FC Barcelona vs. Atlético Madrid

hodnotenie hráčov


sportskeedajpg
zdroj: sportskeeda.com


Základná zostava:


Ter Stegen: 8

Hm, asi už dávno nepamätá zápas s tromi penaltami, ktorým musel čeliť. Jednu chytil, ale priskoro sa pohol. Povedzme, že to bolo podľa pravidiel správne a bude sa to aj v iných prípadoch posudzovať rovnako. Na druhú nemal nárok. Tretiu skoro chytil. Prepadla mu pomedzi ruky a pomaly sa dokotúľala do siete. Smola. Inak pomerne sústredený a presný pri práci s loptou.


yahoojpg
zdroj: yahoonewscanada.com


Semedo: 6

Príliš sa v tomto stretnutí nepresadil, hoci penalta bola odpískaní práve po faule ne neho po jednom z mála úspešných nábehov za obranu súpera. Ten si totižto pri pozičnej hre počínal skvele a nepúšťal našich krajných obrancov za svoj chrbát. Perfektne eliminovali silné zbrane obrancu a naopak, práve po jeho strane ťahali svoje bleskové výpady. Obidve penaltové situácie vznikli po tejto strane ihriska. Penaltový zákrok bol nešťastný, ale vyplynul z niečoho úplne iného pár sekúnd pred tým.


Piqué: 7

Dominantný vo vzdušných súbojoch. Absolútne vymazal útok hostí, tí sa vzduchom presadili iba raz. V pozičnej hre si počínal rovnako úspešne a súboje, ak sa do nich dostal, dokázal vyhrávať. Snažil sa aj vpredu a po zákroku na neho sa mal určite pískať pokutový kop. Bez debaty. Stopérska dvojica fungovala, nefungovali kraje a po vytiahnutí vysokej dvojice si po čiarach za ich chrbát nabiehali kraje súpera.


Lenglet: 8

Rovnako dobrý výkon, ako kolega vedľa neho. Snáď ešte o niečo dominantnejší. Skoro bez faulov. Dostatočne razantný a tentokrát aj presný pri vyvážaní lopty, či prenášaní hry zo strany na stranu. Veľmi dobrú formu potvrdil celkom určite.


Alba: 6

Aj na náš ľavý obranca mal problémy s prehusteným priestorom a tak sa nedostal skoro vôbec do pozícií vhodných pre nebezpečnú finálnu prihrávku. To spôsobovalo rastúcu frustráciu, či dokonca nervozitu a neskorú reakciu pri potrebe návratu do obrany. Takisto mal problém s fyzickou hrou súpera. Nepríliš vydarené predstavenie.


Vidal: 6

Trápenie z predchádzajúceho zápasu preniesol aj do tohto. Príliš veľký akčný rádius na nesprávnych pozíciách prinášal zmätok pri bránení v strednej časti plochy. Zbytočne tým zdvojoval súpera a nechával voľného svojho primárneho protivníka. To, samozrejme, prinieslo neskoré príchody do súbojov a následné fauly. Smerom dozadu pomerne naivná reakcia na zasekávačku súpera a penaltový faul. Smerom dopredu nebezpečná strela, ktorá ale mohla rozhodnúť zápas. Bola nechytateľná, len sa nezmestila do brány. Striedanie malo prísť rozhodne skôr. Oveľa skôr.


fcbarcelonaJPG

zdroj: fcbarcelona.com


Rakitič: 7

Odviedol kus poctivej roboty. Kým vládal. Netsrácal lopty, naopak, niekoľko ich v ťažkých súbojoch dokázal získať. Kým vládal. Pokúšal sa o konštruktívnu rozohrávku smerom dopredu. Mal totižto s kým, keďže neočakávane nasadený Puig pohybom a ponukovou činnosťou nešetril. Znovu chýbal pokus o preniknutie do skalopevnej steny v červeno-bielych dresoch, pokus o rozbitie hradieb a prekvapivé zakončenie, či dotlačenie lopty do brány. Postupne sa vytrácal a správne bol vystriedaný.


Busquets: 8

Oddýchnutý hráč predviedol špičkový výkon. Vyhrával súboje v strede ihriska a okamžite sa pokúšal otáčať hru. Diktoval tempo a veľmi presne prihrával. Využíval veľmi dobre sa pohybujúceho Puiga na rozhýbanie tempa. Čítaním hry narúšal prvé pokusy súpera o prečíslenia. Nuž, súper to neskôr správne prečítal a začal ťahať protiútoky po čiarach, kde bol dostatok priestoru. Veľmi dobrý výkon.


diarioasjpg

zdroj: diarioas.com


Puig: 9

Dám mu 9. Lebo toto je svetlo v našej hre. Plný elánu a chuti. Mladosť – pochabosť, hovoril môj triedny učiteľ. Platí to presne tak, ako to povedal. Mladý hráč je doslova pochabý a je to vidieť. Nečitateľný vírivý pohyb, nekonečná ponuková činnosť. Napriek občasným stratám a nepresnostiam živelná snaha o priamočiaru hru. Miestami až naivná snaha o okamžitý prienik k bráne. Sebavedomie pri kľučkách, sebavedomie pri kombináciách. Presvedčil ma. Po ťažkých súbojoch okamžite vstane a chce hrať.

CHCE HRAŤ. CHCE HRAŤ. CHCE HRAŤ.

Počujete bardi barcelonskí?

CHCE HRAŤ!!!


marca1jpg

zdroj: marca.com

Suárez: 1

Nič vhodné na spravodlivé komentovanie výkonu bez nutnosti uraziť ikonu klubu som nenašiel, sorry.

marca comjpg
zdroj: marca.com


Messi: 8

O jeden bod som mu zdvihol hodnotenie kvôli tomu 700-tému strelenému kariérnemu gólu. Inak sa naplno prejavuje nespokojnosť a nepokoj hráča. Je nervózny. A keď je nervózny, strely lietajú centimetre od tyče. To lietajú aj ak je v pohode. Lenže vtedy z opačnej strany, ako teraz. Chýbal mu parťák nabiehajúci za líniu obrany súpera (Alba), chýbal mu niekto, kto by mu narazil loptu na hranici pokutového územia (Suárez vo forme). A tak to bolo skôr pretrápené predstavenie. Frustráciou z odpískaného nefaulu si vykoledoval za odkopnutie lopty zbytočnú žltú kartu.


skysportsjpg
zdroj: skysports.com


Striedajúci hráči:


Griezmann: -

Nech má formu akú chce, na ihrisko mal ísť o 30 minút skôr. Príliš málo času na hodnotenie.


Fati: -

Na čo asi čakal tréner? Na osvietenie? Na zázrak? Prečo tento hráč neprišiel na ihrisko v 60 minúte? Nerozumiem. Príliš málo času na hodnotenie.


Roberto: 6

Svoju prácu si odrobil. Vymenil unaveného spoluhráča. Do hry sa príliš nedostal, hoci jedno slušné potiahnutie lopty pri črtajúcom sa protiútoku predviedol.Tréner:

Setién: 2

Ja sa musím priznať, že ako človek mi je celkom sympatický. Veľmi mu držím palce, nech sa mu angažmán v Barcelone vydarí podľa predstáv. Len ešte tak zistiť, aké tie predstavy vlastne sú. Pretože ak vidím, a so mnou milióny fanúšikov na celom svete, že Suárez hrá lajno (slušný výraz pre viete čo), že Vidal v 60 minúte nestíha, že sa vpredu nedokážeme presadiť v krídelných priestoroch, že chýba pohyb na hrote útoku, tak preboha živého využijem všetky dostupné striedania a pošlem na ihrisko novú čerstvú krv v podobe Griezmanna za Rakitiča, Fatiho za Vidala, Braithwaitha za Suáreza a rozpumpujem hru na plné obrátky. Veď sme snáď potrebovali vyhrať, či nie? Striedania v 90 minúte postrádajú akýkoľvek zmysel okrem naťahovania času, ak sme vo vedení. Ale takto? Neviem, neviem, neviem.

Na lavičke mŕtvo, ticho a beznádej.

V kabíne pravdepodobne tiež.

A ako sú na tom fanúškovia? Verí ešte niekto?


themirrorjpg
zdroj: themirror.uk


Priemerná známka tímu: 6,3FCB TOP LINE: Lenglet + Piqué + Puig

FCB légia skazy: Suárez + SetiénHodnotenie zápasu: 8

Zápas mal všetko. Dostatok emócií, slušné tempo, niekoľko šancí. Tri pokutové kopy, kontroverzné rozhodnutia rozhodcu, taktické chyby pri striedaní. Dosiahnutý míľnik v kariére, všadeprítomnú klubovú nervozitu, odovzdanie sa situácii.Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk