CD Alavés vs. FC Barcelona

hodnotenie hráčov


90min comjpg

zdroj: 90min.com

 

Výborná Barca výborným výkonom dokázala opäť zvíťaziť a získala tak doslova zápasový mečbal.

Bez ohľadu na akýkoľvek vývoj v ďalších zápasoch nám prinesie víťazstvo počas najbližšieho stretnutia na Camp Nou titul majstra Španielska.

Včerajší súper nedokázal klásť príliš veľký odpor ani napriek neodškriepiteľnej snahe. Náš tím nedal súperovi loptu, nedal mu fantastickým presingom ani štipku priestoru na rozvinutie prípadného útoku. Neustály pohyb a perfektná ponuková činnosť umožnila totálnu dominanciu a bolo naozaj len otázkou času, kedy sa dvojitý val domácej obrany zvalí od únavy a otvorí toľko potrebný priestor.

Trpezlivé hľadanie dier, zabiehanie krajných obrancov, nekonečné prenášanie hry zo strany na stranu a pokusy o bleskovú kombináciu pred pokutovým územím nakoniec priniesli po niekoľkých vypracovaných šanciach konečne aj tú rozhodujúcu.


marca comjpg

zdroj: marca.com


O jej premenenie sa po skvelej prihrávke a vtipnom prepustení lopty postaral jednoznačný hráč zápasu. Aleňa, pretože o ňom hovorím, po ihrisku doslova lietal a jeho výkon v prvom polčase sa blížil k dokonalosti.

Uhádli sme presný výsledok v predzápasovom PREVIEW (viac).

Oddýchol si Rakitič, oddýchol si Messi, oddýchol si Lenglet, oddýchol si Alba.

Ďalšie herné minúty po zranení dostal k dispozícii Dembélé.

Teda zápas priniesol všetko to, čo bolo v pláne.

Tri body, titulový mečbal, oddych hráčov pred semifinále Ligy Majstrov.

Čo viac si priať?


chatsports comjpeg

zdroj: chatsports.com


Poďme sa pozrieť na výkony hráčov detailnejšie.

 

Ter Stegen: 9

Na bránu išli dve strely, obe boli pomerne slabé a mierili presne do jeho rúk. Úplne v pohode si opäť neustále sústredený brankár poradil aj počas typických kombinácií so stopérmi, dlhé prihrávky našli vo väčšine prípadov presne svojho adresáta. Bol obrovskou oporou a určite aj obrane sa hralo pred takouto istotou veľmi dobre.

 

Roberto: 9

Skvelý výkon univerzálneho hráča. Na ľavej strane to bolo nábehovo smerom dopredu výborné a vždy dokázal vybehnúť do otvoreného priestoru v pravý moment. Škoda tej jeho ľavačky, centre mu veľmi nešli. V druhej polovici po návrate na pravú stranu išiel jeho výkon rapídne hore a niekoľkokrát dokázal perfektne vyviezť loptu pre seba typickým spôsobom. Gólová akcia začala presne tak isto. Výborné.

 

Piqué: 10

Obrovská opora pokračovala v skvelých výkonoch. Neprehral ani jeden jediný súboj vo vzduchu. Na zemi predviedol len jedno drobné zaváhanie po nepresnosti spoluhráča. Okrem toho ale absolútne dominantný hráč pri zastavovaní súpera, vynikajúce čítanie hry, zakladanie útokov rovnako výborné. Hral v skvelej forme a ak mu to vydrží až do konca sezóny, streliť nám gól bude pre každého súpera veľmi ťažké.

 

Umtiti: 8

Inkasovaná nula na našom konte bola celkom určite dosiahnutá aj pomocou výkonu ľavonohého stopéra. Vyzerá to na návrat formy. Je síce postupný, ale je to znateľné. Bolo badať zvýšené sebavedomie v súbojoch a pri vyvážaní lopty. Zlepšené čítanie hry a pomoc pri aktívnom napádaní súpera bolo takisto výborné.

 

Semedo: 8

Ani na jednej zo strán nepustil súpera do ničoho. Chýbala trochu nadstavba v útočnej fáze. Inak ale spoľahlivý a presný výkon. Výborný pohyb a slušná kombinačná činnosť.

 

Alba: 8

Nenápadný oddychový výkon po príchode na ihrisko. Príliš veľa nemusel, nebolo to potrebné. Dozadu prácu nemal a smerom dopredu predviedol niekoľko typických nábehov a následných centrov. Zo zápasového rytmu nevypadol, trochu prevetral dres a tak to podľa všetkého včera malo byť.

 

Busquets: 8

Toto bol presne zápas ako určený priamo pre tohto hráča. Tempo tak akurát, nie príliš vysoké. Lopta na našich kopačkách a dostatok priestoru prinieslo pokoj a kľud aj do hry defenzívneho záložníka. Technicky výborné, kombinačne výborné.

