Barca-anhchu1jpg

zdroj: barcablog.com

Mňam. Možno nie úplne dokonalé, ale jednoznačné mňam.

Správne osolené, správne okorenené. S prekvapujúcou tajnou ingredienciou prinášajúcou tú špeciálnu barcelonskú príchuť. Príchuť v minulých rokoch sa ukazujúcu len občas a len v malej miere. Včera som jej cítil plno a okolo očí mi pribudli ďalšie vrásky po celozápasovom spokojnom úsmeve.

Možno to bolo len počasím, že sa hráčom chcelo behať. Možno to bolo len náhodou, že sa im chcelo bojovať. Možno. A možno nastala tá správna zmena v myslení. Možno nastala tá správna zmena vo fyzickej pripravenosti. Možno posezónne vyvetranie prinieslo práve tento dlho očakávaný prejav.

Jazda od začiatku do konca strhla aj kapitána tímu a ja som len neveriac nemo vykrikoval v 80 minúte za stavu 2:0 v náš prospech sledujúc Messiho v plnom šprinte pri návrate do obrany. Jednoducho neuveriteľné.

cope esjpg

zdroj:cope.es

Zápas v strašidelnom počasí bol skvelý. Výborné tempo a napriek pomerne skorému oslabeniu fantastický sústredený výkon Barcelony. Efektivita, drzosť Fatiho a skvelé ťahy záložníkov. Vynikajúca trojica Coutinho + Busquets + De Jong absolútne kontrolovali stred hracej plochy.

Vpredu sa nebezpečenstvo pre domácich rozdelilo na viacero hráčov, nie len na Mesiho. Fati bol opäť skvelý a jeho spolupráca s Albom trhala domácu obranu. Veľmi dobre, vysoko nadpriemerne, zahrala obrana. Piqué bol svetový, Araujo sústredený. Albu som už spomínal.

A skvelý zápas predviedol Roberto: vynikajúca pozičná hra. Blokovanie centrov a striel. Vyvážanie lopty. Vypýtanie si faulu. Gól si zaslúžil.

Ďakujem hráčom za úžasný zážitok. Za výhru po skvelom výkone. Za nepoloženie sa po spravodlivom vylúčení Lengleta. Za neutíchajúcu bojovnosť. Takúto Barcu milovať je jednoduché.

A ešte jedna drobnosť, dresy v čiernom prevedení sú krásne. Však?

Priebeh zápasu:

11´ Barcelona dala gól! Barcelona sa dostáva do vedenia, keďže tretí gól v druhom zápase sezóny strieľa vynikajúci ANSSUMANE FATI, keď sa k nemu odrazila lopta od Coutinha do pokutového územia po obliehaní hostí a Fati dokázal trafiť k ľavej tyči, čím otvoril skóre dnešného zápasu! Asistencia: Coutinho

15´ Veiga posielal zaujímavú loptu pred bránu a Neto musel predviesť prvý zákrok, keď loptu pre hostí našťastie vyrazil do bezpečia.

23´ Žltú kartu dostáva Clément Lenglet (FC Barcelona).

35´ Piqué teraz bol na pár sekúnd vylúčený, pretože ako posledný potiahol za dres zozadu domáceho útočníka, ale následne ho zachránil ofsajd, v ktorom sa ocitol Suárez a hlavný rozhodca pôvodný verdikt zrušil.

39´ Žltú kartu dostáva Joseph Aidoo (Celta Vigo).

40´ Zaujímavý pokus Messiho priamo z rohu, Villar mal aj šťastie, pretože lopta skončila na brvne domácej brány.

42´ Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Clément Lenglet (FC Barcelona).

43´ Žltú kartu dostáva Gerard Piqué (FC Barcelona).

44´ Piqué sa síce červenej karte nedávno vyhol, ale teraz už je vylúčený po druhej žltej karte druhý stopér hostí Lenglet, pretože zbytočne trafil lakťom do tváre Suáreza! Za následné protesty ešte uvidel žltú kartu práve Piqué.

48´ Žltú kartu dostáva Néstor Araujo (Celta Vigo).

