FC BARCELONA vs. ATLÉTICO MADRID

hodnotenie zápasu


E04LwzLWQAcuUy9jpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Šláger je za nami. Nepriniesol výhru ani jednému z aktérov a oboch to môže a asi aj bude mrzieť. Pretože zatiaľ je víťazom tohto zápasu mužstvo, ktoré v ňom nehralo. Real dostal obrovskú príležitosť dostať sa na prvé miesto v tabuľke, všetko už má vo svojich rukách. Lenže táto sezóna je takýchto príležitostí plná, malo ich niekoľkokrát niekoľko tímov a nedokázali to využiť. Tak uvidíme, ako si s tým poradí náš historicky najväčší rival.

Zápas s atlétmi bol naozaj zápasom s atlétmi. Fyzicky vynikajúco pripravený súper ma milo prekvapil svojim odvážnym poňatím hry. Dokázali celý čas nesmierne pružne pracovať smerom dozadu držiac línie v dokonalom tvare. Zatvárali priestory a dôsledne dostupovali k našim hráčom. A aj dopredu predviedli výborné výpady, prevažne po našej pravej strane. Tam sme tak trochu horeli a trénerský štáb správne reagoval výmenou cez prestávku. Z našej strany som ja osobne videl priemerný a pomerne opatrný prvý polčas a podstatne odvážnejší polčas druhý. Priznám sa, že ma dokonca v druhej polovici priebeh a tempo vyslovene strhlo. Hra lietala z jednej strany na druhú a skoro každý útok, hoci vyložených šancí nebolo až tak veľa, hrozil rozhodujúcim gólom. Obidve mužstvá sa snažili rozhodnúť a zvíťaziť a zápasu to len a len prospelo. A priznám sa aj k tomu, že mi súper v tomto stretnutí pripadal o niečo lepší, presnejší a kvalitnejší. Vôbec mi remíza nevadí, hoci sa absolútne nehodí ani nám a ani hosťom.

Futbal ma bavil, držal v napätí, nenudil som sa.

Veľmi dobré individuálne detaily v deji ukázali Messi pri svojom perfektnom prieniku, Dest v niekoľkých momentoch pri útočení a aj bránení, stopéri pri výborných blokoch vo vlastnom pokutovom území. Slabší zápas odohral Mingueza, po dlhšej dobe mu to príliš nesadlo. No a určite si so zápasom slušne poradil ter Stegen, sústredený a dôrazný dokonca aj pri centrovaných loptách.


E04uyVsXsAQXqA0jpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Mrzí ma zranenie Busquetsa hrajúceho posledné zápasy v neuveriteľnej pohode, jeho vynútený odchod bolo cítiť. Chýbala jeho kreativita a pokoj na lopte. Zmenilo to rovnováhu tímu, mladá záloha nemala dostatok skúsenosti.


E04hCV0XIAEgjlKjpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Tento zápas mohol veľa napovedať a aj napovedal o vývoji v koncovke sezóny. Ale nie v ňom nám ubudlo z nádeje na titul. Ubudlo nám v úplne zbytočných stratách v zápasoch proti Cádizu, Granade a podobne. Šanca stále je, bude sa to zrejme celé miešať až do úplného záveru a dokonca sa o všetkom môže rozhodnúť až v úplne poslednom kole.

A to by bola paráda, však?


Zostavy:

Screenshot_2021-05-09 BAR 0-0 ATM Barcelona - Atl Madrid Zostavypng


Screenshot_2021-05-09 BAR 0-0 ATM Barcelona - Atl Madrid Zostavy1png


Prehľad:


Screenshot_2021-05-09 BAR 0-0 ATM Barcelona - Atl Madrid Prehad zpasupng

Návšteva:

0


Ako vyzeral zápas podľa štatistík:


Screenshot_2021-05-09 BAR 0-0 ATM Barcelona - Atl Madrid tatistikypng


Vyjadrenie trénera:

FC BARCELONA – Alfred Schreuder

"Samozrejme, že sme chceli vyhrať, pretože sme hrali doma. Sme trochu sklamaní, ale v druhom polčase sme si počínali lepšie. Po odchode Busquetsa sme trochu prišli o kontrolu, je to normálne, ak sa pozriete na našu zálohu. V druhom polčase sme boli lepší, snažili sme sa streliť víťazný gól. Mali sme niekoľko príležitostí. V druhom polčase sme boli lepší, chceli sme zrýchľovať hru, prenášať loptu z jednej strany na druhú. Snažili sme sa vytvárať väčší tlak. Zaslúžime si veľa, pracujeme veľmi tvrdo. Máme úplne nové mužstvo, v zálohe dnes hrali dvaja 18-roční mladíci. Frenkie má 23 rokov, Araujo 20, Oscar 20. Je to úplne nová Barcelona, ale aj napriek tomu chceme vyhrávať. Nie je jednoduché urobiť všetko v priebehu jednej sezóny. Vedeli sme, že to bude náročný zápas. Leo mal v prvom polčase jednu veľmi dobrú šancu, v druhom zas Dembélé. Po odchode Busquetsa sme prišli o trochu o kontrolu. Mali sme loptu a vedeli sme, že Atlético zahrá defenzívne. V prvom polčase sme mali nejaké problémy, ale mohli sme vyhrať. Mali sme na to potrebné príležitosti. Musíme sa sústrediť na ďalší zápas. Pred tromi mesiacmi sme bojovali, aby sme sa sem dostali. Stále sme v hre, len dva body za Atléticom. Dnes sme mali šance na výhru, nebolo ich veľa, ale proti špičkovému mužstvu je to normálne. Dnes sme mohli vyhrať. Koniec koncov ide o góly. Mali sme príležitosti, tá Leova bola dobrá, ale brankár ju výborne chytil. Aj šanca Dembélého mohla priniesť gól, rovno ako štandardná situácia a zakončenie Lengleta pred Araujom. Mohli sme lepšie presúvať loptu z jednej strany na druhú, ale bolo to ťažké, pretože Atlético je dobré mužstvo. V mnohých momentoch sme mali kontrolu, ale nepremietlo sa to do šancí. Musíme s tým žiť. Stále sme v boji."Ako by si tento zápas ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com, flashscore.com