FC Barcelona

hodnotenie hráčov po prvých 10-tich zápasoch sezóny 2019/2020

 

 Brankár:

Ter Stegen: 10

Zatiaľ v doterajšom priebehu bez akejkoľvek výčitky. S chladnou hlavou a typickým nemeckým sústredením sa na výkon bol absolútnou oporou tímu a prezentoval sa niekoľkými doslova svetovými zákrokmi. Často chytil až nemožné a vyvaroval sa chýb charakterizujúce jeho meno pred dvomi-tromi rokmi. Vynikajúci vstup do sezóny a celkom určite bol doteraz najlepším hráčom celého mužstva.

 barcablaugranes comjpg

zdroj: barcablaugranes.com


Obrana:

Semedo: 5

Naposledy síce podal najlepší výkon v drese nášho klubu, ale v predchádzajúcich vystúpeniach striedal priemerné výkony s podpriemernými. Príliš časté výpadky v pozičnej hre a nedostatok pokoja vo finálnej fáze mierne pokazili jeho obraz v mojich očiach. Oproti predchádzajúcej sezóne išiel výkonnosťou trochu dole. Naprávať to začal v poslednom zápase proti Seville a ja verím, že to bol štart toho najlepšieho, čo v ňom je.

 

Piqué: 6

Klasický úvod sezóny elitného stopéra. Jeho výkony kopírovali výkony celého tímu. Alebo je to presne naopak a výkony Barcelony kopírovali výkony lídra? Hráč dokázal v jednom zápase predviesť fantastický výkon, aby ho vzápätí doslova znegoval v druhom. Chýbajúcu konzistenciu kvality ale podľa mňa doženie a nabehne na minuloročnú krivku, keď bol jednoznačnou oporou. Hernou, mentálnou a osobnostnou. Piqué bol vždy frajer (v tom dobrom ponímaní) a aj ním ostane.


marca comjpeg

zdroj: marca.com

 

Lenglet: 6

Hral doteraz na slušnej úrovni a ak niečo v našom tíme v priemere fungovalo, bol to práve on. Príliš nevyčnieval, ale ani neprepadal. Odohral svoj štandard a jeho výkonnostná krivka bola doteraz dostatočne spoľahlivo priamočiara.

 

Alba: 6

Zatiaľ nepredviedol svoju extratriedu, chýbala mu jeho dvojička Messi vyhľadávajúci ho pravidelne počas bleskových nábehov do priestoru uvoľneného našim ľavým krídelníkom. V odohraných zápasoch predviedol pravidelne svoj štandard, nič navyše ale zatiaľ nebolo.


ronaldo comjpg

zdroj: ronaldo.com

 

Firpo: 5

Štartoval vo veľmi ťažkej situácii a veru si štart príliš neužil. Katastrofálny výkon proti Granade (viac) vyvrcholil dokonca jeho striedaním po polčase. Ale tréner ho prekvapujúco neodvrhol a počas ďalšej šance sa hráč dokázal so svojim miestom popasovať ako chlap a ukázal vysokú mieru talentu. Fyzické predpoklady využíval na dominantné výhry v osobných súbojoch a aj rýchlosť bola jeho pomerne silnou stránkou. Slušný a nádejný začiatok.

 

Todibo: 6

Odohral len jeden necelý zápas a rozhodne nesklamal. Po počiatočnej nervozite sa oklepal a využil svoju mladosť a dravosť. Slušná pozičná hra a fyzická sila mu v debute pomohla. Budúcnosť na stopérskom poste.

 

Araújo: 5

Obor v našej obrane sa predviedol výbornou pasážou. Na svoje rozmery (191/91) sa výborne pohyboval a aj rýchlosťou stačil na súperovho útočníka. Vylúčený bol po (podľa mňa) fatálnom zlyhaní rozhodcu. Budúcnosť na stopérskom poste.

