Barcelona - neobvyklé múzeá


Existuje nespočetné množstvo miest, kam ísť a kde zažiť bohatú ponuku kultúry, ktorú Barcelona neustále ponúka. Gaudího rodné mesto má tiež celú škálu historických zaujímavostí, po ktorej by Tvoje srdce mohlo túžiť. Ale čo keď  si to už všetko videl a hľadáš niečo tak trochu iné?

Ak je to tak a hľadáš niečo tak trochu iné, tu sú tie najneobvyklejšie múzeá v Barcelone, ktoré môžeš navštíviť!

Nech sa páči, tu je naša ponuka!


Múzeum parfumov


boisdejasminjpg

zdroj: boisdejasmin.com


Vďaka neuveriteľnej zbierke viac ako päťtisíc kusov od starovekých až po moderné fľaše, katalógov a starého reklamného materiálu je to celkom určite jedinečné múzeum. Museu del Perfum Ťa prevedie časom, aby si videl parfémy rôznych epoch z obdobia mezopotámskej, rímskej a egyptskej doby. K videniu sú tiež flakóny z gréckych, rímskych, arabských a iných kultúr od dávnej minulosti až po najmodernejšie výtvory dnešných parfumérov.

 V múzeu zistíš, ako svetoznáme mená Balenciaga, Balmain, Dior, či napríklad Givenchy vyvíjali svoj parfém od počiatkov svojich značiek až po súčasnosť. Je to jedno z najlepších múzeí parfémov v celom Španielsku a unikátnejšiu zbierku exponátov ťažko nájdete na celom svete!


Štandardné vstupné: 5 €

Adresa: Passeig de Gràcia 39 (v priestoroch Perfumería Regia)
Múzeum hašiša, marihuany a konope


b-guidedjpg
zdroj: b-guided.com

Majiteľ Ben Dronkers sa rozhodol otvoriť toto svojrázne múzeum s vlastnou, neustále sa rozširujúcou zbierkou viac ako 9 000 artefaktov z kanabisu kvôli lepšej informovanosti verejnosti! Nachádza sa v gotickej štvrti Barcelony a môžeš v ňom spoznať kultúru a históriu marihuany prostredníctvom obrazov, fotografií, videí a jedinečných predmetov. Nájdeš tu všetko, čo by si možno chcel vedieť o jej použití v starovekých rituáloch, až po jeho aktuálne miesto v modernej medicíne.

Palau Mornau je domovom tohto múzea, niekedy sa mu hovorí aj Modernistický palác. Počas vegetačného obdobia môžete dokonca vidieť živé konopné rastliny na balkónoch múzea!


 Štandardné vstupné: 8,50 €

Adresa: Carrer Ample 35
Múzeum pohrebných vozovautobildjpg
zdroj: autobild.es


Pravdepodobne najdivnejšie múzeum v zozname. Ale je prekvapivo zaujímavé napriek tomu miernej morbídnosti! Múzeum pohrebných vozov je známe tým, že vystavuje jedny z najlepších starožitných pohrebných vozov a katafalkov na svete. Ich zbierka pochádza z 18. storočia, až po päťdesiate roky minulého storočia.Tvorí ho 19 originálnych vozov, je tu 13 katafalkov, 6 sprievodných automobilov a 3 motorové katafalky. Exponáty sú užitočné pri porozumení umeleckého a kultúrneho dedičstva toho, ako Európania v minulosti prevážali svojich zosnulých na pohrebiská. Nezvyčajná téma, ale iste veľmi zaujímavá! Najlepšie na tom je, že toto múzeum je pre návštevníkov úplne zadarmo.


Vstupné: zadarmo!

