. Nemôžem obviňovať jedného. Nikdy kvôli výsledku neobviním jedného hráča, všetci vyhrávame aj prehrávame. Jediným vinníkom môže byť tréner. Dobré mužstvá sú vybudované zozadu. Musíme zlepšiť množstvo vecí, ale všetci to chcú urobiť. Pred zápasom som dúfal, že Messi možno nezahrá dobre, ale najlepšiu formu chytil práve teraz, keď som začal trénovať. Pravdou však je, že v niektorých situáciách sme mohli urobiť viac."

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com