 

Záloha:

Roberto: 6

Odpracované. Hráč nikdy nebude absolútnou hviezdou. Lenže jeho čierna práca a maximálne nasadenie robia z nenápadného univerzála oporu tímu. Vidia to aj tréneri, vidia to aj spoluhráči. Škoda len, že to nevidia aj fanúšikovia. Použiteľný na ľavej strane obrany, či na ľavej strane zálohy. V podstate obstál.  

 

De Jong: 9

Výstavný kúsok našej hráčskej zbierky. Je taký mladý a už dokázal tak dominovať v stredovej zóne ihriska? Určovať priebeh a tempo hry v jej ťažisku? Veru áno. Perfektný nákup a perfektné zapracovanie do tímu. Stal sa vyslovene základným pilierom zostavy a naozaj veľkou oporou. Fyzicky výborný, pozičná hra bola svetová a v niektorých momentoch preberal aj dirigovanie tempa. Áno, áno, áno. 


ronaldo com2jpg

zdroj: ronaldo.com

 

Busquets: 7

Svoju povesť naplnil do bodky. Ešte stále dokázal predviesť svetový výkon. Občas to zahapruje v rýchlostnej fáze, ale to nikdy nebolo silnou stránkou odchovanca. Hráč cíti, že jeho čas sa kráti a mladé dynamity po jeho boku mu robia jednu z posledných sezón kariéry znesiteľnou. Obehali mu okolie a on tak mohol mnoho krát ukázať svoju kúzelnú prácu s loptou a priestorom. Klamanie telom a chirurgická presnosť v odhade smerovania súperovho pohybu bola ako vždy špičková.

 

Vidal: 9

Pre mňa osobne jedno z TOP prekvapení. Hráč prišiel do tímu ako žolík, ako „iný“ hráč. Tak trochu na záver kariéry si ešte zahrať v najlepšom mužstve. A veru už počas minulej sezóny mal záblesky najvyššej kvality. Čo ale predvádzal v doterajšom priebehu ma zdvihlo niekoľko krát z fit lopty. Skvelé časovanie legendárnych kĺzačiek, tvrdá hra telom, obrovský dôraz v osobných súbojoch, predvídavosť a neutíchajúca bojovnosť z neho urobila jedného z doterajších lídrov celého tímu. Výborný štart do sezóny.


forbes comjpg

zdroj: forbes.com


Rakitič: 5

Tak to vidíš, Ivan. Si môj absolútny obľúbenec. Čierny robotník. Cenený skrz celým futbalovým svetom. Túžia po Tebe manažéri veľkých tímov. A v Barcelone je to málo. Odovzdal si všetky svoje sily tomuto tímu, ukázal si svetové výkony. Ale jeseňou Tvojho účinkovania v toto drese je práve aktuálna jeseň. Dravci Ťa výkonnostne preskočili a tak je čas na rozlúčku. So slzami, s obrovským rešpektom, s nesmiernou úctou.  

 

Aleňa: 5

Nastúpil len v jednom zápase a sklamal. Druhá šanca zatiaľ neprišla, čo ma trochu mrzí. Lenže na úkor koho by mala prísť?

 

Arthur: 10

V mojich očiach náš doteraz najlepší záložník. Bez akéhokoľvek zlyhania, bez akejkoľvek chyby. Perfektne si doteraz dokázal telom pokryť loptu a manévrovať s ňou rôznymi nepredvídateľnými smermi. Tréner ho poslal vyššie a okamžite sa ukázal aj hráčov talent na kolmú hru smerom do pokutového územia. Strelecky bol takisto odvážnejší. Dominantný v každom súboji. Vynikajúce prvé zápasy.


barcablaugranes com 2jpg

zdroj: barcablaugranes.com

 

Útok:

Suárez: 8

Výkonnostná hojdačka sa rozhojdávala klasicky. Strašná práca s loptou. Katastrofálne nábehy do ofsajdu. Pády po drobnom kontakte. Hádanie sa s rozhodcami. A na strane opačnej? Neuveriteľné zakončenia. Rozhodujúce góly z nemožných pozícií. Nekonečné nasadenie. Nedarilo sa mu, ale nevzdal to. Jeden z mála hráčov na svete, ktorý sa z hernej krízy dokáže vymaniť neutíchajúcou drinou. Aj teraz to tak bolo. Ak bude hrať naďalej tak strašne a strieľať tak krásne góly, bude to v poriadku. Potrebujeme ho. Kto by inak strelil v najbližšom klasiku tri góly?