 

Vidal: 10

Jedna prihrávka bola strašná a poslala súpera do náznaku šance. Inak v podstate dokonalý výkon. Dostatočne tvrdý v neustálom pohybe hrajúci hráč dokázal byť vždy v absolútnom ťažisku hry. Kontroloval priestor určený pre neho a ešte stíhal pracovať pri pomoci kolegom v zálohe, či obrane. Naozaj skvelý výkon. Neuveriteľná fyzická sila a kondícia.

 

Aleňa: 10

Pre mňa jednoducho hráč zápasu. Plný nekonečnej energie a obrovskej chuti si na súperovej zálohe doslova zgustol. Vynikajúci do kombinácie, okamžite po odovzdaní lopty sa znovu a znovu ponúkal na opätovnú prihrávku. A dookola. Nábehy medzi stopérov skúšal až dovtedy, kým to naozaj nevyšlo. Gól bol barcelonský, po krásnej kombinácii. Vynikajúci hráč podal vynikajúci výkon a potvrdil celkom určite opodstatnenosť svojej nominácie do základnej jedenástky. 


sport esjpg 

zdroj: sport.es

 

Arthur: -

Krátky čas na hodnotenie.

 

Coutinho: 8

Slušné predstavenie. Dokázal bez problému viackrát podržať loptu a následne sa preštrikovať cez dvoch troch hráčov súpera. Pôsobil rýchlejšie, ako inokedy a aj sebavedomie je vyššie. Hľadal si priestor na zakončenie, ale v tomto zápase mu nebolo súdené. Určite to ale bol podstatne živšie. Teším sa na neho v zápasoch proti Liverpoolu. Cítim niečo veľké...

 

Suárez: 8

Bil sa svojim typickým spôsobom so súperom. Zrážal sa a otváral priestor pre krajných obrancov. Penaltu premenil suverénne a dorazil súpera. Dve-tri šance nepremenil, ale to o ňom predsa dlhodobo vieme. Šancu nedá a potom z ničoho strelí nádherný gól.


sportimegia comjpg

zdroj: sportimegia.com

 

Dembélé: 7

Pohybový prejav pomerne živý, ale do hry sa príliš nedostával. Niekoľko technických parádičiek mu pomohlo prejsť cez súpera. Niekoľko centrov, či zahrávanie štandardných situácií bolo v jeho réžii. Hra do plnej obrany nie je pre neho to pravé, miesta pre rozbehnutie sa bolo málo.

 

Messi: 8

Iba ja som mal pocit, že sa za tým gólom hnal až príliš? Že tlačil na pílu a nakoniec to tak aj dopadlo? Ale pokoj po jeho príchode bol doslova viditeľný. Okamžite začal rozdávať prihrávky a už prvé okamihy priniesli šance pre spoluhráčov. Jeho prínos bol nepopierateľný a už jeho prítomnosť znemožnila domácim čo i len pomýšľať na zvrat. Chýbalo lepšie vyriešenie vo finálnej fáze. Ale pôsobil oddýchnuto a toľko energie v tejto fáze sezóny nemal už veľmi dávno.


goal comjpg

zdroj: goal.com

 

Valverde: 10

Výborné rozhodnutie ohľadom odpočinku hráčov a v podstate perfektná rotácia. Absolútne správne naordinovaný presing (a tentokrát aj zrealizovaný) urobil zo súperov neškodné Veľkonočné barančeky. Mužstvo je stále plné energie a ani včerajší zápas neubral zo síl priveľa. Robí to dobre a aj včera to bolo zvládnuté na jednotku.

Či desiatku?

Niekoľkokrát bolo dokonca vidieť úsmev a pozitívne vyjadrenie emócie.

Valverde to jednoducho zvláda.


eurosport comjpg

zdroj: eurosport.com

 

Priemerná známka tímu: 8,6

 

FCB TOP LINE:

Aleňa + Piqué + Vidal + Valverde

FCB légia skazy:

nikto


barcablaugranes comjpg

zdroj: barcablaugranes.com

Hodnotenie zápasu: 8

Takticky vynikajúco zvládnuté predstavenie. Totálne kontrola zápasu. Výborný presing vysoko na polovici súpera. Pokusy o bleskovú kombináciu. Odpočinok kľúčových hráčov. Zisk mečbalu. To je všetko.

 

V tomto texte sú vyjadrené len a len názory autora, nepodložené štatistikami a podobne. Len popísané emócie, pohľad zarytého fanúšika FC Barcelona, v dobrom, aj v zlom.

A ako by ste našich hráčov v tomto zápase ohodnotili ostatní, prosím?


Peter Maďar

megabarca.sk