Celta Vigo - FC Barcelona

hodnotenie zápasu


FDhsdxyWEAU3BXAjpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.com


A znova a znova. Ako v nejakom nekonečnom príbehu. Znova a znova to isté. Polhodina ako z veľkej knihy a potom postupný kolaps.

Čím je to?

Kondícia? Hlavy hráčov? Smola? Osud?

Daň za predchádzajúce konanie bývalého prezidenta a jeho suity?

Alebo čo?

CTRL-C a potom CTRL-V. Vynikajúci začiatok podporený skvelou efektivitou. Tri strely na bránu znamenali tri góly a rozhodnutý zápas. Otázkou bolo vzhľadom na priebeh len to, koľko ešte súperovi naložíme. Lietali tipy ako 0:5, dokonca 0:4.

Ale nestalo sa. Klasika. Vypli sme.

Nastúpil namiesto sebavedomých hráčov strach a neistota. Zranenia, zlepšenie domácich a bolo vymaľované. Druhý polčas bol katastrofálnou ukážkou nášho tímu. Aktuálnej formy, aby som bol úplne presný. Komótny pohyb, kopa zbytočných strát a nepresnosť. Rozhodnúť mohol po svojej individuálnej akcii cez celé ihrisko F. de Jong, lopta skončila na brvne. A tak sme opäť stratili body, opäť po bezkrvnom výkone, opäť sme sklamali.

Skončí sa to niekedy?

Musím ale povedať, že ak by som bol nezaujatým divákom, zápas vy ma bavil. Dráma so všetkým potrebným a nakoniec absolútne zaslúžené vyrovnanie domácich v poslednom možnom okamihu.


FDnAbTLXIAgK1P2jpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Priebeh:

90+7' Iago Aspas (Celta Vigo) porušil pravidlá a to mu zabezpečilo žltú kartu.

90+6' Iago Aspas (Celta Vigo) premenil pas za obranu na strelu z hranice veľkého vápna. Lopta doplachtila k pravej žrdi a brankárov zákrok bol márny.

74' Nolito (Celta Vigo) dáva gól zo zdanlivo nemožnej pozície, keď si vyskočil na center a prudko ho poslal do dolných partií bránky k ľavej tyčke. Excelentné zakončenie.

69' Žeby druhá Božia ruka? Možno to fungovalo Diegovi Maradonovi pred pár rokmi, ale Nolito (Celta Vigo) s takýmto zakončením dnes nepochodil. Gól mu nebol uznaný.

63' PENALTOVÝ ZÁKROK po tom čo Thiago Galhardo (Celta Vigo) padol v šestnástke po zákroku súpera. Všetci hráči okamžite bežia za rozhodcom ale ten zostal pokojný. Hra pokračuje.

52' Gól! Iago Aspas (Celta Vigo) najrýchlejšie zareagoval na odrazenú loptu a upratal ju pohotovo do siete na aktuálnych 1:3.

51' Gól! Moment, tak nie. Postavenie mimo hry. Thiago Galhardo (Celta Vigo) nesúhlasí s týmto verdiktom, ale asistent arbitra si je svojím rozhodnutím istý.

34' Gól! Memphis Depay (Barcelona) si zbehol na brilantný center a hlavou perfektne umiestnil loptu k pravej tyčke. Brankár bol bez šance.

18' Gól! Loptu si spracoval Sergio Busquets (Barcelona) a bez čakania vypálil nechytateľný projektil presne k pravej žrdi.

5' Gól! Ansu Fati (Barcelona) ponúkol divákom krásnu sólo akciu, na konci ktorej prudko vystrelil z vnútra šestnástky. Matias Dituro si s pokusom do pravej časti bránky nedokázal poradiť. 0:1 nám tak aktuálne svieti ako stav zápasu.

2' Zlatá príležitosť! Iago Aspas (Celta Vigo) si našiel center do veľkého vápna a vytvoril si priestor na zakončenie. Divákom ponúkol len nepresný pokus letiaci vedľa pravej tyčky.


Zostavy:

Screenshot 2021-11-08 at 08-22-53 CEL 3-3 BAR Celta Vigo - Barcelona Zostavypng

Screenshot 2021-11-08 at 08-23-31 CEL 3-3 BAR Celta Vigo - Barcelona Zostavypng

Prehľad:

Screenshot 2021-11-08 at 08-16-37 CEL 3-3 BAR Celta Vigo - Barcelona Prehad zpasupng

Návšteva:

13.146


Ako vyzeral zápas podľa štatistík:

Screenshot 2021-11-08 at 08-24-10 CEL 3-3 BAR Celta Vigo - Barcelona tatistikypng

Vyjadrenia po zápase:


FC BARCELONA – Sergi Barjuan

Ako môžeš vysvetliť to, čo sa stalo v druhom polčase?

"Nechcem zachádzať do hĺbky, ale musel som urobiť tri striedania kvôli zraneniam. To zmení taktickú schému a príkazy pre jednotlivých hráčov. Nie je to výhovorka, len konštatovanie, že aj táto situácia mala vplyv. V druhom polčase sme neboli schopní nebezpečne útočiť. Prvý polčas bol výborný, preto panuje obrovské sklamanie, že sa nám nakoniec nepodarilo na výjazde vyhrať. Musíme pozerať do budúcnosti a zlepšiť určité veci."

Bol to tvoj posledný zápas v úlohe dočasného trénera. Čo cítiš po tomto zápase a celkovo po období práce pri prvom tíme?

"Vo všeobecnosti som spokojný. Myslím si, že hráči pochopili všetko, čo som im chcel sprostredkovať. Je známe, že tieto dva ligové zápasy sa neskončili dobrými výsledkami, mali sme veľké problémy v kádri. Myslím si, že ak budú dostupní všetci hráči, tento tím bude naozaj veľmi silný."

Po zranení Ansu si poslal Coutinha, aby sa rozcvičil, na zdalo sa, že ten sa veľmi nehrnul a nakoniec sa nedostal na ihrisko. Čo bolo príčinou tohto rozhodnutia?

"Nemyslel som vtedy na jeho správanie, nevenoval som tomu pozornosť. Počas tých desiatich dní práce s prvým tímom som sa snažil, aby so mnou mali všetci hráči dobrý vzťah. Dnes som jednoducho prijal takéto rozhodnutie, nič viac."

Frenkie de Jong po zápase povedal, že mužstvu v druhom polčase chýbal charakter, že nebolo nikoho, kto by prevzal zodpovednosť za hru. Čo si o tom myslíš?

"Keď sa pozriete na zostavu, tak zistíte, že za nás hrali deti. V momente, kedy sú na ihrisku aj skúsení hráči, vtedy je mužstvo silné. Chýbalo nám veľmi veľa týchto hráčov, preto to nie je jednoduchá situácia. Keď budú dostupní všetci hráči, vtedy bude káder určite lepší."

Zranených je už 11 hráčov, čo je príčinou? Je pravda, že Coutinho dnes odmietol nastúpiť do zápasu?

"Ako som povedal predtým, sústredil som sa na zápas a nevenoval som pozornosť rozcvičujúcim sa hráčom. Čo sa týka zranení, naša situácia je veľmi zvláštna. Neviem, aké sú dôvody, ale absencia toľkých hráčov je pre nás určite veľkým problémom."Celta Vigo – Iago Aspas

Priebeh zápasu

"Toto mužstvo sa nikdy nevzdáva, už sme to predviedli v predchádzajúcich zápasoch. Prvý polčas nám nevyšiel, náš presing nebol efektívny a súper si nachádzal priestor. Barcelona zahrala štyri akcie a strelila tri góly. Mal som šancu vyrovnať, ale netrafil som a súper nám hneď na to strelil ďalší gól."

Odmena

"Tréner nám počas prestávky povedal, že nemôžeme zvesiť hlavy. Museli sme zaviesť niekoľko taktických zmien a keď padol prvý gól s pomocou tribún sa nám podarilo streliť ďalšie góly a remizovať."

Fanúšikovia

"Títo fanúšikovia nás vždy podporujú, preto sme im veľmi vďační. Práve vďaka fanúšikom som tým, kým som, práve oni mi umožnili zahrať na majstrovstvách sveta. Od samého začiatku, keď som prišiel do Celty ako junior až do dnes. Som im veľmi vďačný."


Ako by si tento zápas ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com