FC Barcelona - Almeria

hodnotenie hráčovter Stegen: 10

Jedna šanca hostí. Jediná, preto extrémne nebezpečná. Fantastický zákrok brankára a ďalšie čisté konto. Inak perfektná rozohrávka nohami a aj rukami. Snaha o rýchle založenie akcie, často aj na dlhé vzdialenosti.

zdroj: twitter-fc barcelona.com

Piqué: 10

Sústredený napriek silnému emočnému tlaku. V súbojoch na zemi a aj vo vzduchu dominoval, rozohrávka pokojná. Záver si doslova vychutnal, odchádzal spokojný. Zaslúžený potlesk za všetky tie roky a tituly, výkony a výroky. Preto plný počet. Geri, vďaka...

zdroj: twitter-fc barcelona.com

Alonso: 8

V pohodičke si postrážil svoju stranu. Pokojne rozohrával, istil chrbát kolegom. Veľa práce nemal, to, čo prešlo, upratal. V súbojoch sa snažil hrať jednoducho a viackrát radšej zahral loptu do autu, aby sme sa stihli skonsolidovať.


Alba: 8

Výborne pracoval na svojej strane. Vychádzala mu kombinácia a často sa dostával k typickým nábehom za obranu a následným centrom. Dozadu s prehľadom a istotou. Veľmi dobrý výkon.


Baldé: 9

Fantastické odvážne prieniky. Výborný návrat do obrany. Snaha o kombináciu, ponuková činnosť na veľmi dobrej úrovni. Snaha o zakončenie. Zdravá drzosť a sebavedomie. Paráda.


Busquets: 7

Popri kolegoch pôsobil spomalene. Tempo hry, hlavne z našej strany, bolo pre neho prirýchle. Napriek tomu vykúzlil geniálny pas na šprintujúceho Dembelého a tan strelil úvodný gól stretnutia po skvelej individuálnej akcii. To Busimu zdvihlo známku, inak by to bolo určite menej.


Pedri: 9

Prakticky dokonalý výkon. Pohyb bez prestávky, ponúkal sa do kombinácie, obhospodaroval celú šírku ihriska a poradil si aj s hĺbkovými prienikmi. Snaha o finálnu prihrávku, aj o zakončenie. Perfektný v súbojoch.

zdroj: twitter-fc barcelona.com

De Jong: 8

Ďalší slušný výkon v poradí. Dokázal loptu vyviezť typickým spôsobom. Presné sledovanie hry a aktivita v útočnej fáze mu priniesla zaslúžený gól. Dôležitá práca s priestorom okolo Busquetsa.


Lewa: 7

Stroj sa trochu zadrhol. Málo oleja, súčiastky nepracovali správne. Dotiahnuť skrutky, matice. Vycentrovať os, doplniť kvapaliny. Zápas strelcovi nevyšiel. Nepremenil pokutový kop, nepremenil ani ďalšiu šancu. Pôsobil trochu stratene.


Dembélé: 8

Fantastický a prekvapujúco inteligentný gól. Perfektná individuálna akcia na spôsob Messiho. Škoda, že to bolo v podstate všetko. S ďalšími príležitosťami nenaložil úplne správne. Zbytočné kľučky navyše, neskoré odovzdávanie lopty. Ale za ten gól je známka vyššia.

zdroj: twitter-fc barcelona.com

Ferran: 9

Asi kontroverzná známka. Aj mňa hneval svojim laxným zakončením. Ak by totiž premieňal normálne, po prvom polčase by mal hetrik ako nič. Ale nepremieňal a tak nemal ani hetrik. Napriek tomu podal skvelý výkon, ponúkal sa do kombinácie, kombinoval, zakončoval, prihrával. Bojoval a jazdil. Okamžite po strate znovu loptu získaval. Za mňa top výkon.

zdroj: twitter-fc barcelona.com

striedajúci hráči


Fati: 7

Od zápasu k zápasu je to lepšie a lepšie. Aj teraz pôsobil o dosť živšie. Už si dovolí s loptou viac. Dostal sa do zakončenia a len náhodou nepadol gól jeho pričinením. Forma stúpa.


Gavi: 7

Zápas sa už len dohrával v pokojnom tempe. Príliš veľa možností ukázať svoju hru nemal. Behal ako vždy, bojoval.


Christensen: -

Málo času na hodnotenie.


Raphinha: 6

Slabšie predstavenie. Do brejkových situácií sa nedostal. Pri atakovaní súpera bol aktívny,niekoľko lôpt dokázal získať. Dopredu ale nepriniesol očakávanú energiu, tá je stále ukrytá na tajnom mieste a je len na hráčovi, aby to miesto objavil.tréner


Xavi: 8

Základná zostava v poriadku, hra v tempe a nasadení. Samozrejme, že Piqué si striedanie užil dostatočne, menej však podľa mňa zbytočne skoro striedaný výborne hrajúci Ferran. Ja by som ho veru na ploche nechal...


Priemerná známka: 8,73


FC BARCELONA TOP: Piqué + Ferran + Pedri

FC BARCELONA TROP: -


Peter Maďar

megabarca.sk