CD Alavés vs. FC Barcelona

youtubejpg

zdroj: youtube.com

Je krásny deň. Nielen počasím. Aj Barca sa o to tentokrát pričinila v dostatočnej miere. Viem, súper bol odovzdaný a slabučký. Ale my sme zrejme presne také niečo potrebovali. Potrebovali sme sa po knokautoch nadýchnuť. Potrebovali sme si prelepiť kvalitnými náplasťami naše rany a otlaky dúfajúc, že vydržia liečiť ešte aspoň 4 zápasy v tejto sezóne. Pretože hráči opäť ukázali, že hrať vedia. Ukázali, že keď sa behá, všetko je v poriadku. Že ak sa bojuje, prídu šance, góly a víťazstvá. Viem, nešlo o nič. Ani jednému, ani druhému. V tabuľke už k posunom prísť nemohlo. Ale ak pre domácich sezóna po stretnutí skončila, tá naša sa vzhľadom na doteraz dosiahnuté iba začína. Preto ma potešila hra, potešil výsledok, potešilo ofenzívne predstavenie. A priznám sa, hlboko som sa po zápase nadýchol a hlboko vydýchol. Odpustil som. Ako vždy. Ako pravý fanúšik.

sportskeedajpg

zdroj: sportskeeda.com

Zhrniem: Zápas nebol bez chýb. Ale priniesol rýchlu hru, pomerne presné kombinácie a časté pokusy o streľbu. Áno, aj zo stredných vzdialeností. Súper nepostavil pred svoje pokutové územie múr brániaci streľbe a tak sa naši hráči práve o tento spôsob poslania lopty do siete pokúšali. Krásne napriahol maličký Puig a veru strela už len kvôli jeho sebavedomiu mala skončiť v bráne. Brvno bolo proti. Úžasne zakončoval o pár minút Vidal, ktorého volej bom nechytateľný a znovu skoro odtrhol brvno. A do tretice trafil tyč po svojej typickej placírke zo svojej typickej parkety včera výborný Messi. Chvíľu ma prenasledovali obavy, aj vzhľadom na predchádzajúce zápasy, o ďalšie smerovanie stretnutia. Nepremenili sme, budeme pykať? Nie. Našťastie nie. Naopak, súkali sme súperovi jeden krajší gól za druhým. Vidalova šanca fantasticky zneškodnená brankárom len podčiarkla totálne ovládnutie hry. Po prestávke dominancia pokračovala a tak sa zrodil krásny výsledok, uspokojivá hra a upokojujúca výhra. Potešil fakt, že sa presadili všetci traja útočníci. Výborne zahral (opäť!) Puig. Pokojný a vzhľadom na svoje rozmery prekvapivo rýchly bol ďalší mladý nádejný hráč Araújo. Teda, za mňa spokojnosť.

Priebeh zápasu:

3´ Hneď prvá šanca hostí! Spolupráca mladíkov v drese Barcelony Fatiho a Puiga priniesla ďalekonosnú strelu druhého menovaného, ktorá skončila na brvne!

8´ Sergio Roberto hľadal Messiho. Tomu chýbal krok, aby mohol zakončovať úplne sám pred Robertom! Miesto toho lopta končí v náručí gólmana Deportiva.

10´ Suárez našiel Fatiho, ktorý strieľal z ľavej strany z hranice pokutového územia. Jeho pokus preletel tesne vedľa vzdialenejšej žrde domácej brány.

12´ Domácich už druhýkrát v zápase zachránilo brvno! Tentokrát ho nastrelil Vidal. Našiel ho oblúčikom Puig a Vidal zakončoval volejom z pravej strany šestnástky.

16´ Blaugranas orazítkovali bránkovú konštrukciu už po tretíkrát! Fati našiel Messiho, ktorý si loptu zrovnal na ľavačku a strieľal z polkruhu na malom vápne. Jeho strela sa odrazila za čiaru od vonkajšej strany ľavej žrde!

24´ Barcelona dala gól! Sergio Roberto posunul loptu doprava na Messiho, ktorý okamžite odcentroval. Lopta doputovala priamo k ANSSUMANE FATIMU, ktorý zakončil vedľa ľavej nohy brankára Roberta. Úplne zaslúžený gól Barcelony..

27´ Už to mohlo byť o dva góly! Puig poslal do samostatného úniku Suáreza, ktorý chcel obstreliť vybiehajúceho Roberta, ale ten pravou nohou zabránil gólu!

34´ Barcelona dala gól! Vidal preniesol hru na ľavú stranu šestnástky, kde bolPuig. Mladý záložník posunul na LIONELA MESSIHO, ktorý sa uvoľnil a poslal loptu popod padajúceho brankára Roberta k bližšej žrdi.

41´ Messi dnes strieľa i nahráva. Tentokrát vynikajúcim centrom pripravil šancu pre Vidala, ktorý hlavičkoval celkom neobsadený, ovšem Roberto ho skvelým zákrokom vychytal!

44´ Barcelona dala gól! Messi poslal do šestnástky nadýchaný oblúčik, na ktorý si nabehol Jordi Alba. Ten z prvej posadil loptu na hlavu LUISA SUÁREZA, ktorý zakončením do protipohybu gólmana Roberta zvyšuje na 3:0.

57´ Barcelona dala gól! Hostia pridávajú štvrtý presný zásah do siete Alavésu! Dnes vynikajúci Puig prestrčil loptu do pokutového územia na NÉLSONA SEMEDA, ktorý strelou z pravej strany na zadnú žrď nedal Robertovi šancu zakročiť.

75´ Barcelona dala gól! LIONEL MESSI.strieľa piaty gól Barcelony a zrejme si tiež definitívne zaisťuje zlatú kopačku pre najlepšieho kanoniera La Ligy! Z ľavej strany odcentroval Alba,lopta prepadla cez Suáreza až k Messimu a ten ľavačkou zamieril z pohľadu brankára Roberta k ľavej žrdi.

82´ Prvá šanca Alavésu v zápase! Na center z hĺbky poľa si nabehol Joselu, ktorý sa dostal k hlavičke medzi Vidalom a Albom. Loptu usmernil popri vybehnutom Netovi vedľa pravej žrde.

zdroj: marca.com

"Dôkladne sme preanalyzovali našu situáciu, všetci máme veľkú radosť z toho, že si môžeme zahrať Ligu Majstrov. Porozprávali sme sa a vyčistili sme niektoré veci. Tento výsledok nám umožňuje nazrieť do budúcnosti s väčšou sebaistotou a iným postojom. Vždy som bol pokojný. Nebojím sa o svoju budúcnosť, len o budúcnosť klubu. Som súčasťou ohromnej organizácie, sústredím sa na prácu. Niektoré veci nemôžem kontrolovať. Vždy som cítil podporu. Ak by to tak nebolo, možnože by som prijal iné rozhodnutie. Od posledného zápasu neuplynulo veľa dní, ale stačilo to na to, aby sme sa nastavili na to, že dnešný zápas bol dôležitý. Sezónu sme museli ukončiť s čo najlepším dojmom, pretože tie predchádzajúce boli veľmi negatívne. Tento výsledok je odmenou pre nás samotných."

zdroj: as.com, sport.sk, fc.barcelona.cz