FC Barcelona vs. Athletic Club Bilbao

hodnotenie hráčovZákladná zostava:


Ter Stegen: 7

Klasický zápas v poslednej dobe. Minimum, alebo dokonca žiadna strela na bránu a teda aj nula zákrokov. Rohové kopy, či centre zo štandardiek pokryli vynikajúci stopéri. Ostala rozohrávka na krátku vzdialenosť a dlhé prihrávky.


Semedo: 7

Menej aktívny prejav oproti predchádzajúcemu stretnutiu. Napriek tomu patril k tomu lepšiemu v našom drese. Fungoval smerom dopredu pokúšajúc sa o kombinácie a následné centre. Smerom dozadu čiaru zatvoril dostatočne pozičnou hrou. Bez chyby.


Piqué: 8

Šéf obrany hral aj tentokrát vo výbornej forme. Hosťom nedovolil nič. Aktívne sa zapájal do rozohrávky a tradične hral nesmierne vysoko. Presný a sústredený. Piata nula v počte inkasovaných gólov je skvelá vizitka, hráč má stále čo ponúknuť.


Lenglet: 8

Stopérska dvojička fungovala rovnako dobre. Obrannú činnosť má momentálne zvládnutú na jednotku s hviezdičkou. Pôsobil dostatočne sebavedome pri defenzívnych zákrokoch a aj pri ofenzíve si počínal odvážne. Dokázal vyviezť loptu hlboko na polovicu súpera, tam naša snaha ale väčšinu času končila.


Alba: 7

Dokonale zapadol do celkovej hry obrany. Perfektne rýchlostne, výborne pozične. Málo fauloval. Kombinácia občas vyšla, občas nie. Zlepšilo sa to po prestriedaní v druhom polčase. Hral a aj hrá vo veľmi dobrej forme.


Vidal: 6

Tento zápas podľa mňa záložníka nezachytil v tej najlepšej forme. Po výbornom pohybe v minulom kole som čakal niečo podobné aj teraz. Bohužiaľ, nestalo sa. Vysoký počte nepresností, slabšia pozičná hra. Neskoré príchody do súbojov. Priemer. Jediné, čo stojí za pochvalu, je nasadenie.


Arthur: 5

Sklamanie dňa. Slabučké. Minimálny pohyb, slabá ponuková činnosť. Od minulosezónnej formy je poriadne ďaleko. Nepresná kombinácia. Mal som iba ja pocit, že v 25 minúte odišiel fyzicky? Málo, málo, málo.


Busquets: 7

Najlepší záložník zo základnej zostavy. Pýtal si loptu, pokúšal sa o kolmú hru. Klasicky výborne čítal hru a zastavoval zárodky protiútokov súpera. Dobrá forma. Škoda vykartovania, ale to prísť muselo.


Griezmann: 5

Je v našom tíme stratený? Alebo je v našom tíme ignorovaný? Alebo sa nehodí do nášho štýlu? Napriek extrémnemu pohybu a nasadeniu sa jednoducho absolútne nedostal k lopte, do hry, do kombinácie. Pracoval tvrdo, smerom dozadu je skvelý. To je ale pri jeho mene skôr nadstavba. Základ je hra dopredu a tá bola aj teraz žalostná. Je to ale len jeho chybou?


Suárez: 3

Ja viem, zranenie. Ja viem, pauza. Ja viem, vek. Ale aj tak! Hra takéhoto svetového hrotového útočníka musí vyzerať inak. Určite dá veľa gólov a urobí veľa asistencií, veľa získa svojim pohybom pre kolegov v útoku. Ale v tomto zápase tak nebolo a z ihriska mal ísť oveľa skôr.


Messi: 7

Mám na neho obrovské nároky. Jeho vplyv na hru a náladu tímu je neuveriteľný. On je vodca po všetkých stránkach. Teda mal by byť. Skúšal prihrávky, skúšal dribling, skúšal zakončenia. Nevyšlo skoro nič. Je možné, že to bolo kvôli drobnému detailu, že v drvivej väčšine prípadov hľadal prihrávkou strelecky a pohybovo impotentného Suáreza? Pridať v zapájaní väčšieho počtu hráčov do kombinácii v nebezpečnom území a hra útoku sa výrazne zlepší. Pretože teraz je to v útočnej fáze slabučké.Striedajúci hráči:


Rakitič: 8

Potvrdil dobrú formu. Priniesol jednoznačné oživenie a rozhýbal hru v spolupráci s Puigom. Pokusy o nábeh do pokutového územia z druhej línie priniesol dokonca víťazný gól. Poslednými výkonmi si pýta základnú zostavu.


Puig: 8

Skvelý vstup do zápasu. Okamžite sa rozbehal a zrazu to bola iná Barca. Rýchlejšia. Presnejšia. Kombinačnejšia. Je obrovským talentom a dokázal to celkom určite. Toto striedanie patrilo k rozhodujúcim momentom zápasu a prinieslo obrat.


Fati: 8

Skvelý mladý krídelník. Drzý. Odvážny. Bez strachu sa neustále pokúšal o prečíslenie. Vyhrával súboje. Budúcnosť nášho tímu, veľmi blízka budúcnosť.


Braithwaite: -

Málo času na hodnotenie.


Tréner:


Setién: 8

Skúsil základnú zostavu podľa mien. Po polčase presne analyzoval aktuálny stav a správne rozhodol o nasadení mladých dynamických hráčov. Mohol by si to zapamätať a stavať hru práve na týchto mladíkoch.Priemerná známka tímu: 6,8FCB TOP LINE:

Lenglet + Piqué + Rakitič + Fati + Puig


FCB légia skazy:

Arthur + SuárezHodnotenie zápasu: 5

Opačné garde v porovnaní s predchádzajúcim zápasom. Tam bol dobrý prvý polčas, druhý slabučký. Teraz bol slabší ten prvý. Druhý bol zábavný, určite pohyblivejší. Celkovo ale priemerné, zo strany súpera len obyčajný betón.Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk