Niekoľko rád pred prvou návštevou Barcelony

Niekoľko rád pred prvou návštevou Barcelony.


bRCELONA CITY LOGOjpg


Kombinácia skvelého jedla, úžasnej architektúry, bujarého nočného života, to všetko ponúka Barcelona, ktorá je top turistickou destináciou.

Prinášame vám niekoľko tipov a trikov, ktoré vám pomôžu spoznať mesto a užiť si čas v Barcelone ešte viac.


WP_20171020_18_50_46_Projpg

zdroj: Peter Maďar


1. Objavuj.

Barcelona je jednou z najväčších turistických destinácií v Európe a ako to už býva v každom väčšom meste aj tu platí, že vždy sa nájde niekto s úmyslom využiť nevedomých turistov. Urobiť si malý prieskum nikdy nie je na škodu. Odporúčame si vopred zistiť na čo všetko si  treba dať pozor, čoho sa vyvarovať, istotne sa Ti to vyplatí a vyhneš sa akýmkoľvek nepríjemným skúsenostiam.

Zaplatiť za zmrazenú paellu, predpripravenú sangriu či chabý pokus o flamenco na bočnej ulici La Rambla nebude znamenať veľmi dobrý štart pri spoznávaní mesta. Dajte si pozor, kde budeš jesť (viac).


WP_20171021_12_34_18_Projpg

zdroj: Peter Maďar


2. Hľadaj.

Barcelona je mesto známe svojou architektúrou od modernistických vzorov koncom 20. storočia až po najnovšie budovy špičkových medzinárodných architektov. Niektoré z týchto pamiatok sú veľmi dobre označené, ďalšie, anonymné diela je potrebné niekedy vyhľadať.

Pri prehliadke mesta majte oči vždy otvorené pretože sa môže stať, že prechádzate okolo najkrajšieho domu, aký ste kedy videli.


WP_20171022_12_22_19_Projpg

zdroj: Peter Maďar


3. Prejav rešpekt ku kultúre Barcelony.

Podobne ako každá zo španielskych autonómnych provincií má Katalánsko (viac) silnú miestnu identitu s vlastnými kultúrnymi črtami a tradíciami.

Prejavte rešpekt keď rozprávate miestnym obyvateľom o vašich plánoch, napríklad býčie zápasy Katalánci odsudzujú.

Existuje veľa miest v Barcelone, ktoré ponúkajú flamenco show. Tento tanec je typický pre juh Španielska, nemá históriu v Barcelone.


stop-corrida-vector-designjpg


4. Prechádzaj sa.

Hlavné mesto Katalánska je najlepšie preskúmať pešo, obzvlášť historické centrum mesta. Úzke cesty gotickej štvrte nie sú vhodné pre autá či autobusy takže vaše nohy budú vaším najlepším spojencom na ceste do týchto nádherných oblastí.

Navyše týmto spôsobom ušetríte peniaze, urobíte láskavosť životnému prostrediu a budete mať viac času obdivovať okolie.


WP_20171022_09_43_57_Projpg

zdroj: Peter Maďar5. Sangriu vymeň za nápoj typický pre Barcelonu.

Väčšina turistov si pri pomyslení na relax s dobrým drinkom v ruke v Španielsku predstaví sangriu. V skutočnosti to nie je veľmi dobrý ťah v Barcelone.

Namiesto sangrie si radšej zvoľte ako aperitív pohár vermutu, dobrého vínka, prípadne vyskúšajte pohár tradičného šumivého vína Cava, ktoré sa vyrába rovnakým postupom ako francúzske šampanské.r_ruta_vino_penedes_o_01jpg_369272544jpg

zdroj: spain.info


6. Dávaj si pozor na svoju tašku.

Bohužiaľ, Barcelona stále zápasí s problémom vreckových krádeží, pri ktorých sa zlodeji primárne zameriavajú na turistov. Aby ste sa vyhli dlhému radu na polícií, nenoste cennosti so sebou, majte svoju tašku vždy zatvorenú a najlepšie zavesenú pred sebou.

Nedávajte si peňaženku ani mobilný telefón do vrecka ani ich nenechávajte na stole v reštaurácií.


ladronesjpg


7. Dopraj si výhľad z kopca.

Jeden z najlepších spôsobov ako si vychutnať nádherný výhľad na Barcelonu, je vystúpiť z centra mesta a vyraziť na neďaleké kopce (viac).

Z vrchu Tibidabo si môžete vychutnať panoramaticky výhľad na mesto.

Ľahšie dostupný Montjuïc je v pešej vzdialenosti od centra mesta a je domovom niekoľkých krásnych parkov a záhrad s príjemnými výhľadmi na mesto.


WP_20180415_16_29_43_Pro 2jpg

zdroj: Peter Maďar8. Vyskúšajte jedlo z morských plodov.

Ako mesto na pobreží mora, Barcelona je domovom niekoľkých vynikajúcich reštaurácií, ktoré ponúkajú morské plody. Nájdete tu klasické jedlá ako sú homáre, slávky alebo ustrice, ale aj nezvyčajné morské plody ako ježovky.

Navyše veľa z nich nájdete v ponuke tapas v rôznych reštauráciách.


WP_20180413_15_15_14_Projpg

zdroj: Peter Maďar


9. Pozri si najznámejšie pamiatky.

V Barcelone sa nachádzajú nádherné pamiatky, ktoré určite musíte vidieť aspoň raz za život. Je tam toho však oveľa viac než len La Rambla či Sagrada Familia (viac). Menšie, ale dobre známe štvrte (viac) ako je Sants alebo Poblenou majú svoje čaro a veľa pamiatok, umeleckých projektov či hudobných súborov.

Stojí za to vybočiť z klasickej turistickej trasy, nepochybne vás neminie odmena v podobe skvelých zážitkov.


WP_20180415_17_44_50_Projpg

zdroj: Peter Maďar


Peter Maďar,

megabarca.sk

zdroj - text: forcabarca.sk