Elche CF - FC Barcelona

hodnotenie zápasuyoutubjpeg
zdroj: youtube.com


Po zhliadnutí tohto zápasu sa teším z niekoľkých záležitostí.

Teším sa jednoznačne z výhry. Teším sa z čistého konta na našej strane. Teším sa zo skorého začiatku, a tým aj konca. Teším sa z gólu Puiga. Teším sa z toho, že sa nikto nezranil.

A najviac sa teším, že som nezaspal.

Mrzí ma, že to musím takto na rovinu oznámiť. Pretože to je v mojom prípade jednoznačný dôkaz o tom, aké bolo tempo zápasu. Viackrát som mal vyslovene namále, ale nakoniec som to statočne zvládol a som na seba patrične hrdý. Bolo už totiž prítmie a v mojom veku si zvyknem o takom čase pospať. Myslím si, že ma v bdelom stave udržal len výkon rozhodcovskej skupiny.

Dostatočne mi dvíhal mandle a tlak. Ak to bolo účelom ich rozhodnutí, teda aby som nezaspal, tak potom to bolo v poriadku. Ale ak to mal byť štandard, nech idú vážne do prdele. Ak sa neodpískajú po takých rukách v pokutovom území domácich penalty, je to škandál. Ak sa za 5 faulov identických s 1 našim faulom dá žltá karta len nášmu hráčovi, je to hanba. Nebudem hľadať ospravedlnenia a spriadať konšpiračné teórie. Len konštatujem.

Zápas ako taký mal veľmi slabé tempo. Domáci nevedeli, naši po ťažkom programe v predchádzajúcich týždňoch taký štýl zrejme privítali. Absolútna kontrola lopty, vysoké držanie. Kombinovanie v málo nebezpečných zónach na dlhé minúty priklincovalo domácich na vlastnej polovici. A našich tiež. A uvážte, priklincovaným hráčom sa hrá ťažko. Šancí málo, striel málo.

Potešil výkon Busquetsa cítiaceho sa v takomto tempe ako šťuka v rybníku. No, šťuka… Mužstvo ťahal spolu s de Jongom, ktorý už niekoľkýkrát za sebou ukázal vysokú kvalitu. Ter Stegen mal len jeden zákrok po chybe obrany, poradil si s typickou chladnokrvnosťou. S loptou si výborne rozumel Pedri. Prekvapil, a milo, Umtiti. Pokojný a rozvážny na lopte, sústredený. Že by sa vrátila pôvodná obrovská forma? Nepredbieham, len dúfam.


twitterjpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Priebeh zápasu:


39´ Barcelona dala gól! Center Braithwaita z ľavej strany upratal do vlastnej siete a do protipohybu brankára González, ktorému ešte ukradol gól FRENKIE DE JONG.

56´ Hrúbka v rozohrávke Barcelony ponúkla samostatný únik Rigonimu, ter Stegen si ale reflexívnym zákrokom poradil a podržal svoj tím!

57´ Ďaleko od skórovania nebol ani Dembélé so strelou spoza šestnástky, Badía ale predviedol skvelú robinzonádu!

68´ Žltú kartu dostáva Sergio Busquets (FC Barcelona).

83´ Točená strela Trincaa si vyžiadala pohotový zákrok Badíu, ktorý musel boxovať!

84´ Žltú kartu dostáva Antoine Griezmann (FC Barcelona).

86´ Zaujímavé zakončenie Trincaa po centri Griezmanna zmaril Badía.

89´ Barcelona dala gól! De Jong predviedol dravý prienik a odcentroval na hlavu RICARDA PUIGA, ktorý strieľa svoj prvý gól v drese A-tímu!


twitjpeg

zdroj: zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Zostavy:


elchepng

bcnpng


nahrpng


trenpng


Prehľad:


priebehpng


Návšteva:

0Ako vyzeral zápas podľa štatistík:


statspng


Vyjadrenie trénera:


FC BARCELONA – Ronald Koeman


yjpeg

zdroj: youtube.com


"Teší ma skutočnosť, že sme vyhrali. V posledných dňoch sme odohrali množstvo zápasov, udržali sme si koncentráciu. Boli sme lepší ako súper. Hrali sme pokojne, preberali sme si loptu. Vzhľadom na to, že Elche bránilo hlboko, streliť gól nebolo jednoduché. Na druhej strane sme hrali na presing, ktorý súperovi znemožňoval tvoriť akcie. Súper mal len jednu príležitosť, ktorá vyplynula z našej chyby, ale ter Stegen ukázal svoje schopnosti. V opačnom prípade by Elche vyrovnalo. Až na tento moment sme mali zápas pod kontrolou. Najviac sa mi páčil náš presing a hra bez lopty. Vyhrali sme zaslúžene. Mám radosť, že De Jong strelil gól a asistoval. Je čoraz lepší, na našu hru má čoraz väčší vplyv. Chceme, aby naši hráči v strede poľa hrali týmto spôsobom. Puig prišiel na ihrisko a ukázal sa v dobrom svetle. Ocitol sa na mieste, kam chceme, aby naši záložníci nabiehali. Ak tréner dá nejakému hráčovi šancu, ten sa musí ukázať v čo najlepšom svetle. Tak sa stalo v prípade Riquiho, jeho gól bol veľmi dôležitý. Ide o náš siedmy výjazdový zápas v rade a v riadnom hracom čase sme neprehrali ani jeden. Myslím si, že máme čoraz lepšiu formu, dokázali sme svoje schopnosti a mentálnu silu. V istom momente sme začali strácať čoraz viac lôpt, priveľmi sme riskovali. Preto som sa rozhodol pre zmeny, ktoré mali za cieľ zlepšiť držanie loptu a vniesť do hry sviežosť. Od našej poslednej ligovej prehry sme získali 23 z 27. možných bodov. Najdôležitejšie je to, aby sme si dokázali udržať koncentráciu aj napriek množstvu zápasov. Sústredíme sa na to, aby sme hrali dobre bez lopty, rýchlo ju získavali a ukázali správnu intenzitu. V mužstve je konkurencia, ktorá hráčom umožňuje mať väčšiu motiváciu, čo sa pretaví v to, že mužstvo z toho profituje. V tejto veci je všetko v poriadku."Ako by si tento zápas ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com