FC Barcelona vs. Athletic Club Bilbao

hodnotenie zápasu


youtubejpg

zdroj: youtube.com


Tak ako končil zápas na pôde FC Sevilla, tak začínal zápas na domácom ihrisku proti Bilbau. Slušnou hrou vzadu, priemernou v zálohe a slabučkou v útočnej fáze. Nastúpili sme s drobnými zmenami, ktoré ale oživenie nepriniesli.

V strede začínal Arthur a mal priniesť aspoň náznaky kreativity smerom dopredu. Nuž, nepriniesol. Komótny pohyb a dokonca do očí bijúca vyčerpanosť v polovici prvého polčasu. Kopa nepresných prihrávok a neschopnosť ponúknuť sa spoluhráčom. K tomu si pripočítajme neškodného Suáreza na hrote, ignorovaného Griezmanna na ľavom krídle a je to jasné.

Gól sme jednoducho streliť nemohli. Tréner našťastie reagoval pomerne skoro (na rozdiel od predchádzajúceho zápasu) a poslal do boja mladé pušky prinášajúce do našej hry potrebnú dynamiku a živelnosť. Pohyb bez zábran a ochota ísť smerom dopredu do rizika v podaní Fatiho a Puiga rozhýbala dovtedy statickú hru. Hráči si vyslovene vypýtali miestenku do základnej zostavy na najbližší zápas.

Kľúčom k výhre bol určite príchod Rakitiča, ktorý po dlhej prestávke pôsobí sviežo a tvrdou prácou dal zabudnúť na slabé výkony v doterajšom priebehu sezóny. Presne kombinoval a stále sa pokúšal o nábeh z druhej línie. To je niečo, čím sa u nás prezentoval v minulých rokoch Paulinho.

To je niečo, čo našej hre chýba.

Iste, prináša to aj riziká.

Ale bez riskovania to asi nepôjde.

Zhrnuté a podčiarknuté: páčil sa mi presing, páčili sa mi striedania, páčil sa mi podozrivo neustály pohyb Messiho, páčila sa mi hra obrany. Ale stále je to málo, stále chýba radosť z útočnej hry, radosť z valcovania súpera, radosť z pohybu a dynamiky.

Priemerný výkon priniesol tri body a vytvoril aspoň aký-taký tlak na Real.


eveningstandardjpg

zdroj: eveningstandard.com


Priebeh zápasu:

4´ Unai López si na ľavom krídle narazil loptu so spoluhráčom a jeho center z prvej sa zakrútil k vzdialenejšej tyči. Brankár Barcelony ter Stegen výborným zákrokom loptu vyrazil.

32´ Prvú žltú kartu zápasu za zásah Williamsa vysokou nohou dostáva Sergio Busquets (FC Barcelona). Busquets nebude hrať v ďalšom zápase Barcelony.

54´ Messi potiahol loptu po pravej strane a oblúčikom na opačnú stranu vysunul do šestnástky Bilbaa Griezmanna. Ten sa ale ocitol príliš blízko vybiehajúceho brankára Simóna, ktorý ho vychytal.

62´ Žltú kartu za zásah lakťom do hrude Suáreza pri spracovávaní lopty dostáva Unai Núñez (Athletic Club Bilbao). Priamy kop pre Barcelonu zo vzdialenosti zhruba 30 metrov od Simónovej brány.

66´ Suárez našiel centrom z pravej strany nabiehajúceho si Fatiho, ktorý prudkou hlavičkou z penaltového bodu nasmeroval loptu tesne mimo Simónovej brány.

71´ Barcelona dala gól! Domáci sa konečne dočkali a zo svojho drvivého tlaku strieľajú gól! Messi sa pokúsil na hranici šestnástky Bilbaa obísť protihráča, lopta mu ale pri kľučke odskočila. Našťastie pre Barcelonu sa však dostala priamo do behu IVANA RAKITIĆA, ktorý si ju spracoval a zblízka poslal k vzdialenejšej tyči Simónovej brány.


cbssportsjpg

zdroj: cbssport.com

80´ Semedo pekne vysunul za obranu Bilbaa Lionela Messiho, ktorý si v šestnástke zasekol Balenziagu. Technickou strelou ľavačkou potom tesne minul Simónovu bránu.

90+1´ Žltú kartu za podrazenie Vesgu sklzom zboku dostáva Ivan Rakitić (FC Barcelona).

90+4´ Alba centrom takmer z bránkovej čiary z ľavej strany našiel Vidala, ktorého strelu z voleja vyrazil brankár Simón. Fati potom dorážkou z bránkoviska trafil ľavú tyč Simónovej brány, od ktorej sa lopta odrazila mimo pokutové územie hostí.


Zostavy:

barcapng
bilbaopng


Striedajúci hráči:


striedakapng


Tréneri:


trnerpng


Prehľad:


prehadpng

Návšteva:

0


Ako vyzeral zápas podľa štatistík:


tatistikypng

Vyjadrenie trénerov:


FC BARCELONA – Quique Setién

"V prvom polčase sme neboli úplne precízni s loptou na kopačkách a zaznamenali sme množstvo strát. Nepredviedli sme tak plynulú hru ako zvyčajne. V druhom polčase to bolo úplne iné. Mužstvo hralo oveľa lepšie. Príchod Riquiho a Ansu na trávnik nám dodal dynamiku, mohli sme dlhšie rozohrávať loptu. Som spokojný s druhým polčasom a myslím si, že prvý polčas by sa dal zlepšiť. Nikdy to nie je jednoduché, keď nemáte miesto na trávniku. Musíme mať veľkú precíznosť a intenzitu. Po obnovení súťaže nám to miestami chýba. Myslím si však, že sa zlepšujeme."

kysportsjpeg
zdroj: skysports.com


ATHLETIC CLUB BILBAO - Gaizka Garitano

"Odohrali sme výborný zápas. Aby sme sa udržali v hre, odviedli sme skvelú prácu ako z pohľadu presingu, tak aj pohybu... Z tohto pohľadu sme hrali dobre, ale je potrebné streliť aj gól, pretože v opačnom prípade je to ťažšie. Sancet mal niekoľko príležitostí, taktiež Muniain, ale pri finálnej prihrávke nám chýbalo viac trpezlivosti. Nakoniec nám chýbala sviežosť, aby sme prijímali správne rozhodnutia. Hľadali sme šance po štandardných situáciách a z centrov."

footballespanajpg

zdroj: footballespana.com

Ako by si tento zápas ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: laliga.com, sport.sk, as.com, marca.com