FC Barcelona vs. Atlético Madrid

youtubejpg

zdroj: youtube.com

Ak by v tomto zápase nehrala Barcelona, ak by v tomto zápase nešlo o predĺženie nádeje na zisk titulu a ak by tento zápas nezačal o 22:00, tak by ma tento zápas vyslovene pobavil. Tri úplne jednoznačné penalty odpískané, jedna úplne nejednoznačná neodpískaná – tá na Piqueho. Mimochodom, taký faul, ako bol na hráča Atlétov od nášho Semeda, bol aj faul na Suáreza pri otočke proti PSG. Pamätáte ten hejt na náš hrot? Späť k zápasu. Messi strelil krásny gól a dosiahol tak málo uveriteľný míľnik. 700 gólov v kariére je skvelou vizitkou, pričom kariéra ešte zďaleka nekončí. Potešila výkonnosť Puiga v zálohe hrajúceho s neuveriteľnou chuťou a temperamentom. Napriek naozaj subtílnej postave ide s obrovskou vervou do súbojov pri napádaní protivníka. Smerom dopredu práve on priniesol v posledných zápasoch potrebnú kolmosť. Výborný bol Lenglet a Piqué, veľmi slušne zahral Rakitič a Busquets. Zápas vôbec nevyšiel Suárezovi. Ale vôbec. Nuž a striedania v našom tíme nechápem doteraz, hoci som si nechal nejaký čas na upokojenie. Neskoro, nevhodne, zle.

Zápas ponúkol dva rôzne štýly, ten ako-tak útočný od nás, ten betonársky so skvelými brejkmi od súpera. Celkom slušné šance na oboch stranách, nepremenená penalta. Messiho a Vidalova strela letiaca milimetre od brány. Myslím, že ak by bol Messi v pohode, skončí to v bráne a nemáme sa o čom baviť. Nie je...

Real Madrid včera opäť vyhral a je jedno, že po penalte. Bola jasná a správne odpískaná. Náskok 4 bodov a vzájomného zápasu už nepustia, zvlášť pri našej aktuálnej forme. Titul nezískame. S tým sa treba zmieriť. Sezóna je zlá, s tým sa treba zmieriť. A zmieriť sa treba aj s tým, že v budúcej sezóne nesmieme hrať LEN s hráčmi (pri všetkej úcte) ako Suárez, Rakitič, Vidal, Busquets, Alba, Piqué. Nemôžu hrať v takom obrovskom vyťažení, potom to vyzerá takto. Sú zodratí, bez energie, bez chuti. Otrávení, znechutení. Úplne seriózne treba tím premixovať o mladých dravcov s chuťou a entuziazmom. Sme v stave, ako pred príchodom Guardiolu.

Nuž a čo sa udeje v klube, je otázkou za milión. Niečo nefunguje. Teamwork je preč. Peniaze nie sú. Klubizmus sa stráca. Hrdosť na značku FC BARCELONA začína miznúť. Zmení sa to?

sportskeedajpg

zdroj: sportskeeda.com

Priebeh zápasu:

12´ Barcelona dala gól! Messi odcentroval z rohového kopu a DIEGO COSTA si nešťastne tečoval loptu do vlastnej brány. Oblak už nestihol na teč vlastného útočníka zareagovať.

15´ Penalta pre Atlético Madrid. Carrasco prešiel cez Piqueho, v pokutovom území si zasekol Vidala, ktorý ho fauloval a uvidíme pokutový kop.

16´ Costa mieril vpravo, jeho úmysel ter Stegen vystihol a skúsený útočník svoje zaváhanie z opačnej strany ihriska neodčinil.

18´ Penalta sa bude opakovať, pretože ter Stegen sa predčasne pohol. Na všetko upozornil hlavného arbitra systém VAR. Žltú kartu dostáva Gerard Piqué (FC Barcelona). Žltú kartu dostáva Marc-André ter Stegen (FC Barcelona).

19´ Atlético dalo gól! SAÚL ÑÍGUEZ poslal ter Stegena na opačný smer a skóre zápasu je vyrovnané.

22´ Messi to skúšal krásnou obaľovačkou z rohu pokutového územia. Jeho krásny pokus tesne míňa Oblakovu bránu. Slovinec sa márne načahoval za pokusom drobného loptového čarodejníka.

35´ Žltú kartu dostáva Saúl Ñíguez (Atlético Madrid).

49´ Semedo bol faulovaný Felipem a uvidíme pokutový kop aj na opačnej strane.

50´ Barcelona dala gól! LIONEL MESSI "panenkovsky" prekonáva Oblaka a Barcelona je opäť vo vedení.

51´ Žltú kartu dostáva Felipe (Atlético Madrid).

56´ Hostia rozbehli rýchlu akciu po pravej strane, Ariasov center našiel hlavu Costu, no zakončovateľ Atlética netriafa v dobrej pozícii bránu.

61´ Žltú kartu dostáva Lionel Messi (FC Barcelona).

61´ Ďalší pokutový kop. Semedo fauloval Carrasca, ktorý tak zariadil už druhú penaltu hostí.

62´ Atlético dalo gól! SAÚL ÑÍGUEZ umiestil druhú penaltu tam, kde aj prvú. Tentokrát si ter Stegen na loptu siahol, ale v ceste za bránkovú čiaru jej nedokázal zabrániť.

71´ Po nahrávke Semeda to skúšal z prvej tesne spoza pokutového územia Vidal, avšak jeho nebezpečný pokus tesne minul bránu Oblaka.

76´ Žltú kartu dostáva Diego Costa (Atlético Madrid).

80´ Žltú kartu dostáva Yannick Carrasco (Atlético Madrid).

90+3´ Lemar sa ocitol v pokutovom území, avšak v rozhodenej obrane domácich nedokázal presne nahrať. Pritom ter Stegen bol veľmi vysoko z brány a keby sa lopta dostala k spoluhráčovi, tak ten by pravdepodobne zakončoval do odkrytej brány.

90+4´ Žltú kartu dostáva Thomas Lemar (Atlético Madrid).