Barcelonský klenot!


Mladý odchovanec akadémie FC Barcelona Carles Aleñá Castillo si prílišné uznanie od Ernesta Valverdeho v doterajšom priebehu sezóny príliš neužil, hlavne kvôli obrovskému pretlaku hráčov určených prioritne do záložnej formácie.

To sa ale môže rýchlo zmeniť po jeho výkone na pôde Interu Miláno, v ktorom dostal príležitosť v základnej zostave FC Barcelona.


bleacherreport comjpg

zdroj: bleacherreport.com


Katalánec ponúknutú šancu naplno využil a v strede poľa nesmierne úspešne prevzal úlohu lídra svojho tímu.

Hneď od úvodného momentu zápasu sme mohli nadobudnúť dojem o oprávnenosti štartu 21-ročného talentovaného mladíka. Aleñá štartoval do každého súboja fyzicky naplno, bol veľmi aktívny svojim pohybom, maximálne koncentrovaný a precízne sústredený v kombináciách. Z pohľadu hráčovej kondície, alebo snáď z pohľadu jeho technických schopností sme nenašli absolútne žiadne nedostatky napriek faktu, že v tejto sezóne strávil na ihrisku s ostrom zápase do stretnutia na San Sire len 63 minút.

Mladík dirigoval hru Barcelony, dokázal v pravý čas podržať loptu a správne rozhodnúť o prenesení hry na opačnú stranu, alebo rozhodnúť o začatí krátkej rýchlej kombinácie na menšom priestore.


bleacherreport 1comjpg

zdroj: bleacherreport.com


Aj štatistiky vynikajúci výkon záložníka potvrdzujú.

Hráč mal suverénne najviac dotykov s loptou v zápase, bolo ich až 110.

Predviedol najviac presných prihrávok, až 79 a rovnako najviac kľúčových prihrávok, tie boli 4.

Dôkazom bol určite aj fakt, že spoluhráči počas zápasu hľadali práve jeho.

Na záložníka smerovalo až 91 prihrávok, z toho 14 od Lengleta zakladajúceho akcie, 21 od Rakitića počas kombinácií v stredovej zóne, 11 od Firpa vyvážajúceho loptu po čiare, 8 od Griezmanna a 7 od striedajúceho de Jonga.


marca comjpg

zdroj: marca.com

Aleñá sa v žiadnom prípade nevyhýbal ani osobným súbojom s protihráčmi. Vyhral ich 7 z 13 a zaznamenal 3 vydarené driblingy z 3 pokusov.

Talentovaný odchovanec nášho klubu dal trénerovi a fanúšikom jasne najavo, že má dostatočnú kvalitu na pravidelné nasadzovanie do zápasov.


Bude riešením hosťovanie?Peter Maďar

megabarca.sk

štatistický zdroj: mundodeportivo.es