Atletico Madrid vs. FC Barcelona

hodnotenie hráčov


fcbarcelona comjpg zdroj: fcbarcelona.com


Nedeľný večer priniesol do našich končín prvú vážnejšiu snehovú nádielku. Zrejme o tomto pre december bežnom výčine počasia niečo vedeli aj v Madride a zo solidarity z našimi zaskočenými cestármi spustili neuveriteľný lejak aj priamo nad nádherným štadiónom menom WANDA METROPOLITANO. Je veľkou škodou, že do Madridu nikdy z pochopiteľných dôvodov nevkročím, pretože tento skvost by som celkom určite nevynechal.

Ďalším zo večerných skvostov bolo aj prezentovanie nových dresov FC Barcelona. Okamžite po ich uvidení som si uvedomil, že z peňaženky ubudne suma potrebná na zakúpenie novinky. Dresy sú nádherné a dostatočne moderný dizajn bude obrovským predajným úspechom.

Veru, profesionáli z marketingu väčšinou vedia, čo a ako...

Zápas začal presne podľa očakávania obrovským tlakom domácich hráčov podporovaných neuveriteľným revom fanatických (v dobrom!) prívržencov červeno-bielych. Neskutočné fyzické nasadenie s tvrdým dohrávaním osobných súbojov priklincovalo našich hráčov nie pred pokutové územie, ale doslova do neho. Len s výnimočne veľkou porciou šťastia a vďaka fantastickému Ter Stegenovi (koľký krát už?) sme prežili prvých 30 minút s čistým kontom.

Až potom sa hra aspoň v niektorých momentoch presunula do bezpečnejšej zóny. Rozohrali sa hráči v zálohe, pričom prím hral aj v tomto zápase pomaly odpisovaný reprezentant krajiny so šachovnicovými dresmi. Polčas priniesol očividnú úľavu, neinkasovali sme a tak do druhej polovice sme mohli nastúpiť s inou taktikou, s iným nasadením a s inou vierou vo víťazstvo.

Je nepochybné, že v druhom polčase sme už hru ovládli a domáci nemali toľko príležitostí ako my. Lepší pohyb a tvrdšia hra síce priniesla niekoľko faulov a žltých kariet, lenže zastavila domáci uragán.

No a ako to nakoniec v rozprávkach býva, na konci zvíťazilo dobro. Na udičku nahodenú súperovi ten bez strachu skočil a napichol sa na háčik. Najlepší svetový futbalista si pár minút pred koncom povedal, že zápas ukončí. Štýlovo, klasicky, spôsobom sebe vlastným.

Patentovaným navedením lopty pred pokutové územie dvadsať metrovým šprintom do priestoru uvoľneného výborne hrajúcim Robertom. Jemné narazenie si so Suárezom a neuveriteľne umiestnená šupa do dolného kúta Oblakovej brány.


Gól. Game, set, match Barcelona.


barcablaugranes comjpg

zdroj: barcablaugranes.com


Takéto zápasy vyhrávajú tituly. Bojovnosť našich hráčov ma pozitívne prekvapila. S takýmto nasadením sa dá dokráčať ďaleko.

 

Ako vyzeral zápas podľa štatistík:


 tatistikypng

 

 

Ako vyzeral zápas v podaní jednotlivých hráčov?

 

Základná zostava:

 

Ter Stegen: 10

Tri svetové zákroky. Ale úplne svetové. Výborne postavená konštrukcia brány pri tečovanom centri. Totálny pokoj a sústredenie. Tieto tri body idú určite za ním. Po zápase proti BVB ďalší TOP výkon.


barcablaugranes com2jpg

 zdroj: barcablaugranes.com


Roberto: 9

Pravý obranca pokračuje vo výborných výkonoch. V defenzíve bezchybný. Dostatok rýchlosti stačil na súperove nábehy, pozičná hra vynikajúca. Vykrýval priestor za Messiho chrbtom a v druhom polčase nepustil za seba nič. Smerom dopredu správnym spôsobom dokázal vyvážať loptu a potom otočením hry spomaliť a upokojiť situáciu. Inteligentný prejav podporený akceptovaním jeho schopností spoluhráčmi, ktorí ho často vyhľadávali. Pokojný na lopte. Urobenie priestoru pred gólom odtiahnutím súperových hráčov do strany bolo učebnicovým príkladom pozičnej hry toľko vyžadovanej v našom klube.

 

Lenglet: 9

Čisté konto sme udržali vďaka brankárovi a mladému stopérovi. Tisíc zblokovaných pokusov domácich. Tisíc tvrdých súbojov. Tisíc vyhraných hlavičkových bitiek. Výborný výkon, v druhom polčase dominantný hráč.

 

Piqué: 7

Zákrok v druhom polčase bol za hranicou a ak by už nemal žltú kartu predtým, určite by ju inkasoval. Zachránila ho len nechuť rozhodcu pokaziť vynikajúci zápas vylúčením. Stretnutie bolo zrkadlom priemerného výkonu hráča. Nebol až taký rýchly a dôrazný, ako kolega na stopérskom poste. Závažnú chybu neurobil, ale neukázal špičkový výkon. Paradoxne mohol po rohovom kope prekonať domáceho brankára.


okdiario comjpg

zdroj: okdiario.com


Firpo: 5

Príliš veľa faulov v nebezpečnom území. Slabšia pozičná hra viedla k neskorému príchodu do súbojov. Nedarilo sa mu zachytávať kombinácie súperov a napriek pomoci Griezmanna naša ľavá strana horela. Smerom dopredu takisto žiadne sláva.  Zápas mi nevyšiel.

 

De Jong: 8

Bojoval na hranici svojich schopností a bolo ho cítiť. Na doraz v súbojoch. Pozične sa snažil vykrývať voľné priestory, na tom ale bude musieť popracovať. Smerom dopredu úžasný, perfektné krytie lopty a šikovná kombinácia so spoluhráčmi. Jedna z našich dominantných postáv.

 

Rakitič: 9

Najlepší záložník včerajšieho zápasu. Enormné nasadenie, tvrdá fyzická drina. Obrovský akčný rádius. Drina za Messiho chrbtom, drina medzi stopérmi pri najväčšom tlaku súpera. Pokusy o kolmé prihrávky, odolnosť v súbojoch. Dôrazné napádanie okamžite po súperovom prebratí lopty. Vynikajúce.

 

Arthur: 6

Lacné straty lopty tesne pred vlastným pokutovým územím po tvrdých súbojoch na začiatku stretnutia prispeli k obrovskému tlaku domácich. Neskôr sa jeho výkon zlepšil a dokázal si pomôcť pohybom proti aktívnemu napádaniu súperom. Zo zálohy ale najmenej presvedčivý, žiadny šialený výkon to teda nebol.

 

Griezmann: 6

Dve slušné palebné pozície do gólu nepretavil. Napriek vysokému nasadeniu smerom dozadu to bol len matný výkon. Spolupráca s ľavým obrancom nefungovala a tak si musel pomôcť len so stredovými hráčmi v krátkych pasážach pokojnej hry. Inak nič.


sportsmole comjpg

zdroj: sportsmole.com

 

Suárez: 8

Pokúšal sa o napádanie ihneď po strate lopty, ale príliš úspešný v tom nebol. Výborné zakončenie tesne pred koncom prvého polčasu presvišťalo nechytateľne len tesne vedľa žrde. Narážačka pred gólom bola nádherná, rovnako aj lobovaná prihrávka z prvej na volejom zakončujúceho Griezmanna. Slušný vysoký štandard, k vyššej známke chýbal strelený gól.

 

Messi: 9

Výborný záver stretnutia. Načasoval si svoju typickú akciu na ten najlepší možný moment. Tak, aby už súper nemal možnosť kontrovať. Na svoje pomery relatívne slušne napádal a bojoval. Po strate lopty sa niekoľko krát prešprintoval až ku vlastnému pokutovému územiu s úmyslom svoju chybu napraviť. Spolu s brankárom hlavný strojca výhry.


futaa comjpg 

zdroj: futaa.com


Striedajúci hráči:

 

Umtiti: -

Krátky čas. Raz úspešne zakročil a s razanciou odkopol loptu ďaleko do bezpečia nevymýšľajúc niečo extra.

 

Vidal: -

Zápas by určite nedohral, ak by nastúpil od začiatku. Takto sa trochu potúlal po ihrisku a vniesol svoj typický chaos.  

 

Tréner:

 

Valverde: 8

Zmoknutý tréner dokázal so svojim tímom vyhrať na jednom z najťažších štadiónov na svete. Ja viem, že slovo trpel vyvoláva vo väčšine fanúšikov alergické reakcie, ale je to pravé slovo. Tak, ako sa trpí pri tréningu, pretože to jednoducho bolí keď beháte, ak trénujete schody, ak makáte v posilňovni, ak šliapete do pedálov do extrémne strmého kopca, ak kráčate 7 hodín s 25kg ťažkým nákladom na chrbte. Trpíte. A tak musia jednoducho trpieť aj hráči a tréner. Zostavu namixoval výborne, možno Umtiti a Lenglet mohli hrať spolu od začiatku. V zálohe určite správne rozhodol o nasadení Rakitiča pred Vidalom.

Po zmene strán sme dokázali dominovať a tím pôsobil oveľa živšie.

Po vzhliadnutí dokumentov MATCH DAY na RAKUTEN TV sa na jeho prácu pozerám s väčším rešpektom. 


fcbarcelonanoticias comjpeg

zdroj: fcbarcelonanoticias.com


Valverde: "Vyhrali sme, sú to tri nesmierne dôležité body. Na Wanda Metropolitano sa vždy trpí. Najdôležitejšie je pre nás víťazstvo. Od Atletica sme presne takýto začiatok čakali. Počas prvých 20 minút nám súper robil problémy pri každej ofenzívnej akcii. Postupom času sme ale začali čoraz viac kontrolovať hru a vtedy sme sa aj my dostali k svojim šanciam. V druhom polčase sme už boli o trochu lepší ako súper." 


Priemerná známka tímu: 7,16


FCB TOP LINE:

Messi, Rakitič, Ter Stegen, Roberto, Lenglet


FCB légia skazy:

Firpo


sport360 comjpg

 zdroj: sport360.com


Hodnotenie zápasu: 10

V úžasnej atmosfére som sledoval neuveriteľný boj v obrovskom lejaku. Ak toto bola reklama na španielsku ligu, diváci po celom svete museli šalieť. Nemôžem uprieť obrovskú kvalitu domácich vyhecovaných fantastickými divákmi a trénerom – bláznom (v dobrom). Striedanie útokov hore-dole v štýle „každý chvíľku ťahá pílku“ ma niekoľko krát prinútilo doslova predýchať napätie a na svoje pomery som často otváral okno a vypúšťal smerom von šťavnaté nadávky, ktorými som reagoval na vývoj stretnutia. Špičkový futbal.

 

Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?


Peter Maďar

megabarca.sk