Real Betis Sevilla vs. FC Barcelona

diarioasjpg

zdroj: diariosas.com

Už dlho som nezažil takú futbalovú zábavu, ako v nedeľnom zápase nášho tímu na pôde Realu Betis. Aj keď s chybami (skôr individuálneho charakteru) sme podali veľmi potešujúci výkon a hra miestami pripomínala to najlepšie z momentálne možného. Kontrola zápasu na vysokej úrovni, kombinačná dominancia a dokonca aj schopnosť fyzicky zničiť súpera. Presnou hrou a prenášaním ťažiska dopredu a dozadu a zo strany na stranu sme prinútili domácich hrajúcich v pevnom bloku behať a behať. Nuž a pred koncom zápasu, keď sa mali pokúsiť vyrovnať, nemali žiadne sily. To sme však, napriek mnohým náznakom brejkov, nevyužili. Domáci sa snažili aktívnou obranou po celej ploche vytvárať na nás tlak, miestami to vyzeralo ako osobná obrana pri futsale, či basketbale.

barcablaugranesjpg

zdroj: barcablaugranes.com

Z hry si toho veľa nepripravili, na koňa ich posadila chyba rozhodcu a neskôr Vidala. Nám sa takisto darilo vytvárať obrovský tlak na rozohrávku protivníka a ten si v drvivej väčšine prípadov musel pomôcť len odkopom. Opäť sme si dokázali vypracovať dostatok šancí a len slabšia (už dlhšie trvajúca) efektivita nám bráni vo väčšom gólovom nástrele.

Hlavne Messi je momentálne gólovo neproduktívny. Lenže, priatelia, keď mu to začne padať…

Boh ochraňuj súpera!!! Bude to na pôde Realu???

Opakujem, hrali sme slušný zápas bez výraznejšie slabších výkonov, Medzi najlepším a najhorším hráčom nebol príliš veľký rozdiel. Spokojnosť.

Nespokojný som ale celkom určite s výkonom hlavného rozhodcu. Pretože to bol jednoducho škandál. Nebudem vytvárať konšpiračné teórie, to nechám iným. Ale ako si vysvetliť neodpískanie pokutového kopu po faule na Messiho pred koncom zápasu? Ako si vysvetliť neodpískanie pokutového kopu po zákroku na Arthura, keď spomalený záznam jednoznačne ukázal na faul? Ako si vysvetliť neodpískaný faul na Messiho, po ktorom sme zahrali pri protiútoku domácich rukou v pokutovom území a z následnej penalty inkasovali? Pre mňa nepochopiteľné a škandalózne.

Ako si to videl Ty?

Screenshot_2020-02-10 real betis vs fc barcelona 2-3 - Hada Googlom1png

Screenshot_2020-02-10 real betis vs fc barcelona 2-3 - Hada Googlom2png

Náhradníci:

Screenshot_2020-02-10 real betis vs fc barcelona 2-3 - Hada Googlom3png

Priebeh zápasu:

4´ Canales sa dostal do pokutového územia a strelou trafil ruku Clémenta Lengleta. Hlavný rozhodca sa ide pozrieť na videozáznam!

5´ Lenglet podľa názoru hlavného rozhodcu zahral rukou úmyselne a nasledovať tak bude penalta v prospech Betisu!

6´ Real Betis dal gól! Domáci rýchlo otvárajú skóre! SERGIO CANALES kopol penaltu bez väčšieho rozbehu, loptu ale poslal po zemi bezpečne k ľavej tyči. Brankár Ter Stegen skočil doprava a nemal tak žiadnu šancu zasiahnuť.

9´ Barcelona dala gól! Hostia rýchlo vyrovnávajú! Messi nádherným pasom do šestnástky našiel ideálne si nabiehajúceho FRENKIEHO DE JONGA. Ten si loptu prvým dotykom spracoval hruďou a druhým dotykom bez toho, aby mu lopta spadla na trávnik, ju nekompromisne poslal k pravej tyči Roblesovej brány.

23´ Messi dostal kolmú prihrávku od Griezmanna do pokutového územia, zblízka ale trafil len pravú ruku vybiehajúceho brankára Roblesa. Ten na dvakrát loptu zastavil.

26´ Real Betis dal gól! Domáci sa znovu dostávajú do vedenia! Vidala obrali domáci o loptu a tá sa v rýchlom protiútoku Betisu dostala k NABILOVI FÉKIROVI. Domáci krídelník si loptu potiahol k šestnástke a presnou strelou po zemi cez obrancu namieril nechytateľne k ľavej tyči Ter Stegenovej brány.

45´ Barcelona dala gól! Hostia v nadstavenom čase vyrovnávajú! Messiho center z priameho kopu podbehol Bartra, ktorý sa v súboji s Lengletom teatrálne zvalil na trávnik. Za ním sa však k lopte dostal SERGIO BUSQUETS, ktorý si ju spracoval a nekompromisne poslal zblízka za chrbát brankára Roblesa.

47´ Vidal našiel v šestnástke Betisu Messiho, ktorý zakončoval technickou strelou k ľavej tyči. Domáci brankár Robles jeho zakončenie výborným zákrokom vyrazil.

62´ Messi si prevzal loptu pred šestnástkou Betisu, zasekol si obrancu a už zvnútra šestnástky vystrelil. Brankár Robles jeho strelu k ľavej tyči opäť výborným zákrokom vyrazil.

66´ Messi dostal loptu na hranici šestnástky a jemným oblúčikom ponad brankára Betisu sa pokúsil loptu poslať do siete. To sa mu napokon nepodarilo, lopta skončila tesne mimo ľavej tyče Roblesovej brány.

72´ Barcelona dala gól! Hostia sa prvýkrát v zápase dostávajú do vedenia! Messi nacentroval zo štandardky do šestnástky, kde vyskočil v súboji s dvojicou obrancov Betisu najvyššie CLÉMENT LENGLET. Ten hlavou nasmeroval loptu k pravej tyči domácej brány a domáci brankár by na ňu možno dosiahol, Robles sa ale pri zákroku pošmykol a nemal tak možnosť zasiahnuť.

Screenshot_2020-02-10 Real Betis - FC Barcelonapng

Screenshot_2020-02-10 real betis vs fc barcelona 2-3 - Hada Googlompng

Vyjadrenie trénera:

FC BARCELONA – Quique Setién

"Obidva polčasy boli nezvyčajne náročné, súper vytváral veľký tlak a komplikoval nám vyvážanie lopty, kvôli čomu sme sa ani na chvíľu necítili pohodlne. Pokúšali sme sa vytvárať tlak, ale Betis má veľmi talentovaných hráčov. Fekir odohral úžasný zápas, je veľmi ťažké vziať mu loptu. Mali sme však svoje momenty. Naša hra sa mi veľmi páčila, je potrebné ju adekvátne oceniť. Niektoré veci sme mohli urobiť lepšie, ale som spokojný. Dvakrát sme zmazali náskok súpera. Zlepšili sme sa, som spokojný s výkonom tímu aj s výsledkom. Pri góle na 1:1 sme vynikajúco vyviezli loptu. Je to dôležité víťazstvo a výjazdové body, ale stále nám chýbajú niektoré veci. V Bilbau sme si nezaslúžili vypadnúť. Dnešný zápas nám dodal energiu a motiváciu."