FAuN19UWYAMyUDUjpeg


Atlético Madrid - FC Barcelona

hodnotenie zápasuSkončil ďalší zápas tejto zvláštnej sezóny. Sezóny bez dlhoročnej ikony. Sezóna plnej očakávaní a zároveň obáv. Očakávaní z toho, akým spôsobom sa adaptujú mladučkí hráči v tak veľkom tíme. A obáv z toho, či to herne a výsledkovo vôbec náš klub ustojí.

Zatiaľ musím povedať, že horšieho je v tejto sezóne podstatne viac, ako pozitívneho. Nehráme dobre a nehrali sme dobre ani tentokrát. Je pravda, a to by mohol niekto vytiahnuť ako protiargument, že sme domácich štatisticky predčili prakticky vo všetkom. Okrem toho najhlavnejšieho.

Gól sme nedali, šancu sme mali iba jednu poriadnu. A podľa videného by sme gól nedali ani doteraz, ak by sa teda ešte stále hralo. Protivník tiež neukázal ktovieaký výkon, lenže z troch šancí dokázal premeniť dve. Bez problémov si potom kontroloval vývoj presne takým štýlom hry, aký je mu blízky. Pozorná, úpenlivá defenzíva a čakanie na bleskové kontra útoky. Na tie sme nereagovali správne, nemáme ne to hráčov. Loptu sme mali na kopačkách, nie však v nebezpečných zónach.

Poriadne výkony ukázali len dvaja hráči v našom drese.

Frank de Jong a Araújo.

Inak priemer, slabota. Kombinačne to ešte ako-tak fungovalo. Aj pozičná hra by sa dala prežiť. Ale hrali sme, a to sa opakuje už dlhšie, extrémne pomaly. Pomaly, zdĺhavo a málo kolmo. Bez útoku, bez obrany, bez myšlienky. Preto sme prehrali, preto sa nám nedarí a preto sú fanúšikovia nervózni.


FAt8ID4WYAIAaOTjpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Priebeh:

86' Memphis Depay (Barcelona) nepremenil priamy kop zo strednej vzdialenosti od bránky na gól, nakoľko poslal loptu nad brvno.

44' Strela do čierneho znamenajúca stav 2:0! Thomas Lemar naservíroval loptu až tesne pred bránku, odkiaľ ju Luis Suarez (Atl. Madrid) prepasíroval až do siete za bezradného brankára.

29' Obrovská šanca na skórovanie! Luis Suarez (Atl. Madrid) sa dostal k milimetrovej prihrávke v šestnástke, ale loptu napálil o kúsok vedľa pravej žrde.

27' Philippe Coutinho (Barcelona) spálil veľkú šancu spoza šestnástky po tom, ako odrazenú loptu napálil veľmi nepresne vedľa ľavej žrde.

23' Zásah - 1:0! Luis Suarez pripravil streleckú pozíciu a Thomas Lemar (Atl. Madrid) už len z vnútra šestnástky zakrútil loptu do pravej polovice siete. Marc-Andre ter Stegen je tak prekonaný.

21' Yannick Carrasco (Atl. Madrid) si berie priamy kop do svojej starostlivosti a strieľa prudko zo strednej vzdialenosti. Žiaľ, lopta preletela len kúsok nad brvnom. Tomu sa hovorí super šanca!

17' Thomas Lemar naservíroval loptu dopredu. Získal ju Joao Felix (Atl. Madrid), ale do strely nedal dosť razancie a Marc-Andre ter Stegen tak nemal problémy pri tejto situácii. Len pohodlne sledoval, ako lopta končí vedľa ľavej tyčky.

9' Thomas Lemar (Atl. Madrid) sa predral stredom ihriska a poriadne sa oprel do lopty ale tá letí iba mimo pravú tyč.


Zostavy:

Screenshot 2021-10-04 at 12-21-58 ATM 2-0 BAR Atl Madrid - Barcelona Zostavypng


Screenshot 2021-10-04 at 12-22-33 ATM 2-0 BAR Atl Madrid - Barcelona Zostavypng

Prehľad:

prehpng

Návšteva:

60.594


Ako vyzeral zápas podľa štatistík:


Screenshot 2021-10-04 at 12-23-18 ATM 2-0 BAR Atl Madrid - Barcelona tatistikypng

Vyjadrenia po zápase:


FC BARCELONA – Ronald Koeman


Ako by si zhodnotil tento zápas?

