Atlético Madrid vs. FC Barcelona

Ďalší zápas „blbec“ v tejto sezóne. O bodový zisk sme sa pripravili na pôde vo veľkej forme hrajúceho súpera jedinou chybou. Súper mal ešte jednu šancu po peknej kombinácii a šikovnej kolmej prihrávke, keď zakončil do brvna. Inak sa nám darilo rozbehnutých domácich držať na dištanc. My sme si vytvorili tiež veľmi dobré príležitosti a mali sme z nich skórovať. Lenglet mal dokonalú príležitosť a aj Griezmann si mal počínať oveľa razantnejšie.

marca 2jpg

zdroj: marca.com

Zápas bol skvelý z oboch strán a mňa potešila skutočnosť, že sme vydržali počas celého priebehu držať s fyzicky extrémne disponovaným mužstvom krok. Hra sa prelievala a každý tím mal svoje pasáže s kontrolou vývoja. Atléti sa okrem úpornej a dokonale zvládnutej obrany predviedli aj skvelou medzihrou a rýchlymi presnými kombináciami. V tejto forme a v tejto sezóne sú pre mňa hlavnými favoritmi na titul. Napriek prehre a strate bodov a nule v kolónke strelených gólov musím skonštatovať, že sa mi počas zápasu nechcelo spať. Pretože ma to bavilo. A to veru v minulosti nebolo pravidlom napriek výsledkom a bodom. Teraz je to zábavnejšie, rýchlejšie, dynamickejšie. Prebieha masívna prestavba tímu, prinesie so sebou aj pôrodné bolesti. Ale keď sa „dieťa“ narodí, keď si všetko správne sadne, keď mladíci trochu dozrejú a naberú potrebné skúsenosti, pôjde Barca hore aj výsledkovo.

Šialené sú zranenia Piqué a Roberta. Mrzia. Len teraz sa ukáže ich dôležitosť.

Tak to väčšinou totiž býva.

Záverom len jedna veta: ja som s výkonom spokojný. A Ty?

onefootballjpg

zdroj: onefootball.com

Priebeh zápasu:

3´ Prvá veľká šanca Barcelony, keď po centri z pravej strany tečoval loptu pred bránou Griezmann a poslal loptu nad brvno!

9´ Žltú kartu dostáva Koke (Atlético Madrid).

11´ Llorente si šikovne nabehol do šestnástky, kam prišla presná prihrávka. Zakončil do brvna!

26´ Žltú kartu dostáva Yannick Carrasco (Atlético Madrid).

41´ Messi dostal prihrávku medzi nohy obrancu a z ľavej strany sa snažil zamieriť na protiľahlú žrď. Jeho technický prízemný pokus Oblak zastavil!

45+3´ Atlético dalo gól! Nadstavený čas nakoniec praje domácim, ktorí otvárajú skóre zápasu. Defenzíva Barcelony prepadla a YANNICK CARRASCO sa rozbehol za loptou, pekne si obhodil vybehnutého ter Stegena a z diaľky poslal loptu do prázdnej brány.

59´ Lenglet hlavičkoval z bezprostrednej blízkosti presne do stredu brány, kde bol pripravený Oblak.

65´ Dembélé sa dostal k strele z hranice šestnástky a jeho prízemný pokus išiel kúsok od pravej tyče!

79´ Žltú kartu dostáva Stefan Savić (Atlético Madrid).

80´ Žltú kartu dostáva José Giménez (Atlético Madrid).

82´ Griezmann sa dostal k hlavičke, ktorú vychytal Oblak. Svojimi zákrokmi výrazne pomáha svojmu tímu!

zdroj: as.com

"Myslíme na zápas po zápase. Niekedy vyhráte, inokedy nie, ale v poslednom čase sa nám darí, od obdobia Španielskeho superpohára. Dnes sme zvíťazili, ale náš spôsob myslenia to nezmení. Som spokojný s tímom aj s postojom hráčov. Defenzíva aj ofenzíva spolu dobre fungovali. Bolo tam veľa krásnych prihrávok a akcií, tak ako pri šanci Llorenteho v prvej polovici. Po góle sme boli pokojnejší a hľadali sme ďalší presný zásah, pretože Barcelona môže v priebehu zápasu vždy ublížiť. Mužstvo je v dobrej forme, hovorím to už dlho. Všetci hráči sú motivovaní a tvrdo pracujú. Vidieť to na takých hráčoch ako Hermoso a Herrera, ktorí v uplynulej sezóne hrali menej. Teraz potrebujeme túto energiu, aby sme mohli súperiť. V stredu hráme ďalšiu náročnú skúšku."

FC BARCELONA – Ronald Koeman

rtejpg

zdroj: rte.com

"Proti Atléticu je veľmi ťažké vytvoriť si šance. Musíme si dávať pozor na straty lopty. Gól bol vlastne naša chyba, prihodil sa nám v kľúčovom momente, keď sa končil prvý polčas. Kontrolovali sme hru, mali sme väčšie držanie lopty, ale nemôžeme robiť takéto chyby. Som zodpovedný ako každý tréner za výsledky svojho tímu. Vieme, čo musíme zlepšiť. Po celý čas verím vo svojich hráčov, po celý čas pracujeme na zlepšení hry v obrane a útoku. Viac toho veľmi nemôžeme urobiť. Postavil som najlepšie dostupné mužstvo, hráči urobili všetko, čo mohli do posledného hvizdu rozhodcu. Musíme pokračovať v práci. Neznepokojujem sa. Vieme, že potrebujeme sériu víťazstiev."

zdroj: laliga.com, sport.sk, as.com, marca.com