FC Barcelona vs. Athletic Bilbao

twjpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Áno. Áno. A do tretice áno.

Takto som po skončení zápasu vykríkol vyjadrujúc svoju spokojnosť s výkonom a aj s výsledkom. Alebo s výsledkom a aj s výkonom? Pretože hráči si celkom určite siahli na dno svojich síl a podali kolektívny výkon na hranici aktuálnych schopností tímu ako takého.

Vidieť v tak extrémnom nasadení a chcení kapitána tímu Messiho?

Sledovať, ako za sebou ťahá nohy skvostný a v nekonečnom pohybe nezastaviteľný Pedri?

Obdivovať tvrdú hru telom znovuobjaveného a odpisovaného stopéra Umtitiho?

Dôraz a dynamiku jeho kolegu v strede obrany Araúja?

Alebo opäť tvrdo pracujúcu dvojicu de Jong a Griezmann?

Áno, pre mňa to bol hlboký zážitok. Pretože aj súper predviedol svoju nespornú kvalitu. Bojoval. Skúšal všetko možné. Faulami, tvrdosťou, agresivitou.

Lenže v porovnaní s predchádzajúcim stretnutím sa niečo zmenilo. Naši hráči odpovedali rovnakou mincou a dali ochutnať hosťom ich vlastnú medicínu. Občas faulom, občas dohraním súboja.

Neuhli sme. Nezľakli sme sa. Nepoddali strachu.

Mužstvo ukázalo obrovskú porciu kvality, výborne pracovalo s priestorom a až na jednu chybu aj v obrannej činnosti. Áno, bol som spokojný, pretože tréner sa dokázal poučiť z poslednej konfrontácie s týmto protivníkom a naordinoval nebojácnejšiu taktiku a hlavne si na konci stretnutia postrážil striedania na ten pravý moment. A poslanie ďalšieho stopéra schopného hrať vysoké lopty do bezpečia bolo výborné a nedalo hosťom ani pričuchnúť k akejkoľvek možnosti na zvrátenie stretnutia.

Áno, bol som nesmierne spokojný, hoci rozhodca opäť nepochopiteľne nereagoval na zákrok v pokutovom území a hráči nášho mužstva neodtiahli svoje šance do viacerých gólov. Skončil sa mesiac január plný výjazdov za súpermi. Skončil sa triumfom po predchádzajúcich triumfoch. Vyťažili sme obrovsky veľa bodovo a aj mentálne a dostali sa v priebežnej tabuľke na druhé miesto.

Opticky a morálne je to obrovská vzpruha. Musí to byť motiváciou, pretože ešte pred dvomi mesiacmi to bolo na uterák. Ale doráňaná Barca vstala z popola, zdvihla sa z podlahy a bojuje. Napriek ekonomickej kríze obrovských rozmerov, napriek intrigám novinárov a informátorov z klubu, napriek zraneniam.

Pretože Barca je VIAC AKO KLUB.

Pretože Barca sa vyhrabe späť na vrchol.

Pretože to tak jednoducho musí byť.

VISCA EL BARCA!

tw10jpeg

Priebeh zápasu:

5´ Domáci mohli ísť do vedenia, ale to by nemohol Simón výborne vychytať Messiho.

20´ Barcelona dala gól! Gól strelil LIONEL MESSI, ktorý otvára stav dnešného zápasu utešenou strelou z priameho kopu.

25´ Zakončenie Araúja len tesne presvišťalo okolo hosťujúcej bránky.

32´ Žltú kartu dostáva Raúl García (Athletic Club Bilbao).

39´ Žltú kartu dostáva Yeray (Athletic Club Bilbao).

49´ Bilbao dalo gól! Vlastný gól si strelil Jordi Alba, ktorý sa vracal s dobiedzajúcim útočníkom a po spätnej prihrávke si nešťastne zrazil loptu do vlastnej siete.

51´ Žltú kartu dostáva Jordi Alba (FC Barcelona).

58´ Katalánci mohli ísť do vedenia! To by ale nemohol Simón bravúrne vyškriabať hlavičkové zakončenie Pjanića.

71´ Teraz sa síce rozvlnila domáca sieť, ale len tá bočná, ktorú rozvlnil striedajúci Berenguer.

74´ Barcelona dala gól! Gól strelil ANTOINE GRIEZMANN. Ten si nabehol na prízemný center z pravej strany a nechytateľne ho pretavil na gól.

79´ Žltú kartu dostáva Ander Capa (Athletic Club Bilbao).

90+3´ Z ničoho nič sa dostal do tvrdého zakončenia z vnútra šestnástky Jordi Alba, ale ten len prevetral rukavice Unaia Simóna.

zdroj: sportsmole.com

"S mužstvom som veľmi spokojný. Hráči odviedli dobrú prácu. Po strate lopty rýchlo dostupovali súpera, Vďaka čomu sme potom mohli rozohrávať akcie. Výsledok do prestávky boli veľmi nízky ak beriem do úvahy vytvorené šance. V druhom polčase bol Athletic nebezpečnejší a robil nám problémy po štandardných situáciách. Pri vyrovnávajúcom góle sme mali smolu. Reakcia mužstva bola vzorová a po tom, čo sme sa ujali vedenia, sme sa museli sústrediť na defenzívu, vďaka čomu sme získali tri body. Bol to pre nás ťažký mesiac kvôli veľkému počtu zápasov na výjazde. Hrali sme prakticky každé tri dni, veľa sme cestovali, hrali sme v rôznych súťažiach. Mužstvo sa zlepšilo, po celý čas tvrdo pracuje. Vďaka kvalite a schopnostiam hráčov sme prekonávali ďalšie prekážky. Mužstvo nepochybne naberá na sile, hrá lepšie, je istejšie v obrane. Február bude náročný, ale budeme hrať viac zápasov doma, je to úplne iné ako v januári. Všetko má svoj význam - neskoré nočné návraty, kratší čas na prípravu na nasledujúci zápas, únavné cestovanie. Mužstvo si už verí, nachádza sa v dobrom momente. Musíme si to udržať."

ATHLETIC BILBAOMarcelino

marcajpg

zdroj: marca.com

"V prvom polčase bola naša hra ďaleko od toho, čo očakávame. Ukázali sme však, čo vieme a druhý polčas bol už taký ako naše posledné zápasy s Barcelonou s výnimkou toho prvého polčasu. Som veľmi spokojný s tým, ako moje mužstvo bojovalo a ako odvážne bolo v druhom polčase. To nám jasne ukazuje cestu, po ktorej musíme ísť. Moje pocity sú také, že remízu nemožno považovať za nespravodlivý výsledok. Druhý polčas bol z našej strany veľmi dobrý, Barcelone sme narobili problémy. Unai si pripísal dobrý zákrok pri hlavičke Pjanića a Barcelona potom strelila gól, no boli sme nebezpeční pred jej bránkou a donútili sme ju brániť. Vo všeobecnosti a rešpektujúc každý názor, moje pocity sú také, že v druhom polčase sme boli lepší ako Barcelona. To hovorí veľa o práci našich hráčov a o tom, čo chce Athletic dokázať. Som veľmi spokojný, že v zápase s Barcelonou ukázali takúto úroveň hry."

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com