Tesne predtým, ako som sa pustil do písania, prišla hrozná správa. Zomrela legenda, jeden z absolútne najlepších futbalistov histórie. Herne jeden z najlepších, ale vplyvom na mužstvo úplne najlepší.

Diego Armando Maradona, zbohom, odpočívaj v pokoji. Navždy, navždy ostaneš v mojich spomienkach…

_methode_times_prod_web_bin_6b5788a8-8136-11e9-bb89-165499dc1684jpg

zdroj: thetimes.com

Zápas v Kyjeve ma, musím to povedať na plné ústa, vyslovene nadchol. Materská škôlka nášho klubu si bravúrne poradila s tlakom, so súperom, s očakávaniami. Prvý polčas sa ešte trochu hľadala a skúšala, ale v tom druhom naplno rozbalila svoj talent a rozbila domácich na maličké kúsky. Bolo to až neuveriteľné a mne je jedno, kto stál proti nám. Zaujíma ma prejav hráčov Barcelony. A tí sa teda predviedli. Krásny presing, výborný pohyb, príkladná ponuková činnosť. Rýchle kombinácie, kolmá hra a slušná efektivita. Sústredená hra smerom dozadu, agresívna a nápaditá smerom dopredu. Chutilo mi to, pobavil som sa. V jednom zápase prišlo všetko naraz: tri body, výborný výkon a dokonca ešte aj čisté konto. Mňam.

Páčili sa mi skvelý Aleña, sústredený Mingueza, pracovitý Dest a gólový pracovitý Braithwaite.

Postúpili sme zo skupiny do play-off, zatiaľ plný počet možných bodov a perfektné skóre. Je to predzvesť víťaznej šnúry, alebo iba jedna lastovička, ktorá ešte leto nerobí? Budem sledovať.

asjpg
zdroj: as.com

Priebeh zápasu:

16´ Žltú kartu dostáva Miralem Pjanić (FC Barcelona).

45+1´ Domáci mohli ísť na záver polčasu do vedenia! Na ľavom krídle prenikal De Pena, ktorý z väčšieho uhlu nedokázal loptu usmerniť do bránky.

52´ Barcelona dala gól! Gól strelil SERGIÑO DEST, ktorý zužitkoval prihrávku Braithwaita a utešenou strelou k tyčke otvára skóre dnešného zápasu.

57´ Barcelona dala gól! Gól strelil MARTIN BRAITHWAITE, ku ktorému si našla lopta z rohového kopu na zadnej tyči a hosťujúci hráč ju tam poľahky dorazil do odkrytej bránky.

68´ Bola nariadená penalta v prospech Barcelony.

69´ Žltú kartu dostáva Denys Popov (FK Dynamo Kyjev).

70´ Barcelona dala gól! Autorom gólu z pokutového kopu je faulovaný MARTIN BRAITHWAITE, ktorý naskytnutú príležitosť s prehľadom premenil.

77´ Náskok Barcelony mohol byť ešte väčší! To by však musel Puig vo svojej veľkej šanci mieriť o niečo nižšie.

82´ Domáci oslavovali skorigovanie. Ich radosť však prerušil ofsajdový verdikt, a teda gól Verbiča neplatí.

89´ Na opačnej strane mohol vsietiť svoj druhý gól Dest, no proti bol skvelým zákrokom Buščan.

90+1´ Navýšiť výsledok zápasu mohol aj Griezmann, ale jeho zakončenie vychytal opäť Buščan.

90+2´ Barcelona dala gól! Gól strelil ANTOINE GRIEZMANN. Ten dokázal zužitkovať prihrávku od Albu a vďaka väčšiemu priestoru mal Francúz dostatok času na pohodlné zakončenie.

zdroj: sportsmax.com

"V prvom polčase sme hrali dobre a mali sme príležitosti na skórovanie. Ak by sme mali šťastie, tak by sme skórovali aj v druhom polčase. A potom Barcelona ukázala svoju úroveň. Medzi mužstvami bol viditeľný rozdiel z pohľadu schopností aj rýchlosti hry. Barcelona si zaslúžila vyhrať, ale ja sa nemôžem zmieriť s výsledkom. Musíme hrať do konca. Hnevá ma to, že sme prehrali toľko vzájomných zápasov. Od samého začiatku sme vedeli, že sme skončili v ťažkej skupine a postúpiť popri Barcelone a Juventuse bude náročné. Samozrejme, že sme si uvedomili, že budeme musieť bojovať len o Európsku ligu. Tento zápas mal dve časti. V prvom sme hrali dobre a mohli sme sa dostať do vedenia, potom nám chýbala dobrá hra v obrane. Myslím si, že sme mali zahrávať pokutový kop, ale rozhodca ho neodpískal. Stalo sa, čo sa stalo. Barcelona bola rýchlejšia a mala technických hráčov, ktorí využívali voľný priestor. V druhom polčase boli vidieť, že hráči sú unavení. Čo môžem povedať po prehre 4:0? Ak by sme dostali pokutový kop, mohlo to vyzerať inak. Ale takýto výsledok hovorí za všetko, rozdiel bol zrejmý."

FC BARCELONA – Ronald Koeman

marcajpg

zdroj: marca.com

"Isté zápasy niekedy vyjdú lepšie ako iné. Verím, že bolo možné vidieť rozdiel v čerstvosti. Myslím si, že sme prijali dobré rozhodnutie, aby sme dopriali oddych niektorým hráčom a vsadili na iných, ktorí sa pred týmto zápasom cítili fyzicky lepšie. Obraz hry bol veľmi pozitívny. Bol tam hlad po presingu, myslím si, že sme boli lepší v strede poľa, než v prvom zápase s Dynamom. Zlepšili sme sa aj z taktického pohľadu. Hrali sme s intenzitou a koncentráciou. Vieme, že každý náš hráč má množstvo kvality s loptou na nohe, ale veľkú dôležitosť prikladám aj presingu, ktorý bol oveľa lepší, než v prvom zápase. Bol to vhodný moment na oddych pre niektorých hráčov, ktorí odohrali veľa zápasov. Teraz si mohli oddýchnuť a niekedy je potrebné to urobiť. Do konca roka odohráme 9 zápasov. Rotácia je tu na to, aby sme jednotlivým hráčom dopriali oddych a ďalší, ktorí si zaslúžia šancu, aby zahrali. Hráči, ktorí hrávajú menej, budú mať svoju príležitosť. Mužstvo ukázalo veľký hlad po hre. Dali sme štyri góly, dopriali sme oddych viacerým dôležitým hráčom a mladí sa osvedčili a ukázali, že si zaslúžili svoje minúty. Vyzdvihol by som však celé mužstvo, ktoré tvrdo pracovalo a do tohto zápasu vložilo množstvo energie. Dosiahli sme náš cieľ a postúpili sme do osemfinále. V prvom polčase sa nám nepodarilo streliť gól, ale urobili sme tak v druhej časti hry. Vytvárali sme tlak presingom, rýchlo sme získavali lopty a hru sme kontrolovali do poslednej minúty. Takýto obraz chceme ukazovať. Musíme byť spokojní s výsledkom."

zdroj: laliga.com, sport.sk, as.com, marca.com