FC Barcelona

10 otázok – 10 odpovedí

(čo očakávať od zvyšku sezóny 2019/2020)

 

1. Nastúpi Barca do zápasov v plnej sile?

Pravdepodobne nie! Stav Suáreza je síce nesmierne nádejný a hráč pravdepodobne do zápasov La Ligy zasiahne a pomôže tak spoluhráčom, ale v doliečovaní zranenia Dembélého je ešte nejaký čas potrebný. Bleskové krídlo sa na trávniku ukáže najskôr v Lige Majstrov dohrávajúcej sa v skrátenom režime v auguste. Ktovie, možno práve to bude rozhodujúcim prvkom do víťaznej skladačky.


1583102583179jpg

zdroj: sport.es

 

2. Prejaví sa hranie bez divákov pozitívne?

Podľa môjho názoru, možno je trochu kontroverzný, to nášmu tímu pomôže. Minimálne na ihriskách súperov by mala podpora domácich fanúšikov chýbať súperovi. Proti nenávidenej Barcelone ich dokázali vybičovať k extrémnemu nasadeniu. Teraz to bude inak. Kto športoval na vrcholovej úrovni vie, o čom hovorím. Naopak, v Barcelone na Camp Nou bude chýbať povestný strach súpera z obrovského štadióna naplneného divákmi. Hoci atmosféra sa podobá tej divadelnej a je teda komornejšia. Doma by to Barca vďaka kvalite zvládať mala a vonku by jej mala pomôcť práve absencia burcujúceho prvku pre súpera.


3184255-bajpg zdroj: mundodeportivo.com


3. Bude strácať Real Madrid?

Určite áno. Nemyslím si, že oba tímy dokážu dohrať sezónu bez strát. Oboch čakajú ťažké zápasy. Real je zraniteľný hlavne pred svojimi divákmi ženúcimi ho do útoku a otvárajúc tak zadné dvierka dávajú súperovi šancu na zisk bodov. To tentokrát odpadne a podľa mňa bude hrať Real taktickejšie a viac „na výsledok“. U súperov to bude ťažšie, čakajú ho neľahké výjazdy. Tipujem, že na pôde San Sebastianu, Espanyolu a Bilbaa a doma s Valenciou stratí minimálne 6 bodov.


 2020-02-22-real-madrid-levantejpg

zdroj: worldtodaynews.com


4. Bude strácať FC Barcelona?

Určite áno. Snáď sme o niečo skúsenejší + faktor Messi a poradíme si lepšie v porovnaní s hlavným konkurentom. Stratiť môžeme určite na pôde FC Sevilla, Villarealu, doma máme Bilbao a nevyspytateľné Atlético. Ale: doma si to postrážime a vonku stratíme bodov 5.


barcablaugranesjpg

 zdroj: barcablaugranes.com


5. Ako bude hrať po pauze Messi?

Geniálne. Oddýchnutý a hladný po jeho veľkej vášni predvedie to najlepšie, čo je v ňom. Veľká porcia zápasov a možnosť pravidelného striedania až 5 hráčov mu umožnia hrať v rýchlom zápasovom tempe a zároveň dajú dostatok času na relax. Messi sa opäť odtrhne z reťaze a urobí sezónu.


fcbarcelonanoticias comjpeg

 zdroj: fcbarcelonanoticias.com


6. Bude hrať Barca rýchlejšie?

Všetko tomu nasvedčuje. Hráči budú mať kopu ušetrenej energie a aj aktuálna situácia na tréningoch tomu nasvedčuje. Trénerský štáb počas činností nabáda hráčov k väčšej intenzite, k väčšej rýchlosti. Drží hráčov neustále vo vysokom tempe a to sa nakoniec prejaví aj v zápasoch.


yahoonews comjpg

 zdroj: yahoonews.com


7. Pomôže klubu v závere sezóny šírka kádra?

Samozrejme! Klub má na každý post adekvátnu náhradu a rotácia v zápasoch v kombinácii s možnosťou striedať až 5 krát rozhodne hrá v náš prospech. Zahrajú si popri stabilných hráčoch základu aj tí menej vyťažovaní: Firpo, Fati, či záskok za Suáreza Martin Braithwaite. V obrane sú k dispozícii 4 stopéri, 4 krajní obrancovia. Záloha je zložená perfektne a útok bude po návrate Suáreza vražednou zbraňou.


50b9d529-bdd9-47e1-943d-ab4838311dd2JPG 

zdroj: fcbarcelona.com


8. Poradí si Setién s potrebou rotácie?

Celkom určite áno. Je to napokon blízke jeho doterajšej práci počas trénerskej kariéry. Ako píše katalánsky športový denník MUNDO DEPORTIVO, Setién  patrí medzi trénerov, ktorí radi využívajú všetky možnosti na striedanie. Od momentu príchodu do Barcelony tak urobil v každom z 12. doterajších stretnutiach. Barcelona odohrala po vedením Setiéna 8 zápasov v La Lige, 3 zápasy v Copa del Rey a 1 zápas v Lige Majstrov. Inak tomu nebolo ani počas jeho trénerského pôsobenia na lavičke Realu Betis. Počas dvoch sezón (2017/2018 a 2018/2019) len v jedinom zápase nevyužil všetky tri možnosti striedania. V Las Palmas v sezóne 2016/2017 sme zaregistrovali dvojicu takýchto zápasov.


twitter comjpg

zdroj: twitter.com


9. Griezmann?

Na začiatku sezóny po rozpačitých výkonoch elegantného hráča som si dovolil napísať, že potrebuje dostatok času na adaptáciu svojej hry. Štýl Barcelony je totálne iný, ako ten preferovaný v predošlých pôsobiskách. Napísal som, že hráč sa prejaví v tých najdôležitejších momentoch sezóny a strelí gól presne vtedy, keď to bude potrebné. Prichádza ten čas, Antoine! Ukáž, čo je v Tebe!


hi-res-2f17fbc9fcaff2a10dc5d9ec8fca8755_crop_northjpg

zdroj: mundodeportivo.com


10. Získa FC Barcelona titul?

Získa. Bude už deviatym za posledných 12 rokov. Takže značka 9/12 nás bude tešiť po poslednom hvizde rozhodcu v tejto sezóne La Ligy!


thestraitstimes comjpg

zdroj: thestraitstimes.com


Peter Maďar

megabarca.sk