Real Betis Sevilla vs. FC Barcelona

hodnotenie hráčov


eveningstandardjpgzdroj: eveningstandard.com


Základná zostava:

 

Ter Stegen: 8

Vyvaroval sa akýchkoľvek chýb v rozohrávke, zachoval si totálne chladnú hlavu. Presné kombinácie pomáhali vymanévrovať z presingu domácich. Pomerne časté pokusy o rýchle vysunutie nabiehajúceho útočníka. Inkasoval dvakrát, ale bez šance zasiahnuť. Výborne čítal hru a držal pozíciu v priestore za vysoko hrajúcimi stopérmi.

 

Semedo: 6

Nebol to výkon rovnakej kvality, ako naposledy. Súboje jeden-jeden mu nevychádzali a bol nútený faulovať. Pokúšal sa o nábehy, darilo sa to realizovať len občas. Priemerné predstavenie.

 

Umtiti: 8

Okrem jednej chyby, ktorá skončila gólom v našej sieti po strate lopty spoluhráčom v strede plochy a následnom zbytočnom cúvaní pred strelcom, hral vynikajúco. Perfektne sa pohyboval a veľmi skúsene vytláčal súperov až k poliacej čiare. Držal líniu aj počas útočenia a zmenšoval súperovi ihrisko. Dominantný vo vzduchu a dostatočne tvrdý na zemi.

 

Lenglet: 9

Skvelý výkon. Konečne sa aj stopér presadil pri štandardnej situácii a dokázal skórovať. To bolo smerom dopredu. Ale aj dozadu si poradil v drvivej väčšine súbojov a v spolupráci s druhým stopérom ovládli vzdušný priestor nad našim pokutovým územím. Výborne hral pozične a skvelým čítaním hry dokázal pristupovať k protivníkom dostatočne skoro a neumožnil im tak rozbehnúť sa do prípadného protiútoku. Červená karta bola po druhej žltej absolútne zaslúžená a vyplynula jednoznačne z hry. Prvá žltá za ruku v pokutovom území bola ťažko ovplyvniteľná. Jednoducho smola v okamihu. Napriek tomu paráda.


 1c289-15813071773368-800jpg

zdroj: spotrskeeda.com


Firpo: 5

Nuž, ako to povedať. Náš najslabší hráč. Neskoré odovzdávanie lopty, zbytočná tvrdosť v súbojoch po neskorom príchode. Nesprávne načasované nábehy takisto príliš nepomáhali. Nepresvedčivé.

 

De Jong: 9

Skoro perfektné. Jedna chybička znížila najvyššiu možnú známku. Inak ho bolo plné ihrisko. Skvele sa pokúšal o nábehy a raz to po geniálnej prihrávke kapitána aj vyšlo. Toto má záložník v našom tíme robiť. Vírivým pohybom deptať súperovu obranu počas útočnej fázy a tvrdo presovať v obrannej. Skvele kombinoval s kolegami v zálohe a s dozadu sa vracajúcimi útočníkmi. Podľa mňa to bol od hráča najlepší výkon v našom drese.


barcablaugranesjpgzdroj: barcablaugranes.com


Vidal: 6

Začal vynikajúco. Výborným pohybom pomáhal zálohe kontrolovať hru. Po zlom spracovaní lopty a následnej strate sme inkasovali. Tento moment hráča tak trochu premohol. Bolo jasne vidieť, že si chybu uvedomuje a mrzí ho. Lenže, jeho následná premotivovanosť a obrovská snaha napraviť zaváhanie priniesla kŕčovitý prejav. Snažil sa, to bez pochýb. Ale veľa faulov, veľa pohybu mimo svojej pozície a čakanie na červenú kartu. Našťastie neprišla. Nepochybujem, že sa poučí a nič také sa opakovať nebude, pretože v iných zápasoch si to dokázal s prehľadom ukontrolovať.

