Bring Me The Horizon – Revolúcia hudbyBring-Me-The-Horizon-2018-nmecomjpg

Bring Me The Horizon, Zdroj NME.com


BMTH netreba nikomu kto sa pohybuje vo svete rockovo – metalovej scéne obzvlášť predstavovať.

Kapela, ktorá dobyla svet metal-coru sa pred pár rokmi vydala „jemnejšou“ cestou ako to kedysi urobili aj ich kolegovia z Linkin Park.

 

Priznám sa bez mučenia, starý „matroš“ od BMTH mi chutil viac. Neveril som príliš ich novému „soundu“. Prišiel prvý singel z nového albumu s názvom Mantra a ja som si povedal: hmm, celkom zaujímavý klip, hudba sa dá tiež vypočuť, no už to nie je ono.

Lenže: zrazu sa objavil singel číslo dva s názvom Wonderful life a ten mi doslova odpálil „dekel“. Keď som uvidel klip – ich oficiálne lyric video, iba som nemo pozeral s úškrnom na tvári hovoriac v si duchu, že toto je úplne nová éra, totálna revolúcia vo svete hudby. Kompozícia piesne pripomína KoRn (nemyslím, samozrejme, pukance, ale kapelu, ktorú zrejme poznáte). Nič príliš zložité v konštrukcií piesne nehľadajte, žiadne breakdowny, žiadne extrémne pasáže. A napriek, či snáď práve preto má muzika tú správnu šťavu, výborne podladené gitary, temnejší riff na začiatku udávajúci smer celej piesne.


Pre mňa skutočne výborné. Čo ma však naozaj dostalo úplne, bol klip. Žiadne extrémne herecké výkony. Žiadne vystupujúce hviezdy. Nič štandarndé a vo svete videa bežné. Tá maličkosť, ktorá ma tak dostala, sa volá úplne jednoducho:


PRIRODZENOSŤ.

 

V klipe „hrajú“ všetci terajší členovia kapely zachytení pri ich bežných denných činnostiach. Bez pódia, bez fanúšikov, bez nástrojov. Napríklad Jordan sa hrá so svojím dieťaťom v kuchyni hojdajúc ho na hojdačke. Matt venčí svojho psa. Oli si zavolal domov opravára. Lee kosí a umýva svoj van, no a Matt Kean si šiel úplne normálne zabehať.


Čerešničkou na torte je Dani Filth (Cradle of Filth), ktorý je jediný vo svojom profesionálnom odeve, počas raňajok, či v počas nákupu v potravinách. Scénka prinášajúca úsmev na vašu tvár.


Bring-Me-The-Horizon wikipediacomjpg

                   BMTH, zdroj: wikipedia.comÚplne bežné rutinné veci, ktoré robí každý z nás. To je na tom videu skvelé. Podľa mňa tým odpálili revolúciu absolútnej prirodzenosti, čo ľudstvo potrebuje ako soľ.


V bežnom živote, v pracovnom, v hudobnom, v profesionálnom. Wonderful life nie je teda len piesňou, je to aj odkaz. Hudobný odkaz vyvolávajúci u mňa túžbu po základnej prirodzenosti, nehrania sa na nič a na nikoho. A to „Bringáčom“ žeriem.


Samozrejme, niekomu to môže evokovať niečo úplne iné, je to vec názoru.

Za mňa teda 10/10 pre Wonderful Life, teším sa na ďalšie prekvapenia z revolučnej dielne Bring Me The Horizon.Prikladáme aj samotné video, užite si ho!

Viktor Zahoran