Cádiz CF - FC Barcelona

hodnotenie hráčov

zdroj: twitter-fc barcelona.com

ter Stegen: -

Nie je čo hodnotiť. Nemal ani jeden zákrok. Nič neprešlo na bránu. Iba rozohrával a potom dlhé minúty stál a stál.

zdroj: twitter-fc barcelona.com

Bellerín: 6

Prvý štart mu podľa môjho názoru príliš nevyšiel. Pôsobil stratene a prekvapujúco ustráchane. Niektoré straty, totálne zbytočné, pramenili pravdepodobne z nervozity. Pozičné zaváhania. Druhý polčas to bolo trochu lepšie a tak si známku mierne vylepšil. Beriem to ale s pomerne veľkou rezervou. Je nový a tak to chvíľku zrejme potrvá, kým sa dostane do top formy.


Piqué: 7

Určite ponúkol svoj slušný štandard. Hral ďaleko od brány a umne dirigoval obrannú líniu. Pokúšal sa aj o rozohrávku, ale nič prekvapujúce neponúkol.


Araújo: 7

Stena. Zachytilo sa na ňom všetko. Neprešlo nič a aj jeho zásluhou sme udržali domácich v bezpečnej vzdialenosti od brány. V obrane najlepší.


Balde: 7

Sústredený. V súbojoch bol dostatočne skoro vďaka svojej rýchlosti. Ponúkal sa do kombinácie, ale príliš často ho spoluhráči nevyhľadávali. Lepší priemer, ale na ohúrenie málo.


Gavi: 9

V zálohe najlepší zo základnej zostavy. Jazdil a neskutočne bojoval. Išiel doslova po hlave do každého súboja. Získaval lopty a otáčal okamžite hru smerom k súperovmu pokutovému územiu. Forma stúpa.


Busquets: 6

Hm, pomalší ako zvyšok tímu. Ponúkol klasicky presnú kombináciu a pozičnú istotu. Ale v súbojoch bol neskôr, ako by byť mal a to prinieslo aj niekoľko faulov. Vykúpil sa ale geniálnym kúskom, keď vďaka svojej až futsalovej technike vykrútil troch súperových hráčov a poslal ich do bufetu na párky, či ako sa to hovorí.


De Jong: 7

Gól na jeho konte mu známku vylepšil. Inak taký mierne lepší priemer. Skúšal nábehy do pokutového územia, ponúkal sa do kombinácie. Ale bolo to celé také neučesané, kostrbaté.


Raphinha: 7

Svoje si celkom určite odohral. Dostatočne agresívny, dostatočne drzý. Ponúkol rýchlosť a dva razy aj kvalitnú koncovku. Len z trochou smoly skončila strela na žrdi a druhá akcia bola veľmi zaujímavá perfektným spracovaním dlhej prihrávky a tvrdou strelou letiacou len pár centimetrov nad brvnom. Slušné, pozerateľné.


Depay: 2

Nič. Dopredu nič, dozadu nič. Len občasné vybehnutie spomedzi stopérov a vrátenie prihrávky. Slabé.


Ferran: 2

Podobne, ako u kolegu vyššie. Veľmi slabé predstavenie. Nepredviedol nič. Trochu aktivity pri napádaní sa mi iste uprieť nedá, ale to bolo málo.striedajúci hráči


Lewa: 9

Obrovská kvalita. Okamžitá zmena rytmu hry. Okamžitá energia. Gól, prihrávka na gól. Niet čo dodať.


Dembélé: 8

Rovnako kvalitné naskočenie do zápasu. Okamžité nebezpečenstvo. Krásny gól po individuálnej akcii.


Pedri: 7

Hru určite rozhýbal. Priniesol pokoj a rozvahu. Minút bolo ale menej a tak nemohol naplno ukázať svoje kvality.


Fati: 8

Znovu nehral dobre, ale za nábeh a premenenie šance na gól mu známku zvýšim. Aby si po prečítaní tohto hodnotenia zdvihol sebadôveru a ukázal v budúcich stretnutiach lepšie výkony.

zdroj: twitter-fc barcelona.com

Alonso: -

Málo času na hodnotenie.


tréner

zdroj: twitter-fc barcelona.com

Xavi: 10

Pokračujem v tej najvyššej možnej známke. Pretože dokázal presne naordinovať oddych najviac vyťaženým hráčom a nechať si zápas vysúšať aj tým menej často nastupujúcim. A veľmi správne poslal momentálne nosných hráčov na poslednú polhodinu na plochu udržať sa v zápasovom rytme. Výhra a výhry idú jednoznačne za trénerom. Burcoval, usmerňoval. Charizma, status legendy a inteligencia.


Priemerná známka: 7,46


FC BARCELONA TOP: Gavi + Lewa

FC BARCELONA TROP: Depay + Ferran


Peter Maďar

megabarca.sk