Cádiz CF vs. FC Barcelona

hodnotenie zápasu


youtubejpg

zdroj: youtube.com

Des. Hrôza. Strašidelné. Nočná mora. Katastrofa.

A čo je najhoršie, panika.


Toto všetko som videl v hre nášho tímu vo včerajšom zápase na pôde inak tragického a trápneho tímu menom Cádiz CF. Aj keď rozumiem jeho snahe vyhrať za každú cenu, štýl hry a spôsob dosiahnutia ťahaním času od 8 minúty je divný a pre mňa neakceptovateľný.

Vrátim sa ale ku nám. Odohrali sme strašný zápas. Statický a pomalý výkon, cirkulácia prihrávok o polovicu pomalšia v porovnaní s predchádzajúcimi tromi stretnutiami. Ja osobne som si pre seba našiel príčinu včerajšieho marazmu. Príčinu, ktorá brzdí rýchlosť našej hry. Toto poznanie ma tvrdo zasiahlo priamo do tváre a dlho do noci som ešte nebol schopný pripustiť jeho relevantnosť. Dnes, po opadnutí akýchkoľvek emócií, sa mi ale ono poznanie vrátilo. Možno, či skôr určite, budem kritizovaný a zrejme nesmierne kontroverzný. Ale cítim to tak.

Našu hru brzdí najlepší hráč na svete v histórii futbalu.

Ten, ktorý dlhé roky rozdával radosť z pohybu, robil kúzla hodné len počítačových hier.

Ten, ktorý si vo väčšine svojej kariéry robil zo súpermi to, čo chcel.

Nuž, cítim a vnímam to tak, že Leo Messi je momentálne pre náš tím a našu hru obrovskou príťažou. Ukazovalo sa to aj v predchádzajúcich zápasoch, ale včera to čnelo gigantickým spôsobom. Nehral v dobrej forme a nebolo to prvý krát. Kazil dopredu, nebránil. Ja viem, že je tu argument o tom, že kto tvorí – ten aj kazí. Ale nie takto. Minimum výhier v súbojoch, bez náznaku snahy napraviť svoje zaváhanie. Bohužiaľ, Leo prestal strieľať góly. Milimetrové zakončenia odišli niekam preč a do portfólia sa dostali strely do stredu brány, prípadne polovysoké strely so správnym umiestnením, ale bez potrebnej razancie. Priame kopy končia v múre, prípadne vedľa súperovej brány. V tíme máme hráčov schopných priame kopy realizovať v tejto dobe a v tejto Leovej forme zrejme lepšie (Coutinho, Pjanić, Griezmann). Bez Lea hráme lepšie. To, že je na ihrisku Leo, limituje výkon iných hráčov (Coutinho, Griezmann alebo aj Pedri) o polovicu, možno aj o viac. Hrajú nervóznejšie, nedovolia si zo záhadného dôvodu to, čo inokedy áno. Ak je na ihrisku Leo, akokoľvek strašne to znie a akokoľvek strašne ma to bolí, chýba nám energia. Súpera napádame oveľa slabšou intenzitou, prechod do útoku je pomalší. Z bleskového futbalu sa stane peší, dôchodcovský, profesorský, guľášový. Cítim v kostiach, že je po Leovi. Že jeho éra skončila.


Tak a je to von.

V zápase ako je tento, je nemožné uspieť s tak mizernou efektivitou. Mali sme dostatok príležitostí na skórovanie. Také nájazdy a príležitosti, ako mali Coutinho, Braithwaite, Dest a pred koncom aj Pjanić, musia skončiť gólom. Inak je zle. Súper čakal len na naše chyby a veru sa aj dočkal. Urobili sme dve a tak sme dostali aj dva góly. Prvý ešte rešpektujem. Rohový kop občas prinesie takéto momenty, stáva sa. Ale druhý gól tesne po našom, rovnako šťastnom, vyrovnaní? Takýto gól? To je proste nepochopiteľné. Ak sa toto stane na dedinskom futbale v druhej triede na Slovensku (bez urážky, prosím), smejú sa fanúšikovia mesiace. Ale toto je FC BARCELONA, preboha. FC BARCELONA!!! Hlúpa a zbytočná chyba proti Atlético Madrid nás stála lepší výsledok. Chyba Neta už ani neviem v ktorom zápase tiež. A včerajšok? Trojica Alba – Lenglet – Ter Stegen vyrobila situáciu komickú a tragickú zároveň. V momente, keď sme sa dvíhali mentálne hore smerom k záveru stretnutia. Som presvedčený, že ak by sme neinkasovali tento smiešny gól, súpera by sme zlomili a odišli s vysokým víťazstvom. Inkasovali sme a tak sa situácia otočila. Na koni boli domáci, naši padli ešte hlbšie do blata. Hotovo, je po šanci na titul, v ktorú som veril pred týmto kolom vzhľadom na žreb súťaže.


footballespanajpg

zdroj: futbolespana.com


Priebeh zápasu:

09´ Cádiz práve strelil gól! Ako blesk z jasného neba prichádza vedúci gól domáceho tímu! Pri rohovom kope Mingueza padol a v pokľaku neobratne nasmeroval center do vlastnej siete! Situáciu ešte istil ÁLVARO GIMÉNEZ, ktorý si dorážkou pripísal jednoduchý gól.

14´ Veľkú príležitosť na vyrovnanie zahadzuje Coutinho! Počíhal si na Destov prízemný pas naprieč šestnástkou, pred prázdnou bránou ale prestrelil!

17´ Braithwaite sa odpútal od svojich strážcov, následnú krížnu strelu ale gólman nohou vyrazil!

26´ Messi rozohral priamy kop, Ledesmovi clonil Lenglet a domáci gólman musel boxovať! Jeho spoluhráči potom dostali loptu do bezpečia.

57´ Barcelona dala gól! Hostia vyrovnávajú pomerne šťastným gólom. Alba sa po Messiho prihrávke snažil dostať loptu ďalej do šestnástky, ale vďaka výraznému teču PEDRA ALCALU jeho pas rozvlnil sieť!.

63´ Tím Cádiz práve strelil gól! Zlú rozohrávku Barcelony musel riešiť odkopom ter Stegen, loptu ale zblokoval ÁLVARO NEGREDO, ktorý ju potom pohodlným spôsobom doviedol do brány!

73´ Dest tvárou v tvár Ledesmovi po prienikovej prihrávke Busquetsa minul bránu!

86´ Veľkú šancu prepásol Pjanić, keď po Messiho pase napálil loptu do vybiehajúceho Ledesmu! Na opačnej strane mohol udrieť Adekanye, ten ale svoj pokus nezmestil medzi tri žrde!Zostavy:


cadpng

bcnpng


nahrpng


trepng

Prehľad:


prepng

Návšteva:

0Ako vyzeral zápas podľa štatistík:


statspng

Vyjadrenie trénera:


FC BARCELONA – Ronald Koeman


elcomerciojpg

zdroj: elcomercio.pe


"Toto je veľký krok späť, ktorý znižuje naše šance na konečný úspech. To sa musí povedať po zápase, ktorého výsledok je tak veľkým sklamaním. Ale musíme ho akceptovať a ísť ďalej. Strata 12 bodov na tak silné mužstvo ako Atlético je nepochybne obrovská. Ak sa nám nepodarí zlepšiť, najmä v zápasoch na výjazde, nemyslím si, že je potrebné k tomu ešte niečo dodať. Musíme analyzovať naše zápasy. Zdá sa mi, že dnes sme si vytvorili dostatok gólových príležitostí, ale brankár Cádizu zachytal výborne. Často sa stáva, že na výjazde inkasujeme ako prví. To skomplikuje situáciu, pretože súper potom bráni hlbšie a máme menej miesta na útočenie. Inkasujeme góly, ktoré mužstvá, ktoré som predtým trénoval, neinkasovali. V prvom polčase sme nesplnili naše predzápasové pokyny. Ak by sme strelili gól, začalo by sa nám lepšie. V útoku sme hrali dobre a rozostavili sme sa správne, ale neviem vysvetliť druhý inkasovaný gól. Musíme po celý čas pracovať a eliminovať chyby. Je pravda, že sme chceli vyhrať a pokračovať v dobrej sérii. Nepodarilo sa, ale stále máme pred sebou veľa zápasov. Musíme pokračovať v práci."Ako by si tento zápas ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: laliga.com, sport.sk, as.com, marca.com