 

Busquets: 9

Výborné otáčanie hry. Pokračujúca snaha o dlhé prihrávky na nabiehajúcich hráčov. Čítanie hry ako vždy perfektné a ako bonus strelený gól. Jeho obrovský prehľad a schopnosť presne určiť smer otočenia hry sa prejavil naplno. Skvelý výkon.


marcajpgzdroj: marca.com


Roberto: 8

Ak bolo jeho úlohou kryť chrbát nášmu pravému obrancovi pri jeho nábehoch, ak bolo jeho úlohou otvárať spätným pohybom priestor pre nabiehajúcich záložníkov za obrannú líniu súpera, ak bolo jeho úlohou tvrdo napádať, ak bolo jeho úlohou pohybovať sa tesne za kapitánom, tak potom odohral skvelý zápas. Pretože napriek štatistickej neviditeľnosti a občasnej kombinačnej nepresnosti urobil všetku čiernu právu presne podľa pokynov.

 

Griezmann: 7

Práca, práca, trikrát práca. Jedna perfektná kolmica na najlepšieho hráča sveta a to bolo z útočnej kvality všetko. Inak len práca s priestorom, keď podobne ako Roberto vybiehal spomedzi línie obrancov súpera smerom k vlastnej bráne ťahajúc na svojom chrbte obrancov. To otváralo dostatok miesta pre nábehy stredových hráčov a spôsobovalo totálny chaos v pokutovom území domácich. Túto prácu zvládol na sto percent.

 

Messi: 10

Okrem strelených gólov nechýbalo vo výkone kapitána nič. Tvoril hru, presne kombinoval, centroval, nabiehal si a zakončoval. Ale hlavne: behal, napádal, bojoval. Bije sa s miernym poklesom streleckej formy a bije sa aj so zraneniami FC Barcelona. Bije sa ako KAPITÁN. Keď to prelomí, a prelomí to!!!, potom to bude jazda!!! Tri asistencie a hypoteticky dva strelené góly?

Áno, Leo sa vráti.


tribunnewsjpg 

zdroj: tribunnews.com


Striedajúci hráči:

 

Rakitič: -

Krátky čas na hodnotenie, aj keď chybu urobiť stačil.

 

Alba: 7

Okamžite rozhýbal statické ľavú stranu a dodal istotu v obrannej hre. Napriek slabšej aktuálnej forme bol lepšou voľbou v porovnaní s konkurentom.

 

Arthur: 7

Veľa času nemal k dispozícii, napriek tomu upokojil hru, podržal loptu, presne rozohral. Taktickému držaniu lopty pred koncom stretnutia jeho štýl dokonale pasoval. Nad čím ale rozmýšľal pri samostatnom nájazde na brankára, nepochopím. Čo ho viedlo k zastaveniu a komplikovanej prihrávke na Messiho???

 

Tréner:

 

Setién: 10

Základná zostava výborne poskladaná. V zálohe mozog (Busquets), dynamika (De Jong) a sila (Vidal). Arthur ako žolík na unaveného súpera. Zaradenie Roberta na pravé krídlo sa mi jednoducho páči. Hráč dokáže hrať výborne pozične, má návyky z obrany a je dostatočne pokojný s loptou. Najviac ma ale zaujala novinka v taktike. Hráči z útoku (Griezmann, Roberto) sa často pohybovali smerom od súperovej brány ťahajúc za sebou obrancov domácich. Presne v tom istom momente si za ich chrbát nabiehala naša druhá línia (Vidal, De Jong). Skvelé momenty, dokonalý zmätok. Prinieslo to gól De Jonga a neskôr aj šancu Messiho. Nový prvok v našej hre ide za trénerom. Správne striedanie ľavých obrancov a presná reakcia na nervóznu hru Vidala. Dobrá práca.

 

Priemerná známka tímu: 7,8

 

FCB TOP LINE: celý tím

FCB légia skazy: -


sportenglishjpg

zdroj: sportenglish.com


Hodnotenie zápasu: 9

Zaujímavý futbal typu hore-dole. Veľmi dobrý výkon s dominanciou našich a občasnými pokusmi domácich. Dramatickosť od úvodu až do konca, aj keď ten úplný koniec sme mali absolútne pod kontrolou. Domáci tvrdo napádali rozohrávku a dohrávali súboje. Náš presing bol takisto nesmierne aktívny a prinášalo to ovocie v podobe zisku lopty a priestoru. Ideme výkonmi hore, lepšie sa pohybujeme, hráči lepšie držia svoje pozície.

 

TOTO BOL PODĽA MŇA ZLOMOVÝ ZÁPAS TEJTO SEZÓNY!!!

 

Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?

 

 

Peter Maďar

megabarca.sk