Adresa: Carrer de la Mare de Déu de Port 56, cintorín Montjuic
El Rei de la Màgia Museum


cronica globaljpeg
zdroj: cronicaglobal.com

Názov múzea v preklade znamená „Múzeum kráľa mágie“. Toto je ďalšie z mimoriadnych múzeí v Barcelone, ktoré sa môže dostať do Tvojho zoznamu. Je to zberateľská galéria plná trikov, kúziel, plagátov a kresieb z 19. a 20. storočia. Cieľom je poučiť návštevníkov o vývoji mágie a jej prítomnosti v Španielsku, ktoré iste nadchne a očarí každého začínajúceho kúzelníka!


Ak chcete vidieť kúzla z prvej ruky, zarezervujte si jednu z prehliadok múzea, kde sa budú predvádzať triky a predstavenia. Ukážky sú síce v španielčine, ale dá sa to ľahko pochopiť a užiť si kúzlo videného.


Štandardné vstupné: 16 €

Adresa: Carrer de les Jonqueres 15
Erotické múzeum


visit barcelonajpg

zdroj: visitbarcelona.com


Napriek tomu, že nie je také odvážne ako erotické múzeum sídliace v Amsterdame, stojí za to navštíviť ho. Erotické múzeum Ti ukáže, ako bola erotika zobrazovaná od staroveku až po súčasnosť, pričom ponúka prekvapivo veľké množstvo histórických artefaktov. K dispozícii sú ukážky zo sveta Kama Sutra, ako aj z histórie španielsko-katalánskej pornografie siahajúcej až do 20. rokov minulého storočia!

Toto múzeum môžeš navštíviť počas prechádzky po legendárnej ulici La Rambla. Nájdeš ho vďaka figuríne Marilyn Monroe stojacej na jednom z balkónov v najvyššom poschodí. Na konci prehliadky múzea je miestnosť držiteľov rôznych erotických rekordov, ktorá Ťa pravdepodobne ohromí!


Štandardné vstupné: 10 €

Adresa: La Rambla 96
Múzeum čokolády


fpjpg
zdroj: fp.com

Ideálne múzeum pre každého, kto má chuť na sladké. Zoznámiš sa tu s lahodnou históriou čokolády. Výlet do múzea čokolády začína vstupom do štvrti El Born. Toto múzeum nachádzajúce sa v bývalom kláštore Sant Agustí, Ťa prevedie cestou a príbehom vzniku čokolády, jej príchodu do Európy a jej postavenia a tradícií v spoločnosti.


Museu de la Xocolata je skvelým výletom pre všetky vekové skupiny. Hlavne však pre tých, ktorí cestujú s malými deťmi. Môžeš si dokonca rezervovať miesta na interaktívne zážitky týkajúce sa výroby čokolády, ako napríklad maľovanie čokoládou pre deti vo veku 0-3 roky. Alebo pre väčšie deti, ktoré sa chystajú do múzea, si môžeš objednať zážitok z ochutnávky skvelej čokolády a cavy! Okrem všetkého ostatného, ​​čo by Ťa tu mohlo zvádzať, je aj vstupenka doslova pripominajúca tabuľku čokolády...


Všeobecné vstupné: 6 €

Adresa: Carrer del Comerç 36
Múzeum voskových figurín


telefe cordobajpg
zdroj: telefecordoba.com

Múzeum voskových figurín sa nachádza priamo v srdci mesta, v bývalom sídle banky v Barcelone. Dnes v ňom nájdeš niektoré z najznámejších postáv všetkých čias! Múzeum bolo nedávno zrekonštruované, aby zahŕňalo nové technológie. Nachádza sa v ňom aktuálne 28 tematických priestorov a viac ako 120 postáv.

Zvlášť zábavné je múzeum pre rodiny s deťmi. Deti milujú podmorskú časť, ktorú múzeum vystavuje. Hneď vedľa nájdete kaviareň El Bosc de les Fades, zábavný bar vyzdobený ako oáza dažďového pralesa v strede mesta. Skvelý spôsob, ako ukončiť zábavný deň!


Všeobecné vstupné: 22 EUR

Adresa: Passatge de la Banca 7


Peter Maďar
MEGABARCA.SK
zdroj: travelguide.com, museobarcelona.com