Eibar CD vs. FC Barcelona

hodnotenie hráčov

 

Skorý začiatok stretnutia síce viacerým fanúšikom rozbil voľný deň na dve časti, ale tí verne pozerajúci každý zápas určite neľutovali.

Pretože na dianie sa každopádne pozeralo veľmi príjemne a musím absolútne jednoznačne konštatovať, že náš tím sa so súperom doslova pozabával vyskúšajúc si niekoľko zmien rytmu hry.

Od držania lopty a kvalitným vybehaním súpera cez vylákanie protivníka ku presingu a otvoreniu hracej plochy pred vlastným pokutovým územím (na to Eibar aj doplatil) až po trpezlivé čakanie na vlastnej polovici. Nedovolili sme domácim ani jeden krát vystreliť na bránu a preto je nutné pochváliť obrannú hru. Stopéri si počínali vyslovene luxusne a neprehrali ani jeden hlavičkový súboj v nebezpečnej zóne.

Kraje fungovali smerom dopredu celkom slušne, vzadu dokázali vytláčať protivníkov až ku čiaram nútiac ich tak centrovať – to sa podarilo celkom 16 krát – nepresne, neadresne, priamo na naše veže.

Záložná formácia bola tentokrát o niečo slabšia, strát lôpt v prípade dvojice Busquets – Arthur bolo viac, ako býva zvykom. Zachránil to vynikajúcim výkonom De Jong.

Útočná fáza bola v poriadku, keď každý člen sa dokázal gólovo a asistenčne presadiť a to sme ešte tri čisté gólové príležitosti nepremenili. Zápas sme mali pod kontrolou a nenašiel som ani jeden moment, kedy by snáď hrozilo otočenie výsledku v náš neprospech.


futaa comjpg

zdroj: futaa.com


Štatistické hodnotenia nechám na iných, poďme sa pozrieť, ako si počínali naši hráči podľa môjho subjektívneho pohľadu.

 

Základná zostava:

 

Ter Stegen: 8

Stiahnutím niekoľkých centrov a kombinovaním so spoluhráčmi v obrannej štvorici spĺňal aj v tomto zápase skôr úlohu ďalšieho hráča. Priama strela ku nemu neprešla ani jedna, ostatné pokusy s nepripravených pozícií leteli vysoko nad, alebo boli perfektne zblokované sústredenou obranou. Istota vyžarujúca z nášho brankára ale určite dodávala silu a energiu aj kolegom.


Roberto: 6

Ja mám tohto poctivca rád. Je odchovanec, vždy na ihrisku jazdí a napriek tomu, že má výkonnostné výkyvy a občas ho kritizujem, jeho zranenie ma nesmierne mrzí. Aj v tomto stretnutí si so súperom poradil a správnym spôsobom reagoval smerom dozadu. Horšia bola potrebná útočná činnosť a kombinácia pri jeho v iných zápasoch fantasticky fungujúcom vyvážaní lopty smerom od čiary do stredu ihriska.  


Umtiti: 8

Prekvapenie dňa. Prvý zápas v sezóne a on predviedol takýto výkon? Nuž, je to stopér svetových kvalít. Uhral všetko po zemi a uhral všetko vo vzduchu. Napriek skutočnosti, že hral na pravej strane stopérskej dvojice, teda na opačnej oproti tej primárnej, hral s absolútnym prehľadom. Sebavedomie a skúsenosti z neho priam sršali. Výborný výkon.


daylimail co uk2jpeg

zdroj: daylimail.co.uk


Lenglet: 8

Aj druhý stopér si v zápase počínal náramne. Výborne pracoval s priestorom, súper nedostal ani kúsok miesta pre akékoľvek ohrozenie našej brány. Známku mu znížili občasné zbytočné zákroky, keď sa situácia dala vyriešiť aj bez faulu. Ale hral určite vo výbornej forme a s jeho výkonom som absolútne spokojný.


Alba: 7

Do obrannej činnosti sa zapájal na sto percent a jeho nábehy do Griezmannom otvoreného priestoru znamenali roztrhanie súperovho herného systému. Vnášal dostatočný chaos už len svojim pohybom. Dozadu nepusti nič a čisté konto tímu pribudlo aj jeho prácou.


De Jong: 9

Ťahúň mužstva. Vynikajúci výkon. Perfektne zvládnuté fyzické súboje pretkané inteligentným riešením herných situácií. Je pre Barcelonu ako stvorený a dokázal to aj v tomto stretnutí. Dominoval počas celého pobytu na ihrisku a najväčšou odmenou pre neho muselo byť vytlieskanie od domácich fanúšikov. Ja som tlieskal spolu s nimi.


marca comjpg

zdroj: marca.com


Busquets: 6

Príliš veľa pokazených prihrávok znegovalo to dobré, čo urobil. Neveľmi vydarené pasáže sa síce striedali s perfektnými, keď si dovolil svoje typické kľučky s prehodením lopty poza nohu a niekoľkokrát oklamal telom protihráča, ale celkový dojem bol pomerne rozpačitý.


Arthur: 8

Namaškrtený poslednými gala predstaveniami som ostal mierne sklamaný. Napriek veľmi kvalitnému výkonu, napriek tomu, že patril určite k tomu lepšiemu medzi spoluhráčmi. Nezvykne príliš často strácať loptu a tentokrát sa mu to „podarilo“ hneď v tretine súbojov. Bola to možno aj únava po vystúpeniach v národnom drese a cesta, ale hodnotím tento konkrétny zápas. Latku si nastavil tak vysoko, že známka 8 musí byť pre neho málo.


Suárez: 8

Veľmi dobré predstavenie svojich kvalít predviedol hrotový útočník. Ak by som bol agent a sledoval tento zápas, kúpim ho aj napriek veku. Jednoducho svojim typickým spôsobom bojoval a drel. Až kým neprišla odmena v podobe nezištnej prihrávky od nanesobeckejšieho hráča do čistej situácie. Suárez si gól zaslúžil a aj ho dal. Okrem toho slušné zapájanie do kombinácie a perfektné vytiahnutie stopérov pred nábehom Griezmanna.


daylimail co ukjpeg

zdroj: daylimail.co.uk


Griezmann: 10

Mňam. Podľa mňa zatiaľ jeden z dvoch najlepších výkonov hráča v našom drese (viac tu). Bol všade, zapájal sa do medzihry tak dôležitej v našom systéme hry. Bránil pri rohových kopoch. Bránil pri priamych kopoch. Okamžite po strate lopty sa otočil a rezal vzduch smerom dozadu. Zakončoval, nabiehal si do voľných priestorov. Viazal na seba dvoch-troch hráčov. Prihrávka na Messiho gól bola lahôdková, hoci na prvý pohľad vyzerala tuctovo. Presvedčivý, dominantný a nádejný.

Kto trojicu Messi – Suárez - Griezmann zastaví, ak bude v plnej forme?


daylimail co uk3jpeg

zdroj: daylimail.co.uk


Messi: 8

Krásny gól, krásna asistencia, krásne slalomy. Ale aj nepremenená čistá šanca, aj na jeho spôsob hry laxný prístup. Nie je ešte v stopercentnej forme a bolo to cítiť. Inak by odchádzal s hetrikom.


barcablaugranes comjpg

zdroj: barcablaugranes.com


Striedajúci hráči:

 

Semedo: 7

Výrazne lepší, ako dovtedajší obranca. Po rozpačitom prvom súboji plnom chaotického riešenia a zmätkovania sa upokojil a zatvoril cestu pre súpera vytláčajúc ho veľmi správne naordinovanou taktikou do čiary. Tam musel protivník len centrovať do priestoru kontrolovaného našimi stopérmi podstatne vyššími oproti útočníkom v dresoch Eibaru. Fungovalo to celý zápas a cez stred neprešlo aj Semedovou zásluhou vôbec nič.


Rakitič: -

Príliš krátky čas na hodnotenie.


Vidal: 6

Tvrdosť a bojovnosť. Podržal loptu, pokombinoval a zápas skončil. Bez chyby, bez niečoho výnimočného.


Valverde: 9

Výborne poskladal základnú zostavu. Taktikou a herným štýlom dokázal vytiahnuť protivníka zo svojich zákopov a prinútil ho hrať vysoko od svojej brány. To otváralo priestor na nábehy, aké predviedol Griezmann pre prvým gólom. Ak Eibar nechcel zväčšovať ihrisko a chcel hrať blízko seba a pokúšať sa o presing, bolo to jediné správne riešenie. Zvládol aj elimináciu sily súpera v strede hracej plochy a prinútil ho hrať po krídlach. Centre na nevysokých útočníkov šancu na úspech nemali. Forma tímu ide hore, ako som aj očakával. Manko tréningový jednotiek sa doháňa a zlepšila sa obranná hra.

Myslím si, že Slávia sa má na čo tešiť.


Vyjadrenie trénera:


"Odohrali sme skvelý zápas. Na Ipurua sa trpí, pretože Eibar na tomto štadión vytvára vďaka vysokému presingu obrovský tlak. Musíte byť veľmi opatrní, aby ste ubránili dostupovanie krajných obrancov a rýchlo vyvážali loptu. Práve to sme robili. Eibar núti súpera hľadať svoje šance prostredníctvom dlhých prihrávok, pretože v strede poľa nenecháva priveľa miesta. My hráme z pohľadu držania lopty výborne, ale naši útočníci museli prelomiť vysoko postavenú obranu súpera. Pracovali sme, aby sa nám to podarilo a podarilo sa to pri prvom góle."


bongdanet vnjpg

zdroj: bongdanet.vn


Priemerná známka tímu: 7,6

 

FCB TOP LINE: De Jong, Griezmann, Valverde


FCB légia skazy: -

 

Hodnotenie zápasu: 8


Páčilo sa mi, akým spôsobom sa prezentoval domáci tím. Chcel hrať a pokúšal sa o aktívne napádanie. Na odvážnu taktiku ale doplatil a inkasoval práve cez otvorený priestor. Barca zabávala rýchlou medzihrou, peknými akciami a aj góly boli pohladením duše. Dobrá atmosféra na štadióniku, počuť bolo aj fanúšikov Barcelony a aj domácich. Vyvrcholením celého popoludnia bolo vytlieskanie De Jonga celým hľadiskom.

V tomto texte sú vyjadrené len a len názory autora, nepodložené štatistikami a podobne. Len popísané emócie, pohľad zarytého fanúšika FC Barcelona, v dobrom, aj v zlom.

A ako by ste našich hráčov v tomto zápase ohodnotili ostatní, prosím?


Peter Maďar

megabarca.sk