51´ Barcelona dala gól! Výborný prienik predviedol Messi a jeho zakončenie si tečoval do vlastnej brány uruguajský obranca LUCAS OLAZA, ktorý bohužiaľ zmiatol aj brankára Villara a lopta letela do jeho protipohybu. Bez asistencie

59´ Fati s Messim dokázali loptu doručiť až na Coutinha, ktorého strela spoza šestnástky skončila na tyči a gólová dorážka Messiho už bola z tesného ofsajdu.

61´ Veľká šanca pre Coutinha, ktorého našiel v pokutovom území z ľavej strany prízemnou prihrávkou Messi a jeho strelu stihol zlikvidovať Villar fantastickým zákrokom, keď sa stihol na poslednú chvíľu premiestniť.

63´ Nechýbalo teraz veľa ku gólu Piquému alebo Fatimu, ale stopér Barcelony namiesto lopty trafil nepríjemne kolenom ľavú tyč Villarovej brány a bude potrebovať ošetrovanie.

69´ Žltú kartu dostáva Renato Tapia (Celta Vigo).

73´ Prvá obrovská šanca na gól pre Celtu v druhom polčase, keď Nolitovu strelu z ľavej strany vyrazil Neto a tečovaná dorážka Baezu skončila na brne.

75´ Žltú kartu dostáva Jeison Murillo (Celta Vigo).

83´ Žltú kartu dostáva Jordi Alba (FC Barcelona).

87´ Žltú kartu dostáva Sergio Busquets (FC Barcelona).

90+3´ Žltú kartu dostáva Fran Beltrán (Celta Vigo).

90+5´ Barcelona dala gól! Druhý fantastický prienik Messiho do pokutového územia v dnešnom zápas prináša tretí gól Barcelony. Strelu Messiho vyrazil Villar, ale lopta sa odrazila k voľnému SERGIMU ROBERTOVI, ktorý dokázal prestreliť domáceho brankára a zakončil skvele pod brvno! Bez asistencie

zdroj: fcbarcelonanoticias.com

„Podľa mňa sme odviedli veľmi dobrú prácu. Som výkonom tímu potešený. Boli sme dostatočne disciplinovaní. Takéto výsledky nám umožňujú rozmýšľať nad tým, že sme na správnej ceste. Nemôžem toho príliš povedať o minulej sezóne, ale už od prvého dňa vidím, že hráči ch veľmi situáciu otočiť vo svoj prospech. Títo borci veľmi dobre trénujú, sme na tom fyzicky oveľa lepšie. Som na svoj tím dnes veľmi hrdý. Odviedli sme dobrú prácu a to sme hrali jedného muža menej. Cez prestávku sme zmenili systém na 4-4-1, hráči odviedli skutočne veľmi dobrý výkon.“

CELTA VIGO – Óscar García

diarioasjpg

zdroj: diarioas.com

„Do zápasu sme nastúpili s istým plánom, že by sme mali hrať po krídlach, pretože tam sa môže vytvoriť trochu priestoru, ale Barcelona nám to neumožnila. To nás zastavilo. Zranila nás gólom na 1:0 a následne aj po prestávke, keď sme si v šatni opäť utriedili myšlienky. Barcelona bola veľmi efektívna, zo štyroch situácií využila tri. My sme ich mali veľa a ani jednu sme nepremenili v gól. Vedeli sme o tom, že hoci Barcelona hrá v desiatich, tak prítomnosť Messiho vyrovnáva šance, je tak veľmi nebezpečný. Akciu na 0:2 vymyslel Argentínec. Potom sme Barcelone neumožnili, aby sa dostávala z vlastnej polovice, ale jej kvalita rozhodla o výsledku. Ak by mala také situácie ako my, tak by ich využila. Bojovali sme a využili sme celý náš arzenál. Ak by sme boli efektívnejší pred bránkou súpera, možno by sme v tejto sezóne tak netrpeli. Zdá sa mi, že sme zanechali dobrý dojem, ale samozrejme, že sme chceli vyhrať tento zápas. Mohli by sme to dokázať, ak by sme využili svoje situácie, ale nestalo sa tak. V zápasoch proti Barcelone je potrebné byť dobrý po všetkých stránkach, pretože v inom prípade je ťažké siahnuť na lepší výsledok.“

zdroj: laliga.com, sport.sk, as.com, marca.com