"Ako vždy, o zápasoch rozhodujú momenty. My sme nevyužili niekoľko možností, ktoré sme mali a súperovi sme uľahčili streliť dva góly. Pri prvom góle sme ich poriadne nepokryli. Je potrebné pokryť nabiehajúceho Lemara a to sme neurobili. Veľmi často sme museli brániť dvaja na dvoch. Záložníci sa musia sťahovať za nabiehajúcim hráčom súpera. Ak to nezlepšíme, naďalej budeme inkasovať takéto góly. Toto nemôžeme akceptovať."

Podarí sa vám túto situáciu zvrátiť?

"Máme rôznych hráčov, ale chýba nám hĺbka. Memphis dobre pracoval v rozohrávke, ale potrebuje väčšiu podporu. Máme dobrých hráčov, ale nemáme takých, ktorí dokážu otvoriť hru. Proti tomuto tímu je veľmi ťažké strieľať góly. A ak prídu príležitosti, treba ich využiť."

Ako si zareagoval na slová podpory zo strany Joana Laportu?

"Bolo to pre mňa dôležité. Ak neexistuje porozumenie, je veľmi ťažké spolupracovať. Telefonovali sme o mne a o situácii v klube. Potrebujeme trpezlivosť. Robíme, čo je v našich silách a potrebujeme podporu. Každý tréner a v zásade každý človek ju potrebuje. Sme Barcelona a musíme vyhrávať zápasy."

Bol druhý polčas lepší ako ten prvý?

"V druhom polčase sme kontrolovali hru a podarilo sa nám vytvoriť dve šance. Bohužiaľ sa nám nepodarilo streliť gól, ale vo všeobecnosti sme zahrali dobre. Súper už nebol schopný streliť nám gól."

Je reprezentačná prestávka v tomto momente pre mužstvo prospešná?

"Tento čas musíme dobre využiť. Vrátia sa zranení hráči ako Alba, Dembélé, Agüero a Fati bude mať čas na návrat do optimálnej fyzickej formy. Práve to potrebujeme. Títo hráči majú veľkú kvalitu a na ihrisku ponúkajú iné veci, než hráči, ktorých máme teraz."

Atlético strelilo dva góly po individuálnych chybách v obrane...

"Keď stratíme loptu, nemôžeme im nechať toľko priestoru. Hovoril som to pred zápasom. Máme dvoch stopérov a dvoch záložníkov. Je potrebné brániť nabiehajúceho záložníka. Nico to s Lemarom neurobil. Preto niekedy hráme na troch stopérov. Oni bránia dobre a je ťažké vytvoriť si nejakú šancu. A ak sa to podarí, treba ju využiť."

Včera si nechcel odpovedať na otázku o tvojom vzťahu s Laportom. Čo sa zmenilo?

"Bola to otázka skôr na prezidenta. Ja som zodpovedný za mužstvo a zdieľam svoj pohľad na túto tému. Musíme hrať s hráčmi, ktorých máme."

Prekvapila ťa podpora zo strany prezidenta?

"Nikdy nie je neskoro na prejav dôvery a vysvetlenie situácie. Je to dôležité pre nás všetkých."

Naozaj cítiš túto podporu?

"Samozrejme, že cítim podporu. Preto som hovoril s prezidentom. Máme jeho dôveru, ale všetko závisí od výsledkov."

Mohol mať gól Coutinha vplyv na priebeh zápasu?

"Myslím si, že ak by Coutinho v 60. minúte skóroval, mohli sme zvrátiť vývoj zápasu. 2:1 je nebezpečný výsledok a Atlético by sa mohlo zamotať."FC BARCELONA – Araújo

Aké máš pocity po tomto zápase?

"Sme veľmi smutní z tejto prehry. Vieme, že je to ťažké obdobie. Máme veľmi dobré mužstvo s talentovanou mládežou. Myslím si, že môžeme stúpať stále vyššie a dosiahnuť čoraz lepšie výsledky."

Myslíš si, že výsledok je spravodlivý?

