Celta Vigo vs. FC Barcelona

hodnotenie hráčov


diarioasjpg

zdroj: diarioas.com
Základná zostava:


Ter Stegen: 6

Brankár bol na jeho pomery pomerne nervózny. Vychytal neuveriteľné veci, ale pokazil jednoduchú rozohrávku. No a gól na 2-2 pred koncom zápasu ide podľa mňa na jeho vrub. Lopta síce letela okolo Griezmanna vyskakujúceho zvláštnym a nelogickým spôsobom, ale trajektória letu bola od jeho tela vo veľkej vzdialenosti a ani jeho normálne postavenie by jej ceste do siete nezabránilo.


sportskeedajpg

zdroj: sportskeeda.com


Semedo: 6

Pravý obranca lietal v poslednej dobe typickým spôsobom po čiare hore-dole, predviedol opäť moderný futbal. Smerom dozadu si občas musel pomôcť faulom. Rýchlostne to bolo slušné. Práca vpredu bola dobrá len po pokutové územie, tam sa končila väčšina útokov. Centre tentokrát nevychádzali.


Piqué: 7

Obranná činnosť v tomto zápase bola na pleciach hlavného stopéra. Pracoval na veľkej ploche a viackrát zaskakoval za kolegu zo stredu obrany pohybujúceho sa všade tam, kde sa pohybovať nemal. Veľa nechýbalo a splnil by mi konečne sen o premenení štandardnej situácii v gól. Proti bolo brvno domácej brány.


Umtiti: 4

Dlhá herná pauza zanechala na výkone hráča obrovskú stopu. Pozičnú chybu striedal neskorý príchod do súboja. Nesprávne čítanie hry. Zlé, nepresvedčivé, nedostatočné.


Alba: 6

Klasická jazda po svojej čiare. Dopredu celkom dobrý výkon so zaujímavými pokusmi o kombináciu so spoluhráčmi. Nábehy za obranu do uvoľneného priestoru boli, presná finálna prihrávka nebola. Ale slušný zodpovedný výkon.


Vidal: 7

Práca, práca a práca. Súce ani kúsok nadstavby, ale neuveriteľný pohyb. Bez zastavenia bojoval a pokrýval priestor za útočníkmi. Možno viac snahy o nábeh do pokutového územia k prípadnej odrazenej lopte by mu zlepšilo hodnotenie.


Rakitič: 8

Napriek nepresnej prihrávke predchádzajúcej inkasovanému gólu hral výborne. Vyhrával osobné súboje, dobre kombinoval a neopúšťal svoj priestor. Čítal hru a veľmi slušne spolupracoval s Puigom. Na tejto pozícii využil svoj prehľad v hre. Ak je toto posledná sezóna v našom drese, tak si ju dostatočne užíva. Veľmi dobré predstavenie.


Puig: 7

Maličké žihadlo je pripravené bodať súpera. Kamkoľvek sa protivník otočí, tam nájde striehnuť odchovanca La Masie. Rýchly, mrštný, nevzdávajúci sa. Skvelý výkon. Toto je hráč budúcej zálohy. Musí to tak byť, pretože už v druhom zápase za sebou ukázal opodstatnenosť svojho pobytu v A-tíme.


ftboldeprimeraradiojpg

zdroj: fútboldeprimeraradio.com


Suárez: 8

Striedavé pocity pri sledovaní hry útočného hrotu. Miestami pôsobí ako oráč na svojom poli obutý v gumákoch, ktorý sa snaží na niekoľko pokusov vrátiť loptu chlapcom hrajúcim sa na neďalekom ihrisku, aby už o minútu vykúzli skvelú individuálnu akciu s otočkou a presným nečakaným zakončením. Dva góly. To je jeho vizitka v tomto zápase.


newscolonyjpg

zdroj: newscolony.com


Fati: 7

Slušná práca smerom dopredu. Časté pokusy o dribling, o individuálne presadenie sa. Šikovné krídlo sa napriek veku vôbec nebojí. V kombinácii občas chýbala presnosť, hlavne vo finálnej fáze. Rozumel si s ľavým obrancom, otváral mu priestor a hneď sa ponúkal na prihrávku. Škoda drobného zaváhania v šanci, strela mala prísť o pol sekundy skôr.


Messi: 8

Tisíc striel a nič. Nechcelo to padnúť do brány. Lietalo to všade okolo. No, bojovnosť na jeho pomery vysoká. Dobre sa pohyboval, presne kombinoval, prihral na obidva góly. Ja mám pocit, že hral v dobrej forme a že tá forma sa dvíha hore a hore. Snáď ešte bude príležitosť rozhodnúť v tejto zvláštnej sezóne o niečom veľkom.


footballacejpg
zdroj: footballace.com


Striedajúci hráči:


Braithwaite: 5

Do hry sa skoro vôbec nedostal. Nemal loptu, nemal priestor. Prišiel na ihrisko a tak trochu sa stratil.


Firpo: -

Krátky čas na hodnotenie.


Arthur: -

Krátky čas na hodnotenie.


Griezmann: -

Krátky čas na hodnotenie.


Tréner:


Setién: 7

Rozmýšľal som nad striedaniami. A prišiel som na to, že nemal prečo robiť akýkoľvek zásah. Záloha s útokom hrala relatívne dobre, to je dôkazom o správnosti základnej zostavy. Obrana až na Umtitiho pracovala tiež celkom slušne. Mal ísť Big Sam z ihriska skôr? Nemal?


Priemerná známka tímu: 7


FCB TOP LINE: Messi + Rakitič + Puig

FCB légia skazy: Umtiti


Hodnotenie zápasu: 8

Zápas ma bavil. Od oboch tímov útočný futbal. Relatívne rýchla hra. Nápadité kombinácie. Veľa striel, či pokusov o zakončenie. Výborné individuálne výkony, obrovské individuálne zaváhania.Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk