FC Barcelona vs. Atletico Madrid

hodnotenie hráčov


Screenshot_2020-01-10 fc barcelona vs atletico madrid- - Hada Googlom1png

 

Totálne atypický deň sa s totálne atypickým formátom španielskeho Superpohára v totálne atypickom prostredí nemohol skončiť inak, ako ATYPICKY.

Pretože po takom vynikajúcom výkone je prehra nášho tímu jednoducho neférová. Šťastena si s nami zahrala krutú hru a rozhodla o víťazstve omnoho slabšieho tímu.

Dominancia Barcelony bolo obrovská a stretnutie sa malo skončiť jednoznačným rozdielom v jej prospech. Nestalo sa.

Lebo milimetrový ofsajd? Lebo neexistujúca ruka pri spracovaní?

To je jedno. Hra potešila, nasadenie vynikajúce, vyčítať hráčom nemám čo.

Toto je presne ten typ prehry, ktorá je vlastne víťazstvom.

Od takejto prehry sa dá jednoznačne odraziť.

Takáto hra je cestou k titulom, trofejam, výhram.

Teda na záver len zopakujem, prehra mi tentoraz nevadí.


en24news comjpg

 zdroj: en24news.com


Ako dopadol zápas z pohľadu štatistík?


Screenshot_2020-01-10 fc barcelona vs atletico madrid- - Hada Googlompng

 

A ako si počínali v zápase jednotlivci?

 

Základná zostava:

 

Neto: 6

Ťažko mu niečo vyčítať. Inkasoval tri góly, to je fakt. Jeden z absolútnej blízkosti, jeden z penalty a jeden z nájazdu. Ten tretí bol možno chytateľný, ak by vydržal dlhšie na nohách. Možno.

 

Roberto: 8

Jeden z našich ťahúňov, nech si vraví kto chce čo chce. Naša pravá strana fungovala výborne. Ponúkal sa do kombinácie a v presne pravý moment si dokázal nabehnúť do otvoreného priestoru. Stíhal aj návrat do obrany pri občasných zábleskoch súpera. Okamžite po strate lopty začal napádať rozohrávku protivníka. Výborný výkon. Za góly určite nemohol, tie išli stredom obrany pri výpadku stopérov.


Saudi_Spanish_Super_Cup_Soccer546667674115jpg

zdroj: marca.com


Umtiti: 5

Slabšie predstavenie Big Sama. Pozične bol úplne mimo, nesprávne si časoval vystupovanie voči súperom, čo prinášalo buď chybu a prečíslenie, alebo faul. Viackrát aj v nebezpečnej vzdialenosti. Dva góly sme dostali určite po chybách stopérov nedôrazne dohrávajúcich súboje, hoci k tým došlo po strate v strede ihriska.

 

Piqué: 5

Všetkým gólom sa dalo zabrániť pri tvrdšej reakcii v kľúčových súbojoch. Počas celého zápasu sústredený, len desať minútový výpadok nás stál zápas. Neuznaný gól poznačil jeho výkon celkom určite negatívne. Po jeho zásahu rukou mal súper kopať pokutový kop.


1198505204jpg0jpgzdroj: barcablaugranes.com


Alba: 8

Smerom dopredu naznačil jednoznačné zlepšenie. Poradil si vo väčšine prípadov aj smerom dozadu, cez krídla sa protivník presadzovať nedokázal. Asistencia na neuznaný gól bola fantastická a potešila ma skutočnosť, že hráč nehľadal v kľúčovom priestore iba Messiho.

 

De Jong: 7

Slušný bojovný výkon s dostatočne kvalitným držaním lopty. Aj keď sa občas nevyhol drobným chybám, čo prinieslo prečíslenie v strede poľa, bol tým lepším v našom tíme.

 

Vidal: 6

Výborný v nasadený, výborný v hre smerom dopredu. Bojoval, jazdil, burcoval. Ale, a toto bude asi kontroverzné, dva góly idú tak trochu na jeho vrub. 25 minút pred koncom ho totižto vyplo a mal ísť z plochy dole. Lebo nasledoval prehraný súboj a bleskové prečíslenie končiace gólom. A následne nezachytil nábeh svojho hráča zo stredu ihriska – vôbec nereagoval. Výsledkom bola penalta.  