thehindu comjpg

zdroj: thehindu.com

 

Dembélé: 7

Zranenie, zápas, zranenie, zápas. Ale ak nastúpil, bolo to cítiť. Nesmiernu rýchlosť a zrýchlenie dokázal viac krát na svojom krídle využiť, takisto perfektnú zasekávačku a pomerne slušný center. Má výbornú strelu „obaľovačku“ a dokázal ju aj predviesť. Vydrž zdravý, Ousmane, a bude to Tvoja sezóna.

 

Messi: 7

Zatiaľ slabšia známka. Málo zápasov kvôli zraneniu a nedostatok tréningu bolo cítiť. Aj herne to dosť krívalo, hoci záblesky geniality boli viditeľné. Hráč je ale bezpochyby zárukou obrovskej kvality a už po reprezentačnej pauze to pôjde strmo hore.


bleacherreport comjpg

zdroj: bleacherreport.com

 

Fati: 10

Jéj, to bolo krásne. Mladé neznáme meno. Usmievavý chlapček prišiel na trávnik a zrazu všetci videli zázrak. Rýchly ako blesk, drzí ako adolescent. Veď ním nakoniec aj je. Súboj jeden-jeden bez problémov. Okamžite po prihrávke pohyb do priestoru. Technické parádičky a zmysel pre kombináciu. Obrovský talent ukázal v každom okamihu opodstatnenosť svojej prítomnosti v A-tíme a zato dostane možno mierne prehnanú desiatku.


fcbarcelona comJPG

zdroj: fcbarcelona.com

 

Griezmann: 7

Výborné návyky chýbajúce našim odchovancom týkajúce sa okamžitého návratu pod loptu po jej strate si priviezol z predchádzajúceho klubu. A vďaka za to. Koľko krát sa vrátil so súperom až do vlastného pokutového územia? Bojovné výkony, obrovské penzum čiernej práce a ním "urobené" tri body proti Betisu (viac). Jeho cenovka ma nezaujímala nikdy, jeho prínos sa ukáže celkom určite.

 

Pérez: 7

Mladá puška bola ďalším príjemným prekvapením doterajšieho priebehu sezóny. Silný v súbojoch predvádzal dynamickú hru a výborne si kryjúc loptu získaval buď prečíslenie, alebo po fauloch štandardné situácie. Presadil sa aj asistenčne a gólovo. Veľký talent, veľký prísľub. Pripomína mi herne Pedra, len je o čosi dôraznejší v súbojoch.

 

Tréner:

Valverde: 10

Katastrofálny úvod sezóny spôsobený rovnako katastrofálnou prípravou ho z pokoja nevyviedol. Úplne správne analyzoval situáciu a vrátil sa k poctivej hre zameranej vyslovene na výsledok. Krása a atraktivita išla bokom, do hry sa vniesol pragmatizmus. Zmena nastala a po návrate zranených hráčov a dotrénovaní letného manka sa aj hra postupne začala otáčať ku tej mnou očakávanej. Výborne zapojil do hry mladé talentované hviezdičky a dokázal sa tým dostatočne vysporiadať s chýbajúcimi oporami. Prestavbu kádra začal už v roku minulom, teraz plynule pokračuje. Zatiaľ správny tréner na správnom mieste. 


msn comjpg

zdroj: msn.com

 

Priemerná známka tímu: 7,2


FCB TOP LINE:

Ter Stegen, Fati, Valverde

Vidal, De Jong, Arthur


FCB légia skazy: -

 

V tomto texte sú vyjadrené len a len názory autora, nepodložené štatistikami a podobne. Len popísané emócie, pohľad zarytého fanúšika FC Barcelona, v dobrom, aj v zlom.

A ako by ste našich hráčov v tomto zápase ohodnotili ostatní, prosím?


Peter Maďar

megabarca.sk