"Hrali sme dobre, ale inkasovali sme góly z protiútokov. Musíme zlepšiť veľa vecí, ale sme Barcelona a verím, že s týmto kádrom sa nám podarí zvrátiť situáciu."

Je to vhodný čas na reprezentačnú prestávku?

"Prestávka na reprezentačné zápasy padne mužstvu vhod. Máme čas popremýšľať o určitých veciach a na tréningy. Niektorí vycestujú na reprezentačné zrazy, rovnako ako ja. Myslím si, že je vhodné obdobie na prestávku. Musíme tvrdo pracovať a po prestávke priniesť fanúšikom radosť, vyhrávať dôležité zápasy."FC BARCELONA – Gavi

Ako hodnotíš zápas?

"Hrali sme dobre, pokiaľ sme neinkasovali gól, ktorý nás trochu zlomil. Neskôr sme mali dve príležitosti a ak by sme ich využili, otočili by sme výsledok zápasu. Musíme naďalej pracovať a dúfať, že po reprezentačnej prestávke budeme vyhrávať."

Ako sa cítiš na tak veľkých štadiónoch?

"Vždy sa snažím hrať tak ako dokážem. Takú mám osobnosť a dúfam, že sa to nezmení."

Ako vnímaš informáciu o povolaní do reprezentácie Španielska?

"Stále tomu nemôžem uveriť. Mám z toho veľkú radosť, ale teraz som nahnevaný, pretože sme prehrali. Musíme naďalej pracovať."

Pred začiatkom zápasu si hovoril s Nicom...

"Rozprávali sme sa o zápase. Poznáme sa dlho a spolu prichádzame do prvého tímu. Máme veľmi dobrý vzťah."FC BARCELONA – Piqué

Náročný zápas

"Vieme, že nám to nešlo dobre. Mali sme problémy so strelením gólu. Nečakali sme túto prehru, nepáči sa nám to, ale musíme ísť ďalej, pretože sezóna je dlhá."

Spravodlivý výsledok

"Dominovali sme v držaní lopty a oni mali dve strelecké príležitosti a strelili dva góly. Naša mentalita týmto utrpela. Neboli sme schopní streliť gól."

Situácia klubu a trénera

"Nakoniec musí byť všetko urovnané medzi trénerom a prezidentom. V určitých otázkach my hráči toho nemáme veľa čo povedať. Chceme pomôcť trénerovi, hrať tak, ako najlepšie vieme. Stále sme plní entuziazmu."

Strelecká nemohúcnosť

"Mohli by sme hrať aj viac ako tri hodiny a aj tak by sme nestrelili gól. Situácia je komplikovaná, kvôli čomu trpíme. Problémov je veľa a všetci o tom vedia. Musíte byť slepý, aby ste nevideli, čo nám chýba, ale dostaneme sa z toho."


ATLÉTICO MADRID – Suárez

Gól do siete bývalého klubu

"Som šťastný z víťazstva tímu, práve to sme chceli. Súper bol výnimočný vzhľadom na chvíle, ktoré som zažil, ale mojou úlohou je na 100% sa obetovať pre Atlético a dnes sme urobili všetko, čo bolo možné, aby sme získali tri body."

Oslava gólu

"Vedel som, že ak skórujem, tak sa ospravedlním. Vzhľadom na rešpekt, pocit, že som jedným z culés, vzhľadom na kariéru, akú som mal v Barcelone, z dôvodu ťažkého momentu, ktorý prežívajú moji spoluhráči a fanúšikovia."

Gesto telefonátu

"Smerovalo to ľuďom, ktorí vedia, že mám rovnaké telefónne číslo a že naďalej používam telefón. Nebolo to namierené na Koemana. Ak mám byť úprimný, žartoval som s mojimi deťmi, že to urobím."

Fanúšikovia

"V predchádzajúcej sezóne ich bolelo, že si nemohli vychutnávať titul na štadióne. Viem, že fanúšikovia ma majú radi. Tvrdo pracujem, aby som udržal Atlético na vrchole."

Lemar a João

"Keď máte hráčov tejto kvality, ktorí robia rozdiel, cítite sa pohodlnejšie. Dobre hrajú aj Ángel a Griezmann. Tréner to má s rozhodovaním ťažké."


Ako by si tento zápas ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com