CD Alavés vs. FC Barcelona

gilabolajpg
zdroj: gilabola.com

Ja si nemôžem pomôcť a musím to povedať, či skôr napísať. S výkonom tímu v zápase na pôde CD Alavés som maximálne spokojný. Jazdili sme, kombinovali a vytvárali si nekonečné množstvo nebezpečných situácií. Toto bol opäť zápas o jednom góle a ten sme nedali. Pretože nie 1-1 je zodpovedajúci výsledok. Tým by bol na konci stretnutia aspoň 4, možno 5 gólový rozdiel. Boli sme oveľa lepší. S obrovským držaním lopty na úrovni 80%, takým pozitívnym držaním lopty. Mleli sme domácich v mlynčeku na mäso, ale výsledný produkt vypadnúť nechcel. Nebolo nám súdené. Chýbali milimetre, občas len kus šťastia. To všetko príde. Som, aj po tomto zápase, obrovský optimista. Bavila ma hra, hrali sme rýchlo a dynamicky sme kombinovali. Mladíci znovu doslova tvrdili muziku. V mužstve je obrovská sila a niekto si to odnesie. Pretože to jednoducho príde. Messi začne premieňať šance, zostava sa ustáli a ešte viac si na seba zvykne. Barca je silná napriek výsledkom. Merítkom nech jej hra ako taká. A tá, z môjho pohľadu, je na míle dopredu vzdialená od tej z predošlých sezón.

Priebeh zápasu:

13´ Kolmú prihrávku za obranu prevzal Fati, tesne však minul vzdialenejšiu žrď.

15´ Žltú kartu dostáva Jota (Deportivo Alavés).

17´ Méndez mieril doprostred brány, Neto na dvakrát jeho pokus zlikvidoval. Rioja sa dral k dorážke, no barcelonský gólman bol rýchlejší.

22´ Žltú kartu dostáva Deyverson (Deportivo Alavés).

23´ Messi rozohral priamy kop, po zemi zamieril do ľavého dolného rohu brány. Celú situáciu na bránkovej čiare vyriešil brániaci Navarro, ktorý zabránil gólu.

31´ Tím Alavés práve strelil gól! Piqué prihrával Netovi, ktorému sa lopta zamotala medzi nohami, čo využil LUIS RIOJA, ktorý s loptou zamieril až za bránkovú čiaru! Po nešťastnej Piquého prihrávke a veľkej chybe Neta idú domáci prekvapivo do vedenia!

40´ Žltú kartu dostáva Lionel Messi (FC Barcelona).

44´ Žltú kartu dostáva Clément Lenglet (FC Barcelona).Žltú kartu dostáva Sergio Busquets (FC Barcelona).

45+1´ Fati prihral v šestnástke do druhej vlny. Messi mieril do ľavého dolného rohu, avšak Pacheco bol pripravený.

53´ Na hranici vápna sa zrazili Griezmann a Messi. Loptu si zobral Fati, ktorý chcel ešte prihrávať, no domáci sa ubránili. Situácia vyzerala nebezpečne, ale ani z tohto mráčika nezapršalo.

62´ Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Jota (Deportivo Alavés).

64´ Barcelona dala gól! Presilovú hru Barcelona využíva veľmi rýchlo! Fati vyhral súboj a poslal loptu za obranu Deportiva. Laguardia nestihol zareagovať a tak sa lopty chopil ANTOINE GRIEZMANN, ktorý preloboval vybiehajúceho gólmana a vyrovnal!

66´ Barcelona už mohla byť vo vedení! Messi si nabehol do šestnástky a technickou strelou mieril k ľavej žrdi. Pacheco mu výborne zmenšil strelecký uhol a úspešne zasiahol.

71´ Rýchle bago v podaní hostí skončilo gólom, no ten pre ofsajd nie je uznaný! Griezmann s tak radoval márne.

86´ Messi sa dočkal gólu, ale hneď vedel, že bol v ofsajde. Zakončil ale pekne, lopta sa od pravej žrde odrazila za bránkovú čiaru.

87´ Žltú kartu dostáva Rubén Duarte (Deportivo Alavés).

88´ Z pravej strany šestnástky zakončoval Dest, jeho bomba mierila do zadnej časti brány. Pacheco je dnes ale fantastický a predviedol skvelý zákrok.

89´ Z veľkej diaľky sa do lopty oprel Pjanić, jeho pokus domáci brankár vyboxoval nad brvno! Následne sa k hlavičke dostal Piqué, lopta bola odhlavičkovaná z bránkovej čiary – pokusu chýbala razancia.

zdroj: diarioas.com

"Na tento zápas sme sa pripravili zodpovedne a ujali sme sa vedenia, čo nie je jednoduché. Po vylúčení sa hráči podporovali ešte viac, sústredili sa oveľa viac na obranu, než útok. Týmto spôsobom sa nám podarilo vydržať, Pacheco predviedol skvelé zákroky. Odohrali sme veľmi dobrý zápas, dokonca aj pred koncom sme Barcelone neumožnili vytvárať šance. Tak by malo vyzerať toto mužstvo. Mám radosť, že som sa prispôsobil tomuto miestu, škoda, že nemôžeme hrať s fanúšikmi na tribúnach, vtedy by sme tento zápas možno aj vyhrali.

FC BARCELONA – Ronald Koeman

marcajpg

zdroj: marca.com

"Prvý polčas bol komplikovaný. Súper veľmi dobre uzatváral priestor. Rytmus hry v tejto časti mal byť vyšší. Aj napriek tomu sme mali 3 či 4 šance na strelenie gólu. Druhý polčas bol lepší, opäť sme mali množstvo šancí, ale nedokázali sme zakončovať akcie tak ako v zápase s Juventusom. Niekedy ma kritizujete, že striedam neskoro, teraz to bolo inak. Nebol som spokojný s prvou polovicou a na lavičke boli hráči, ktorí mohli otvoriť výsledok vďaka svojim schopnostiam. Ansu mal v tomto stretnutí svoje príležitosti. Bolo to striedanie len preto, aby sme sa pokúsili v tomto zápase niečo zmeniť. Samozrejme, že ten počet bodov ma znepokojuje, je možné to kritizovať. Myslím si, že hra vo všeobecnosti bola akceptovateľná, ešte väčšie obavy by som mal, ak by sme si vôbec nevytvárali šance. Ale faktom je, že chýba zakončenie akcií, posledná prihrávka, strela. V tomto aspekte pracujeme, aby sme ho zlepšili. Nemôže sa diať to, že budeme zahadzovať toľko šancí. Niekedy až priveľmi hľadáme finálnu prihrávku a len veľmi zriedkavo skúšame streľbu z diaľky. Súper dnes uzatváral voľný priestor na trávniku, miesto zostávalo len na krajoch. Preto sme skúšali strieľať, ale nič tam nepadlo, pretože vždy sa niekto ocitol pred letiacou loptou. Musíme zapracovať na našom zakončení. O záležitosti s rozhodcami som už hovoril a dnes to neurobím. Naposledy som povedal to, čo som cítil. Nechcem viac diskutovať o tejto téme. Nepotrebujem to opakovať."

zdroj: laliga.com, sport.sk, as.com, marca.com