Athletic Club - FC Barcelona

hodnotenie zápasu

FJlL4OeWQAEfqgtjpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Apríl. Štvrtý mesiac v roku. Typický svojim premenlivým počasím, striedaním dažďa a okamihov plných slniečka. Typický striedaním chladu a momentov vhodných na zahriatie. Zahriatie tela a aj duše. Ubolenej duše fanúšika sledujúceho výkony (a výsledky) milovaného klubu.

Ja viem, že apríl nie je.

Viem aj to, že v apríli to už bude oveľa veselšie a že naše výkony nebudú korešpondovať s vyššie popísaným.

Že sa, presne naopak, dočkám stability, pokoja, vyrovnanosti.

Že bude slnečno v dlhšom časovom úseku.

Že sa nebude výborný prejav striedať s trápnym.

Že sa po zápas nebudem s rozčarovaním pokúšať zaspať.

Že sa budem usmievať, tešiť z parádnych akcií, z nasadenia hráčov, z výhier.

Že nastane konečne leto a skončí tento nekonečný príbeh.

Pohárový zápas na nepríjemnej pôde ma totiž zase raz vrátil do krutej reality. Po sľubnom prejave v zvláštnom turnaji o Superpohár proti Realu Madrid prišlo vytriezvenie. Domáci nás počas celého trvania zápasu neuveriteľne tlačili. Dohrávali súboje, hrali na hrane fyzických možností, jazdili. Totálne dominovali, nedali nám ani kúsok miesta. Ak sme sa dokázali vôbec dostať za polovicu ihriska, bol som spokojný. S iróniou myslené, samozrejme. Súper hral rýchlo, kolmo, tvrdo. Napriek viditeľne menšej technickej kvalite nás dokázali odtláčať od svojho pokutového územia a my sme si s tým nevedeli poradiť. Využili sme dve šance z dvoch. Neukázali sme nič, absolútne nič. Jediný okamih vhodný za spomenutie bol 30-sekundový úsek hry s dvomi bleskovými trojuholníkovými kombináciami zakončený fantastickou strelou.

A dosť. Basta. Stop. Nič.

Obranná hra vyzerala tragicky, krajní obrancovia pôsobili doslova ako dvojica komikov. Tragikomikov, aby som bol presný. Záloha nefungovala skoro vôbec, fyzicky nestačila. A o útoku je zbytočné hovoriť. Hrali sme slabo a remíza po riadnej hracej dobe nebola ani zďaleka spravodlivým vyjadrením videného. Bilbao postúpilo absolútne zaslúžene a ja úprimne ľutujem, že som zápas pozeral.Priebeh:

105+1' GÓL! Iker Muniain (Ath. Bilbao) sa oprel do lopty z pokutového kopu. Presná strela k ľavej tyčke nechala brankára sa bezmocne prizerať.

105' Prichádza rozhodnutie na základe VAR: PENALTA pre Ath. Bilbao!

105' Rozhodca Jose Luis Munuera Montero ukázal signál VAR a ide skontrolovať či išlo o penaltový zákrok. Uvidíme čo sa stane!

104' To bol zákrok rukou jedného hráča z tímu Barcelona, ale rozhodca nevidel žiadny priestupok!

103' Sergino Dest (Barcelona) si nabehol do veľkého vápna na presný pas a okamžite sa pokúsil o tvrdú prízemnú strelu do stredu bránky. Jeho pokus ale zmaril brankár, ktorý dokázal svoje majstrovstvo ohromujúcim zákrokom.

102' 7:2 - štatistika rohových kopov.

96' Iňaki Williams (Ath. Bilbao) predviedol dobrý pohyb s loptou. Strelu z hranice veľkého vápna netrafil ideálne a poslal ju vedľa pravej žrde. Pekná individuálna akcia!

90+3' GÓL! Dani Alves s parádnou robotou, ktorá zohrala kľúčovú rolu pri vytvorení šance. Loptu výborne naservíroval a Pedri (Barcelona) vďaka tomu skóruje do ľavej časti siete. Julen Agirrezabala nedokázal zmene skóre na 2:2 zabrániť.

86' GÓL! Inigo Martinez (Ath. Bilbao) bol v správny čas na správnom mieste a odrazenú loptu poslal z vnútra pokutového územia tesne nad zemou k ľavej žrdi na priebežných 2:1.

85' Absolútna fantázia! Iňaki Williams (Ath. Bilbao) vyzval šťastenu prudkou ranou z veľkej diaľky, ale jeho pokus skončil len na brvne! Napokon mu fortúna nebola naklonená.

63' Inaki Williams (Ath. Bilbao) nedal veľkú šancu po tom ako si prevzal v pokutovom území pekný center! Jeho útočná snaha minula brvno o niekoľko centimetrov.

52' Skvelý zákrok vyťahuje Marc-Andre ter Stegen a likviduje tak prízemný pokus do pravého dolného rohu. Vyslal ho Nico Williams (Ath. Bilbao) po tom, ako sa uvoľnil v pokutovom území.

45+2' Nebezpečnú hlavičku z blízkosti bieleho bodu vyslal Yuri Berchiche (Ath. Bilbao), ale len o chlp nad brvno. Rohový kop sa tak gólom neskončil.

32' Nico Williams (Ath. Bilbao) sa zmocnil lopty, preštrikoval sa obranou súpera a vystrelil. Jeho projektil tesne k ľavej tyčke perfektne chytil Marc-Andre ter Stegen.

29' Presný center do pokutového územia si našiel Iker Muniain (Ath. Bilbao). Získal pre seba priestor a čas, aby mohol zakončiť. Jeho pokus ale opečiatkoval iba brvno!

26' Neuveriteľné zlyhanie! Oscar de Marcos (Ath. Bilbao) zareagoval výborne na odkopnutú loptu, ale dorážku napálil vysoko do nebies.

20' GÓL! Loptu si spracoval Ferran Torres (Barcelona) a bez čakania vypálil nechytateľný projektil presne k pravej žrdi.

2' GÓL! Iker Muniain (Ath. Bilbao) dostal prihrávku, ktorú mu adresoval Nico Williams do hĺbky veľkého vápna, spracúva si ju prvým dotykom a zakončuje presne k pravej žrdi. Podarilo sa mu tak zmeniť stav zápasu na 1:0.


Zostavy:

Screenshot 2022-01-21 at 15-57-17 BIL 3-2 BAR Ath Bilbao - Barcelona Zostavypng


Screenshot 2022-01-21 at 15-58-12 BIL 3-2 BAR Ath Bilbao - Barcelona Zostavypng

Screenshot 2022-01-21 at 15-58-57 BIL 3-2 BAR Ath Bilbao - Barcelona Zostavypng


Prehľad:

Screenshot 2022-01-21 at 15-59-55 BIL 3-2 BAR Ath Bilbao - Barcelona Prehad zpasupng

Návšteva:

37.287


Ako vyzeral zápas podľa štatistík:

Screenshot 2022-01-21 at 15-55-51 BIL 3-2 BAR Ath Bilbao - Barcelona tatistikypng

Vyjadrenia po zápase:

FC BARCELONA – Xavi

Máte horšiu náladu ako pred týždňom, dnes ste v zápase nedominovali a nedarilo sa vám. Prečo sa to stalo?

"Myslím si, že je to kvôli intenzívnejšej hre Athletic, s ktorou sme si nevedeli poradiť. Hráči domácich vo všetkých situáciách bojovali ako by išlo o posledné minúty zápasu. Vedeli sme, že to takto bude, pretože Athletic hrá na San Mamés práve takýmto spôsobom. Skúšali sme to rôznymi spôsobmi, hrali sme na troch obrancov, ale neboli sme schopní získať prevahu. Súper vyhral vďaka intenzite. Ale niekedy nám nepraje ani šťastie, musíme to zmeniť. Musíme naďalej pracovať a zlomiť to. Po celý čas hráme v La Lige a Európskej lige. Prišli sme o dve trofeje, ale naďalej sme v hre."

