Athletic Bilbao vs. FC Barcelona

hodnotenie zápasu


Nuž, nemám potuchy, ako ste zápas a jeho priebeh vnímali vy. Ja som jednoznačne videl ďalší zápas typu

AK SI NEVIDEL, NEUVERÍŠ!!!

Musím hneď na úvod priznať, že napriek vypadnutiu ma výkon tímu presvedčil. Na ťažkom štadióne sme dominovali a diktovali priebeh. Občasné nadýchnutie sa domácich zápasu pomáhalo a prinášalo dynamiku aj od súpera. Naši hráči hrali dostatočne sústredene. Presne kombinovali. Podarilo sa proti urputne brániacemu protivníkovi vypracovať niekoľko šancí na rozhodnutie. Premárnili sme ich drobným časovým zaváhaním – Fati, nepochopiteľným riešením – Griezmann a náhodou – Messi. Ak k tomu pripočítam zrejmý pokutový kop po faule na De Jonga, mali sme toho na zlomenie súpera k dispozícii dosť. Zlyhala efektivita. Veľmi dobre zahrala obranná štvorica, pričom stopéri vyslovene kraľovali a napriek množstvu štandardných situácií dokázali protihráčov držať na dištanc. Prekvapilo zaradenie Roberta na krídlo, prinieslo to ale istotu smerom dozadu, okamžité napádanie a slušné kombinačné možnosti. Páčilo sa mi fyzické a mentálne nasadenie Messiho, v zaujímavých priestoroch sa pohyboval Fati. Zhrnuté a podčiarknuté z mojej strany: nezaslúžená prehra po nádejnom výkone.


barcablaugranesjpg

zdroj: barcablaugranes.com


Zostavy:


Screenshot_2020-02-07 copa del rey - Hada Googlom1png

Screenshot_2020-02-07 copa del rey - Hada Googlom2png


Náhradníci:


Screenshot_2020-02-07 copa del rey - Hada Googlom3png


marca comjpg

zdroj: marca.com


Priebeh zápasu:


7´ Ansu Fati dostal krásnu prihrávku vo vnútri šestnástky, otočil sa s loptou a vystrelil, domáci obranca však dokázal strelu zblokovať! Následná hlavička de Jonga po centri od Albu tiež nebola úspešná.

10´ Bilbao dosiahlo po rohovom kope gól, keď hlavičkoval Williams, ktorý však nie je uznaný, kvôli odmávanému offsidu.

22´ Messi sa po výhode rútil z ľavej strany sám do šestnástky, na hranici malého vápna si ešte prehadzoval loptu na pravú nohu, no to vystihol domáci stopér a loptu zastavil.

52´ Dlhá nebezpečná lopta letela cez celé ihrisko a vysúvala Williamsa. Oproti lopte sa vybral aj Ter Stegen a Williamsa stíhal Pique. Ten sa nešťastne zrazil so svojím brankárom a zostal otrasený ležať na trávniku.

56´ Do úniku sa dostal Frenkie de Jong, vybehol proti nemu Simon, de Jong si spravil kľučku doprava, preletel a spadol. Pýtal si penaltu, no namiesto toho dostal žltú kartu za filmovanie.

70´ Neuveriteľné, čo teraz zahodil Griezmann! Po nádhernom vysunutí Roberta sa tento hráč neuponáhľal, prihral naľavo Griezmannovi, ktorý mal pred sebou úplne voľný priestor, no loptu napáli prudko len priamo do brankára!

88´ Fantastická prihrávka Arthura, ktorý nádhernou uličkou našiel Messiho, ktorý sa ocitol priamo pred Simonom, no túto vyloženú šancu mu vychytal Simon! Barcelona zahodila už dve obrovské šance, čo ju ešte môže mrzieť.

93´ Neuveriteľný záver v Bilbau! Z pravej strany si loptu zasekol Ibai a centroval do šestnástky. Pomerne ľahký center jemne tečoval hlavou Iñaki WILLIAMS, predĺžil loptu na zadnú tyč a usmernil ju do brány za bezmocne prizerajúceho sa Ter Stegena!


hindustantimesjpg

zdroj: marca.com


Prehľad:


Screenshot_2020-02-07 Athletic Bilbao - FC Barcelona Copa del Reypng


Ako vyzeral zápas podľa štatistík:


tatistiky bilbao vs barcelonapng


bleacherreport comjpg

zdroj: bleacherreport.com


Vyjadrenie trénera:


FC BARCELONA – Quique Setién


"Vo futbale pôsobím už mnoho rokov a viem, že niekedy máte jednu príležitosť a strelíte gól a niekedy desať a aj tak sa vám to nepodarí. Neviem, či je to otázka sebadôvery alebo niečoho iného... Niektoré veci nemôžu kontrolovať ani tréneri, ani hráči. To je jedna z nich. Výsledok je vždy najdôležitejší, ale dôležité sú aj dojmy. Zahrali sme veľmi dobre a myslím si, že sme boli oveľa lepší ako súper. Kontrolovať hru Athletic nie je jednoduché, ale myslím si, že Ter Stegen nemusel počas celého zápasu predviesť ani jeden veľkolepý zákrok. V druhom polčase sme mali 4 či 5 veľmi dobrých príležitostí a gól Athletic padol v momente úplne na konci. V priebehu celého druhého polčasu sme hrali tak ako sme chceli. Škoda, že sa nám nepodarilo ujať sa vedenia, vtedy by súper nebol v tak pohodlnej situácii. Všetko bolo dobré až na ten výsledok. Vypadnutie je smutné, ale podľa mňa sme urobili krok dopredu v tom, čo musíme zlepšiť. Zapamätám si viac vecí, než len výsledok. Bolo to ťažké a komplikované stretnutie."Ako by si tento zápas ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk