EL CLÁSICO


skysports-real-madrid-barcelona_5146542jpg

zdroj: skysports.com1. Sergio Ramos:


digijpg

zdroj: digi.com


Messi

"V tom čase sme trpeli všetci. Ak by ho Barcelona nemala a nestál by proti nám, mohli sme vyhrať viac trofejí. Súperili sme s najlepšou Barcelonou v histórii."


El Clásico

"Najlepšia Barcelona je tá Guardiolova a my sme tiež mali tak skvelého trénera ako Mou, veľmi mediálneho, ktorý sa postaral o to, že atmosféra sa prihrievala na oboch stranách. Z tej doby mám sladko-kyslú príchuť, pretože sme nevyhrali veľa a tiež preto, lebo sa objavovalo napätie generované nimi alebo nami... Myslím si, že vtedy sme všetci urobili chyby. Našťastie sme s vekom nabrali trochu skúseností a mohli sme sa rozvíjať. Zjednotili sme sa, vyriešili sme drobné rozdiely, ktoré boli stále len malým nezmyslom a bojovali sme v jednej reprezentácii. Potom sme mohli ukázať, že keď sme jednotní, všetci sme ešte silnejší a lepší."


Hráč s najviac odohranými El Clásicami v histórii

"Je to privilégium. Myslím si, že nakoniec je to odmena. V tomto momente som hráčom s najviac odohranými zápasmi, takže ich nemôžem vynechávať. Je to toľko rokov."


Ronaldinho

"Vždy som bol fanúšikom jeho futbalu a mágie. Bol výnimočným hráčom. Uplynuli roky a už neuvidíme futbalistu s takou mágiou, jedinečnosťou a prevahou. V tej ére som ho mohol brániť, resp. sa o to aspoň pokúsiť. Naučil som sa, že je potrebné čakať a nikdy na neho neútočiť, pretože v individuálnej akcii bol prakticky nezastaviteľný."2. PEDRI


Et5V8btXYAMGkh1jpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com


El Clásico

"Pre mňa je Clásico mimoriadne dôležité, podobne ako pre všetkých fanúšikov. Ja som tento zápas vždy prežíval s veľkými emóciami, predtým ako fanúšik, teraz ako hráč. Pristupujem k nemu vždy rovnako."


Real Madrid

"Tento zápas bude kľúčový pre túto ligovú sezónu. Budeme bojovať o 3 body, ktoré sú dôležité pre nás, aj pre fanúšikov. Každé Clásico je náročné, toto nebude výnimkou. Real má skvelé mužstvo, preto musíme vystúpiť do výšin, aby sme ho vyhrali."


FC Barcelona

"Odmalička som bol fanúšikom Barcelony a sníval som, že jedného dňa by som sa mohol ocitnúť na mieste, kde som teraz. Môžem hrať po boku Messiho, Busquetsa a iných fantastických hráčov."


Messi

"Kedysi som sledoval Messiho v televízii, teraz s ním môžem zdieľať šatňu a ihrisko. Je skvelý človek a to, čo robí s loptou, je nadpozemské. Užívam si každý deň strávený s ním, snažím sa ho nasledovať."


Systém

"Vďaka zmene systému môžeme teraz útočiť vyššie a využívať agresívny presing na polovici súpera. Barcelona preferuje práve to a myslím si, že nám to vychádza veľmi dobre."


Liga

"Ligu nikdy nepovažujeme za prehranú. Vždy som opakoval, že budeme bojovať do samotného konca. Teraz sa nachádzame len krok za Atléticom a chceme vyhrávať všetky zápasy."3. KARIM BENZEMA


twitterjpg

zdroj: twitter.comMessi

"Messi je hráč, ktorý v Barcelone robí po trochu zo všetkého, takže si na neho musíte dávať pozor, pretože už vieme, že je veľmi nebezpečný. Barcelona má tiež skvelého brankára a vždy sa snaží udržať pri lopte."


El Clásico

"Podľa mňa je El Clásico najlepší zápas na svete. Nielen pre mňa, ale pre všetkých a to vzhľadom na históriu oboch klubov. Vždy je to veľmi dôležitý zápas. Ako vždy pôjde o náročné stretnutie proti mužstvu, ktoré chce mať loptu, rovnako ako my, takže sa odohrá v strede poľa, podobne ako v prvom zápase. Vybehneme na ihrisko, aby sme vyhrali, pretože táto konfrontácia je pre nás ako finále."


Sezóna

"Neviem, či je to moja najlepšia sezóna, ale každý ročník začínam od nuly a chcem urobiť viac ako v predchádzajúcej sezóne. Teraz mám dobrú streleckú sériu a ak bude môcť pokračovať a prostredníctvom práce pomáhať tímu v získavaní bodov, je to skvelé, ale najdôležitejšie je vyhrávať zápasy. Na ihrisku sa cítim slobodný. Môžem robiť to, čo mám rád, pomáhať vo výstavbe akcií a zakončovať ich."


Liga

"Boj o La Ligu bude trvať až do samého konca, ale na ihrisko musíme vybehnúť ako by to bolo finále."4. El Clásico


marcajpg

zdroj: marca.com


Jeden z najočakávanejších zápasov sezóny je opäť tu. Už v sobotu sa Barcelona

stretne s odvekým rivalom v Madride, aj keď hrať sa bude na menšom štadióne Alfreda di Stefana a v súboji o titul bude toto stretnutie kľúčové. Bude sa jednať už o 246. El Clásico histórii a Blaugranas budú mať šancu vyrovnať 97 vyhraných zápasov, ktoré má na konte Real. Ten sa do vedenia dostal v októbri, keď na Camp Nou zvíťazil 3:1. Barca naposledy túto štatistiku viedla v roku 2019 pomerom 96 ku 95 víťazstvam.

Zápas bude veľkou výzvou, keďže sa Blaugranas nepodarilo vyhrať posledné tri El Clásica: 18. decembra 2019 prišla remíza na Camp Nou a v roku 2020 dve porážky.

Bilancia sa vyrovnala predovšetkým v dobe, keď Barcelonu trénoval Guardiola.

Madrid mal v tej dobe sedem víťazstiev navrch, dnes už je to len jedno. Keď Barcelona

v roku 2019 porazila Real 1:0, bolo to prvýkrát od roku 1931, keď bilanciu opäť otočila vo svoj prospech. Uvidíme, ako dlho si budeme musieť počkať na 100. víťazstvo jedného z tímov a ktorému z nich sa to podarí skôr.Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: marca.com, sport.es, mundodeportivo.com