FC Barcelona vs. Atlético de Madrid

hodnotenie hráčov

 

 vn atjpg

zdroj: vn.at


 S nesmiernou radosťou a obrovským uznaním musím vzdať hold celému tímu FC Barcelona za doterajší priebeh sezóny, ktorý vyvrcholil jedným z najdôležitejších zápasov.

Pretože včera sa hral veľký zápas, výsledok ktorého zrejme dominantnou mierou rozhodol o držiteľovi ligového titulu v sezóne 2018/2019.

Treba jednoznačne povedať, že zápas bol plný taktiky a opatrnosti, z ktorých sa ale niektoré úseky hry na pár minút elegantne vymanili. To vtedy, keď sa o čosi pokúsil aj dovtedy extrémne brániaci súper. Po červenej karte (z hľadiska ATM totálne hlúpej a absolútne zbytočnej) pre Costu sa zápas zmenil na čisté dobíjanie tej brány, v ktorej čaroval čarovný čarodejník menom Oblak.


2000jpeg

zdroj: apnews.comAle ani jeho kúzla nakoniec nedokázali zastaviť výsledkovú jazdu veľkoklubu, ktorému fandíme.

Barca súpera fantasticky trpezlivou hrou, a tá ju nakoniec zdobí počas celého priebehu sezóny, doslova uvarila.

Varilo sa veru dlho a pomaličky.

Tak, aby sa aj z toho najtvrdšieho mäsa nakoniec stalo to najjemnejšie.

A práve preto nakoniec, v ten pravý moment tesne pred vypnutím kotla, nasypali dvaja najlepší šéfkuchári tie správne ingrediencie.

Korenie futbalu v dvoch krátkych okamihoch.

Suárez a Messi. 

A ani čarovný Oblak na madridskom nebi tomu nedokázal zabrániť.

Visca el Barca!!! Visca Campeónes!!!


sportsnet comjpg

zdroj: sportsnet.com


Barca vyzerá aj v neskorom sezónnom čase vyslovene sviežo, Messi je stále neuveriteľne rýchly a jeho štýl plný šetrenia krokov a behu ako takého je v tejto sezóne dotiahnutý do dokonalosti.

Barca je ako ten šetrič energie z F1 - KERS, ktorý sa jednoducho zbiera a zbiera a hromadí a potom, presne v ten pravý moment, sa tá energia vypustí medzi hráčov a Barca za desať minút roztrhá súpera.

Valverdeho mágia prvej kategórie.


Ako si v derby viedli naši hráči? Pozrime sa podrobnejšie.


Hodnotenie hráčov:

 

Ter Stegen: 8

Náš tentokrát bezchybný brankár si zrejme vybral ten povestný slabší výkon v minulom kole. Teraz bol maximálne sústredený a pripravený po všetkých stránkach. Extra ťažkú prácu nemal, výborne pracujúca defenzíva k nemu pustila len málo nebezpečia. A s tým si poradil bez akéhokoľvek problému.

 

Roberto: 8

Inteligentný výkon zrejme presne podľa taktických pokynov trénera. Žiadne vyslovene rizikové nábehy, skôr opatrná a smerom dozadu zabezpečujúca stratégia pohybu. Súpera do ničoho nepustil, svoju stranu kontroloval bezchybne a sústredene. Veľké zápasy jednoducho hrať vie.  

 

Lenglet: 9

Opäť musím pochváliť tohto výborného stopéra. Jeho výkon bol v porovnaní so zápasom počas týždňového kola oveľa istejší. Prítomnosť šéfa obrany mu dodala zjavne na sebavedomí. Perfektné blokovania striel a vynikajúce zastavovanie dlhých nákopov súpera za obranu. Vzdušné súboje zvládal, skoro vôbec nefauloval.

 

Piqué: 10

Jednoducho šéf. Ak je toto jedna z posledných sezón pomaly už legendárneho obrancu, tak si ju naozaj užíva na plno. Znovu totálne dominantný výkon, súper sa v podstate nedostal do žiadnej stopercentnej šance. Okrem výhier vo vzdušných súbojoch si dokázal fantasticky poradiť aj v súbojoch vedených po zemi. Obranný zákrok pri súboji jeden-jeden proti Saúlovi bol lahôdkou.

foxsports comjpeg

zdroj: foxsports.com


Alba: 8

Takticky vynikajúco pripravený a rovnako ako kolega na opačnej lajne dokonale pracujúci. Ako robot behajúci aj smerom dopredu, aj bleskovým návratom do obrany. Veľká škoda nepremeneného nájazdu po neskutočnom pase od Messiho. Perfektný výkon, prakticky bez jediného záváhania.

 

Semedo: -

Krátke taktické striedanie.

 

Arthur: 8

Sobotňajší zápas si mladý záložník vyslovene užil. Pohybovo znovu fantastický, pokrytie lopty na svetovej (a to ani náhodou nepreháňam) úrovni. Aj dôrazom sa dokázal vyrovnať preslávenej tvrdo pracujúcej zálohe súpera a nenechal sa v súbojoch odstaviť. Krásne využil svoje nižšie položené ťažisko a výbornú obratnosť. Skvelé.

 

Busquets: 6

Zrejme najslabší článok nášho tímu v tomto zápase. Tempo mu pritom malo vyhovovať a mal sa počas zápasu s dostatkom voľného priestoru v ním obhospodarovanom priestore cítiť ako ryba vo vode. Ale bolo to celé akési pomalé a aj v situáciách, keď sa žiadalo doslova bleskové otočenie hry na opačnú stranu, pridal dva-tri dotyky navyše. Nebolo to vôbec úžasné.

 

Rakitič: 8

Záložná hviezda neprehrala ani jeden súboj. Ani jeden. Výborné pokrytie obrovskej plochy vznikajúcej za Messim počas jeho oddychových fáz je presnou náplňou jeho práce. V tom sa doslova vyžíval, škoda, že to tak málo fanúšikov videlo. Znovu sa potvrdilo, že je obrovský rozdiel v hre s ním a bez neho. Momentálne je jednoducho nenahraditeľný.

 

Aleňa: -

Krátke taktické striedanie.

 

Coutinho: 8

Pre povzbudenie mu dám mierne vyššiu známku, ako som pôvodne chcel. Včera večer to bolo veľmi slušné predstavenie. Výborne načasované nábehy za obranu a perfektný prienik až do zakončenia. To nanešťastie nebolo úplné presné a tak nechal vyniknúť brankára. Ale dokázal podržať loptu, kombinovať na malom priestore. Veľký zápas, ktorý práve on rozhodne, sa blíži. Cítim to. Práve tento hráč bude rozhodujúcim prvkom.


starspost comjpg

zdroj: starspost.com

 

Suárez: 8

Uruguayo, Uruguayo...

Už to písalo mnoho fanúšikov na mnohých fórach. Tento hráč zahodí milión percentné tutovky a potom strelí gól chrbtom, či obočím. Včera ho opäť bolo plné ihrisko a za vysokú bojovnosť a snahu bol odmenený pre útočníka tým najlepším spôsobom. Strela bola absolútne dokonalo namierená do jediného miesta, kam nemohol super brankár súpera dočiahnuť.


barcablaugranes comjpg

zdroj: barcablaugranes.com

 

Messi: 9

Ako to robí? Chodiac po ihrisku sa obzeral po divákoch, občas pobehol, sem-tam prihral. Tepová frekvencia na úrovni spiaceho človeka. Ale potom zapol na 30 sekúnd a zničil súpera pobehujúceho v panike hore-dole presným pasom, či skvelým driblingom.

A znovu vypol a uspával a uspával.

Ako sa cíti protihráč nútený byť v strehu po celý čas, pretože nikto nikdy nevedel, kedy si Messi zmyslí, že ide dať gól, že sa ide rozbehnúť smerom na bránu?

Včera aj v šetriacom móde znovu dokázal svoju nadpozemskú kvalitu. Jednoducho Messi.


90min comjpg

zdroj: 90min.com

 

Malcom: 8

Postupné dávkovanie hry mladému talentu vyslovene pomohlo. Po vstupe na ihrisko pomohol pohybom a vedením lopty rozhýbať upadajúcu dynamiku našej hry. Výborné a talentované krídlo si výborne nabiehalo a ak by sa nebálo použiť občas na prihrávku aj pravú nohu, bolo by to ešte lepšie. Bude výbroný, hoci som tomu už ani neveril. Pomaličky, postupne privoniava veľkému futbalu.

 

Valverde: 10

Jasná vec, určite mu pomohlo k ďalšej výhre hlúpe vylúčenie súperovho hráča. Ale jeho taktika, zrejme pre niekoho neprijateľne opatrná, priniesla znovu víťazstvo. V zápase sme dominovali. Nasadenie Malcoma výborne načasoval, oživenie hry prišlo okamžite.

Ak beriem tento zápas v kontexte celej sezóny, potom dávkovanie záťaže pre hráčov, spôsob šetrenia energie a trpezlivá viera v svoju kvalitu vyvrcholila práve výkonom proti najväčšiemu súperovi. Valverde doteraz odviedol a odvádza špičkovú a stopercentnú robotu, nech si vraví kto chce a čo chce.


Ernesto-Valverdejpg

zdroj: brila.net

 

Priemerná známka tímu: 8,3

 

FCB TOP LINE:

Valverde + Piqué


FCB légia skazy: nikto


Hodnotenie zápasu: 9


Fantastická návšteva, znovu vyše 90000 divákov.

Perfektne takticky pripravená Barca.

Dokonale trpezlivá a cieľavedome za výsledkom kráčajúca.

Aktívne pokusy o zakončenie.

Kvalitne brániaci súper.

Zápas bol určite ukážkou toho lepšieho.


eurosport comjpg

zdroj: eurosport.com

 

V tomto texte sú vyjadrené len a len názory autora, nepodložené štatistikami a podobne.

Len popísané emócie, pohľad zarytého fanúšika FC Barcelona, v dobrom, aj v zlom.

A ako by ste našich hráčov v tomto zápase ohodnotili ostatní, prosím?


Peter Maďar

megabarca.sk