Čo ťa po dnešnom zápase bolí naviac?

"To, že sme neboli schopní presadiť našu hru. Athletic na nás vyvíjal veľký tlak a opäť nám chýbala trpezlivosť vo vytváraní šancí. Súper hral intenzívnejšie. Dobrý moment sme zaznamenali pri góle Ferrana Torresa, keď sme hrali trpezlivo na polovici súpera a to prinieslo ovocie. Bojovali sme do samého konca, ale nepodarilo sa, k tomu sme prišli o ďalších hráčov. Musíme sa otriasť."

Je dnešný večer krok späť? Čo sa stalo Fatimu, ide o vážne zranenie?

"Uvidíme zajtra po vyšetreniach. Videl som, že sa ho to dotklo, ale musíme počkať na výsledky. Problémy hlásili aj Jordi Alba, Gerard Piqué a Pedri. Bol to veľmi intenzívny zápas s predĺžením. Tento zápas by som nenazval fiaskom, ale z našich chýb sa musíme poučiť do budúcnosti. Súperovi gratulujem k postupu. Je to veľmi náročné mužstvo so skvelým trénerom."

Mal sa podľa teba po ruke Albu pískať pokutový kop?

"Neviem, nebudem to hodnotiť. Nestrácajme tým čas."

Mala situácia s Dembélém vplyv na šatňu? Mal si posledné slovo, keď Dembélé nebol povolaný?

"Nemyslím si, že to malo vplyv na ostatných. Je to dôležitý hráč, ale rozhodnutie sme prijali spoločne s inými ľuďmi v klube. Tu neexistujú rozhodnutia, ktoré prijme jeden človek."

Jordi Alba nemal najlepší deň. Chcel by si počas tohto prestupového obdobia získať nového ľavého obrancu?

"Jordi dnes musel na krídle čeliť veľmi náročným hráčom. Myslím si, že nielen on, ale celé mužstvo v tomto zápase trpelo. Nevenoval by som pozornosť len Albovi, v priebehu zápasu mal svoje fyzické problémy."


FC BARCELONA – Torres

Situácia Barcelony

"Vieme, že sa nenachádzame v dobrom momente, ale Barcelona má tých správnych hráčov, ktorí dostanú mužstvo na správnu cestu. Určite sa nám to podarí."

Zápas

"Vedeli sme, akému súperovi čelíme. Myslím si, že v dnešnom zápase sme nehrali zle, ale dopustili sme sa množstva chýb. Sme na dobrej ceste. Dnes musíme pogratulovať Athletic k víťazstvu."

Problémy

"Máme veľa hráčov, ktorí sa len teraz vracajú po zraneniach. Ansu Fati musel opäť opustiť ihrisko kvôli zraneniu. Musíme naďalej pracovať, výsledky nakoniec prídu."

Pokutový kop

"Ešte som nevidel opakované zábery tej situácie, preto to nebudem hodnotiť."


FC BARCELONA – Alba

Smola

"V druhom polčase a v predĺžení sme dobre súperili. V prvom polčase to nebolo najlepšie. Musíme zlepšiť veľa vecí, snažiť sa lepšie útočiť, mať väčšie držanie lopty, nedovoliť súperovi meniť si pozície... Škoda. Prišli sme o šancu. Musíme to analyzovať a ísť ďalej."

Riešenie

"Musíme pokračovať v práci. Slová sú zbytočné, je potrebné robiť všetko dobre. Cesta s Xavim je pozitívna, ale je to náročná sezóna. Máme nových hráčov, no v tíme je kvalita. Je to veľmi ťažká sezóna na individuálnej aj tímovej úrovni. Veteráni musia potiahnuť mužstvu a povzbudiť mladých hráčov. Chceme sa naďalej zlepšovať."

Ferran Torres

"Poznáme jeho schopnosti. Strelil pekný gól a určite nám veľmi pomôže. Nakoniec sa však počítajú len výhry a tie nemáme. Musíme sa zlepšiť, aby prišli."Ako by si tento zápas ohodnotil Ty?


Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com