Celta Vigo vs. FC Barcelona

youtubejpg
zdroj: youtube.com

Toto vôbec nebol zlý zápas. Toto vôbec nebol zlý súper. Toto vôbec nebol zlý výkon Barcelony.

Po minulotýždňovom trápnom predstavení v Seville som bol tentokrát naopak svedkom veľmi zaujímavého priebehu. Slušný pohyb oboch tímov pobavil, šancí bolo možno na výsledok 5:5. Remíza bola v konečnom dôsledku spravodlivá, hoci pri troche šťastia sme si mohli odniesť tri body my, pri troche nešťastia sme si nemuseli odviesť ani jeden. Odhadnem, že pri účasti Lengleta a neúčasti Umtitiho by sme tri body brali. Odhadnem, že pri neúčasti Suáreza a účasti Griezmanna by sme nebrali ani bod. Messi mal totiž na nohách obuté tentokrát niečo celkom iné ako futbalovú obuv. Lebo zakončenie bolo tragické napriek skvelým pozíciám, úplne šitým na jeho mieru. Včera mal Messi nastrieľať hetrik a bolo by vymaľované. Tým nechcem hodiť vinu na neho, len vysvetľujem, aký by bol za normálnych okolností výsledok. Normálne okolnosti však neboli a tak sa boj o titul začína pomaličky meniť na súboj slepého proti jednookému. Drobnú výhodu má v tejto chvíli jednooký Real Madrid, drobnú nevýhodu má v tejto chvíli slepá FC Barcelona. Iba ak by dnes v noci prišiel o svoje jediné oko aj náš úhlavný nepriateľ.

Prvý na pôde posledného? Žeby? Nuž, uvidíme.

Základná zostava bola skvelo navrhnutá. Len jeden detail my tam prekážal. Tým bola prítomnosť môjho obľúbeného stopéra, ktorý ale momentálne nie je, bohužiaľ, v ideálnej forme. Potešilo ma nasadenie Puiga a Fatiho, pre ktorých sú to všetko neuveriteľné skúsenosti. Pretože toto sú mená potrebné pre omladenie tímu.

Zhrniem: Brankár bol na jeho pomery pomerne nervózny. Vychytal neuveriteľné veci, ale pokazil jednoduchú rozohrávku. No a gól na 2-2 pred koncom zápasu ide podľa mňa na jeho vrub. Lopta síce letela okolo Griezmanna vyskakujúceho zvláštnym a nelogickým spôsobom, ale trajektória letu bola od jeho tela vo veľkej vzdialenosti a ani jeho normálne postavenie by jej ceste do siete nezabránilo.

Obrana mala jeden slabší článok a to tímu istotu nedodalo. Umtiti neodohral vôbec dobrý zápas.

Záloha bola slušná, Puig to neuveriteľne rozbehal, skvele hral opäť znovuzrodený Rakitič.

V útoku okrem gólov Suárez veľa neukázal, ale je tam práve na strieľanie gólov. Messi jazdil, zakončoval, asistoval. Stačí to?

Napriek zábavnému a snaživému výkonu je Barca v hlbokej kríze a na koniec zvláštnej sezóny sa tešia asi všetci. Na verejnosť presakujú správy z bulvárneho priestoru o zlých vzťahoch v kabíne, o absolútnom nerešpektovaní trénera, o extrémne zlej finančnej situácii…

Mužstvo je prestarnuté a ak odhodím nostalgiu a fanúšikovské ružové okuliare, musím uznať potrebu totálneho omladenia.

Hrávať jednoducho musia hráči hladní po úspechu, hladní po pohybe, hladní po hre ako takej.

Barca musí masívne vyvetrať, urobiť obrovský prievan schopný vytiahnuť mimo Camp Nou to (hoci to znie strašne) nepotrebné a naopak nasať do útrob to nové. Hrať musia hráči ako Puig, Araujo, Monchu, Fati, Aleňá, Dembélé

Musíme znovu začať behať. Musíme do hry vrátiť živelnosť, kolmosť a energiu. Po dirigentskou taktovkou najlepšieho hráča v histórii futbalu. Lebo ak on bude chcieť, mladíci popri ňom vyrastú v obrovské hviezdy. Tak a to je všetko.

skysportsjpg
zdroj: skysports.com

Priebeh zápasu:

6´ Nízky center prináša rohový kop. Aj ten kopol Messi a tentoraz to bolo oveľa lepšie, pretože hlavička Piquého skončila na brvne.

13´ Žltú kartu dostáva Jordi Alba (FC Barcelona).

20´ Barcelona dala gól! Hostia sú od začiatku jasne lepším tímom a zaslúžene idú do vedenia. Lionel Messi namiesto strely z priameho kopu poslal prekvapivú prihrávku jemným oblúčikom do päťky, kde sa nachádzal LUIS SUARÉZ a ten hlavičkou prekonal zaskočených obrancov aj brankára Blanca

22´ Takmer bolo vyrovnané. Marc-André ter Stegen totiž prihral priamo na kopačku Smolova. Ten neprestrelil Piquého, vzápätí mal ešte lepšiu šancu Aspas, ale Nemec svoju chybu napravil.

