CD Alavés vs. FC Barcelona

hodnotenie hráčov


fcbarcelona comjpg
zdroj: fcbarcelona.com


Základná zostava:


Neto: 7

Brankára v našom tíme je veľmi ťažké hodnotiť v takomto type zápasu. Neinkasoval, lebo nemal z čoho. Rozohrávku zvládol, ale príliš veľa nebolo ani tejto činnosti. Mal minimum dotykov s loptou.


Roberto: 7

Veľmi dobrú formu z predchádzajúceho obdobia potvrdil aj v tomto zápase. Dobre sa pohyboval a nabiehal si do otvoreného priestoru. Aktívna ponuková činnosť. Presná kombinácia. Príkladná práca s priestorom.


Araújo: 7

Poradil si s každým problémom. Ukázal, že je nesmierne silný v súboji. Aj v tom o loptu, aj v rýchlostnom. Dôrazný a presný pri rozohrávke. Chýbalo trochu viac odvahy v pokutovom území súpera, určite by bol bránený len s ťažkosťami, ak vôbec.


marca3jpg

zdroj: marca.com


Lenglet: 8

Dominantný počas celého pobytu na trávniku. Tvrdý, rýchly a inteligentný. Veľmi dobré zapájanie sa do kombinácie, snaha o rýchle prenášanie hry. Zranenie je pravdepodobne ľahkého charakteru.


Alba: 8

Výkon bol asi slabší ako známka, ale na konto si pripísal dve asistencie a tak mu jeden bod pridám. Stále nepredviedol to, na čo som u neho zvyknutý. Sám sebe latku nastavil vysoko a ani teraz ju nepreskočil. Bolo to ale určite lepšie, ako v predchádzajúcich trápeniach.


Vidal: 9

Zápas mu vyslovene chutil. Hralo sa v dobrom tempe a aj priestoru bolo dostatok. Perfektný volej do brvna a skvelý nábeh na hlavičkové zakončenie mu mohli priniesť dva góly. Nevyšlo, vyjde nabudúce. Po zranení stopéra a lavičkovej biede sa zasunul nečakane na jeho post a mňa osobne teda šokoval. Vyvážený a pokojný prejav, bez zbytočnej agresivity. Ďalší univerzál?


eveningstandardjpg

zdroj: eveningstandard.com


Busquets: 7

Premotal sa v svojom obľúbenom tempe a priestore. Nevynikol extra v ničom, ale solídnosť prejavil v každej činnosti. Nenápadný, spoľahlivý, odolný.


Puig: 9

Bzzzzzz. Žihadlo nasmerované na najbližšieho protivníka. Bum. Rana ako z dela končí na brvne za bezmocným brankárom. Súboj za súbojom. Padol a znovu vstal. A dookola. Motorová myš v neustálom pohybe nútila k pohybu aj spoluhráčov. Aktívny a presný. Kombinačne neuveriteľne zdatný. Prienikové prihrávky. Dve z nich skončili gólom. Skvelé!!!


diarioasjpg

zdroj: diarioas.com


Suárez: 6

Dva nájazdy nepremenil. Šokujúco. Pokazil niekoľko prihrávok v predfinálnej fáze pri protiútoku a prečíslení. Nedostatočne dôrazný v pokutovom území. Chýbala mu rýchlosť. Ale gól nakoniec strelil, možno ho to upokojí a po oddychu uvidíme v Lige Majstrov v našom drese na hrote útoku znovu povestného predátora.


Fati: 7

Dostatok miesta si vyslovene užíval. Skvele sa pohyboval. Držal loptu a pokúšal sa o vytvorenie prečíslení. Výborný nábeh na prihrávku a pokojné zakončenie. Nebezpečná strela tesne okolo tyče. Je to v ňom a aj tentokrát to ukázal.


Messi: 10

Najlepší hráč zápasu. Dva góly z hry. Jedna nastrelená žrď po skvelom uvoľnení a typickom zakončení. Asistencia na gól. Zápas si užíval, celkom slušne atakoval po občasných stratách lopty. Menil rytmus hry a výborne prenášal hru. Skvelé.


bleacherreport2jpg
zdroj: bleacherreport.com


Striedajúci hráči:


Semedo: 7

Prišiel. Skúsil. Premenil. Hráč má takúto strelu a neskúša ju predviesť častejšie? Škoda. Perfektne si načasoval pohyb do pokutového územia a rovnako perfektne zakončil. Tvrdo a presne. Inak veľa práce nemal. Mal by si určite zapamätať, že takáto strela je nebezpečnejšia ako prihrávka na nikoho pred bránu.


De Jong: 7

Dobrý zápas a dobrý výkon. Potreba minút po zranení. Ukázal svoje kvality. Výborne dokázal zakryť loptu a podržať ju.


Braithwaite: 6

Pobehal, ponapádal, pokombinoval. Zápas sa už len dohrával.Tréner:


Setién: 7

K odvážnej základnej zostave ho dokopali okolnosti, ale nevadí. Nastúpilo 6 odchovancov, to je dobrí znamenie do budúcnosti a ukázanie cesty. Mladíci si poradili so svojimi úlohami, boli nebezpeční. Tréner nemal dokonca ani hráčov na striedanie v dostatočnom počte. Správne posunul na stopérsku pozíciu Vidala, ten si poradil so svojou prácou skvele. Čo bude s trénerom ďalej? To sa uvidí.Priemerná známka tímu: 7,46


FCB TOP LINE: Messi + Puig + Vidal

FCB légia skazy: -


Hodnotenie zápasu: 9

Čisté konto. Šancí na 10 gólov. 5 krásnych akcií zakončených do brány. Živý prejav. Pohyb. Behanie. Aktivita. Takto si predstavujem hru nášho tímu. Súper bol slabučký, poslúžil ale výborne. Pre návrat sebavedomia. Pre pofúkanie rán.Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?


fcbarcelona com2JPG

zdroj: fcbarcelona.com


Peter Maďar

megabarca.sk