 

Busquets: 9

Stred ihriska ovládol práve tento hráč. Bol všade. Úspešný pri defenzívnej práci, dôležitý pri výstavbe útokov. Vynikajúco dokázal prepojiť obranu s útokom, rozdával presné lopty na nabiehajúcich krajných obrancov. Správne diktoval tempo hry a prispel najväčšou mierou k našej dominancii v strede plochy.


sergio-busquets-barcajpeg

 zdroj: fcbarcelonanoticias.com


Griezmann: 7

Dobrý pohyb a slušná pozičná hra ho zdobila, defenzívna činnosť pri napádaní súpera bola takisto v poriadku. Strelil gól nešetriac krokmi pri nábehu. Známku mu ale zráža nepremenenie čistej šance po skvelom vysunutí od Suáreza. Prečo si, preboha, loptu ešte spracovával? Prečo nezakončil z prvej?

 

Suárez: 8

Nebezpečný počas celého zápasu. Dôrazný v súbojoch, menej dôrazný v zakončení. Mal tri-štyri šance na skórovanie, nepremenil ich. Aj keď hlavičku možno požadovať za asistenciu. Výborne vysunul Griezmanna a výborne spracoval loptu pred Messiho gólom. Dobrý, kvalitný výkon.


oblak_ante_luis_suarez_en_la_supercopa_de_espanajpg 

zdroj: eidesmarque.es


Messi: 9

Kapitán bol od začiatku mierne zaspatý, potom ho ale prebudilo nepriznanie sa súpera pri tečovaní lopty na rohový kop. Potom začal predvádzať svoje umenie naplno a hneď sa to aj prejavilo. Dva góly, za mňa regulárne. Tvoril hru, prenášal jej ťažisko. Dokonca behal a napádal. V jednom momente sa vrátil až pred vlastné pokutové územie. Takéhoto Ťa chceme, Leo.


time24news comjpeg

zdroj: time24news.com

 

Striedajúci hráči:

 

Rakitič: -

Príliš krátky čas na hodnotenie.

 

Fati: -

Príliš krátky čas na hodnotenie.

 

Tréner:

 

Valverde: 4

Výborná základná zostava. Výborne naordinovaná taktika. Útočná hra potešila, nestiahnutie sa po strelení gólu na 2-1 takisto. Lenže nesprávne prečítal výpadok Vidala, ktorý 20 minút pred koncom úplne fyzicky odpadol. Tam malo prísť striedanie celkom určite. Pretože práve po stratách lopty pri jeho súboji a pri jeho nezachytení pohybu sme dvakrát inkasovali. Nuž a to trénerovi vyčítam.


eveningstandard comjpg

zdroj: eveningstandard.com

 

Vyjadrenie trénera:

"Zápas bol intenzívny, s postupom času sme hrali čoraz lepšie. V prvých 10-12 minútach bolo lepšie Atlético, ale do polčasu sme podľa mňa mohli viesť. Góly, ktoré sme inkasovali, boli prekvapujúce. Zdalo sa, že kontrolujeme zápas, ale súper otočil priebeh. To my sme v tomto zápase dominovali. Zdalo sa, že ho máme v hrsti. Pred spomenutými okamihmi sme odohrali kompletný zápas. Po pozretí opakovaných záberov pri ofsajde Artura Vidala si myslím, že nebol v postavení mimo hru. Zdalo sa, že ak ide o ofsajd tak o milimeter či dva.. Neviem, či je správne anulovať takéto situácie. Je veľmi ťažké vytvoriť dokonalú líniu. Som názoru, že VAR má pomáhať."

 

Priemerná známka tímu: 6,5

 

FCB TOP LINE:

Busquets, Messi, Roberto


FCB légia skazy: -

 

Hodnotenie zápasu: 8

Vzadu zaparkovaný súper odkopávajúci loptu smerom, kam bol otočený. Deštrukcia, fauly, defenzíva. Naproti tomu ľahká a pohyblivá hra FCB dominujúca v stredovej zóne ihriska. Dostatok šancí a dostatok strelených gólov. Dráma ale vyvrcholila v závere tak, ako sa na tragédiu patrí. Z ničoho nič sa stav otočil, trúfam si označiť za dôvod rozladenie po divných neuznaniach dvoch našich zakončení.

Ale čo už, taký je futbal.

 

Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?

 

Peter Maďar

megabarca.sk