24´ Celta po inkasovanom góle hryzie a to poriadne. Marc-André ter Stegen sa blysol zákrokom, sám pred ním sa totiž nachádzal po skvelej kolmici od Denisa Suaréza mladý Brais Méndez. Odrazenú loptu si našiel Aspas a z uhlu ju napálil smer bránka. Ter Stegen si dal pri bližšej žrdi pozor, keďže pokus smeroval do bránky.

34´ Žltú kartu dostáva Brais Méndez (Celta Vigo).

36´ Lionel Messi prihral do šestnástky, kde bol úplne voľný Anssumane Fati. V poslednej chvíli mu zakončenie zrazil na roh Araujo.

40´ Lionel Messi poslal technickú strelu spred pokutového územia a mieril len tesne vedľa troch žrdí bránky Blanca.

45+2´ Lionel Messi poslal loptu z rohového kopu priamo do bránky. Brankár Rubén Blanco si dal veľký pozor a boxoval ju preč.

50´ Celta Vigo dalo gól! Už niekoľkýkrát prepadla defenzíva Barcelony a domácim to vyšlo. Okay Yokuşlu si nabehol za obranu, Iago Aspas, ktorý získal loptu v strede ju pekne prihral. Turek v šestnástke videl, že FJODOR SMOLOV je úplne sám pred opustenou bránkou, a tak mu adresoval prihrávku. Ruský útočník sa už nemohol pomýliť.

51´ Lionel Messi dobehol pas, ktorý poslal Marc-André ter Stegen. V šestnástke prihral pod seba, Vidal nezakončoval. Lopta sa odrazila späť k Messimu, ten pálil z voleja nad, ale Jorge Sáenz ho zrazil na zem. Nepískala sa penalta.

61´ Žltú kartu dostáva Néstor Araujo (Celta Vigo).

67´ Barcelona dala gól! LUIS SUARÉZ druhýkrát v zápase posiela hostí do vedenia. V pokutovom území bol chrbtom k bránke a navyše ho strážil Araujo, ale Uruguajčan sa na päte zvrtol a cez súpera trafil po trávniku k žrdi mimo dosah Blanca.

80´ Iago Aspas v šestnástke posunul loptu pätičkou na Nolita. Ten sa dostal k strele, jeho prudký pokus po trávniku k žrdi vyrazil Marc-André ter Stegen.

82´ Žltú kartu dostáva Martin Braithwaite (FC Barcelona).

88´ Celta Vigo dalo gól! IAGO ASPAS sa môže strať hrdinom domáceho celku, pretože krásnou ranou tesne nad zemou obstrelil múr a lopta vošla do bránky tesne vedľa žrdi. Marc-André ter Stegen však ten múr mohol postaviť lepšie.

90+5´ Iago Aspas krásne našiel kolmicou do šestnástky Denisa Suaréza. Domáci boli štyria pred bránkou vo výraznom prečíslení. Suaréz prihral pred úplne prázdnu bránku, avšak Nolito namiesto strely k žrdi trafil ter Stegena. Ten by nemal nárok, keby strela bola umiestnená.

90+5´ Žltú kartu dostáva Gerard Piqué (FC Barcelona).

CELTA VIGO – Oscar García

"V prvom polčase sme boli menej odvážni, než som očakával. Po prestávke sme vyzerali dobre s loptou na nohe a dokonca sme mohli získať aj tri body. Po 45 minútach som povedal hráčom, aby sa nebáli. Na začiatku sme pre súperom mali veľa rešpektu a pritom máme možnosť ako mužstvám ako Barcelona ublížiť. Odohrali sme dobrý zápas, najmä v druhom polčase. Vybral som hráčov, ktorí sa najlepšie hodili do dnešného zápasu. Posledný zápas s Realom Sociedad bol pre nás vyčerpávajúci, preto som musel brať do úvahy, že časť hráčov sa mohla zraniť, ak by s Barcelonou zahrali 90 minút. Najhoršie na tom boli Rafinha a Murillo, rozprával som sa s nimi a povedal som im, že ich nasadím v druhom polčase. Oni tiež povedali, že sú unavení. Predtým som si myslel, že remíza pre nás bude veľmi dobrá, ale po situácii z posledných minút ľutujem, že sme tento zápas nevyhrali."

pinterestjpg

zdroj: pinterest.com

FC BARCELONA – Quique Setién

"Kontrolovali sme väčšinu zápasu, ale nepodarilo sa nám streliť viac gólov. Neboli sme dostatočne efektívni a dôsledky boli fatálne. Gól Aspasa nás zranil. Nedokázali sme našu prevahu pretaviť v gól. Zápas sme mali rozhodnúť už v prvom polčase. V posledných minútach nám chýbalo pokojné držanie lopty. Celta začala agresívne útočiť a my sme urobili niečo, čo zvyčajne nerobíme. Stiahli sme sa. Náš súper bol rovnaký ako pred pandémiou, ale teraz mu narástli krídla. Naša situácia nie je pozitívna, vyvoláva to v nás nervozitu a chyby. Musíme prijať tieto podmienky a pokúsiť sa eliminovať to, čo je zlé. Je pravda, že pred obnovením La Ligy sme mali dvojbodový náskok pred Realom a teraz nám môže odskočiť na rovnaký počet bodov. V súčasnosti máme značne nižší priestor na chyby a musíme vyhrávať všetky zápasy až do konca. Musíme čakať na to, či Real Madrid stratí nejaké body."