FC Barcelona vs. Bayern Mníchov

hodnotenie hráčov

 

 

Základná zostava:

Ter Stegen: 1

Stále som mal tohto hráča za totálneho profesionála. Za chladný nemecký počítač. Bez emócií. Včera sa pod tlakom konfrontácie s reprezentačným kolegom doslova pokakal. Neviem to ani inak popísať. Neistota z jeho výkonu sršala pri každom zákroku. Katastrofálna rozohrávka smerujúca v drvivej väčšine priamo na kopačky súpera. Veľmi slabé, nepresvedčivé. Chvalabohu to bola len výnimka.


enasjpgzdroj: en-as.com


Semedo: 1

Mladík sa celý zápas pohyboval s páskou na očiach. Hrozná pozičná hra. Neuveriteľné chyby pri „istení“ pohybu lopty za čiaru, keď ho o ňu dvakrát obrali ako malého chlapca a inkasovali sme. Neuveriteľná naivita pri bránení ľavého krídla protivníka. Nezmyselná prihrávka v bezpečnej situácii žiadajúcej vyvezenie lopty na obsadeného nešťastníka Roberta vzdialeného meter. Katastrofálny výkon.

 

Piqué: 1

Po posledných skvelých výkonoch totálny prepadák. Nedostatok času priniesol absolútny chaos. Hral ďaleko od stopérskeho kolegu. Nemal šancu brániť takému obrovskému počtu útokov. Nedôrazný vo vzduchu, nepresný v kombinácii, neochotný ísť na zem a blokovať súperove prízemné centre. Zlé, veľmi zlé. Na jeho mieste a s jeho úspechmi a kontom by som úprimne zvažoval ukončenie kariéry.  


sport esjpeg

zdroj: sport.es


Lenglet: 1

Oproti poslednému hodnoteniu mu ubudla jedna nula a ostalo minimum. Po najlepšom výkone v našom drese (proti SSC) prišiel výkon najhorší. Strašné, katastrofálne, neuveriteľné. Ako žiačik proti mužom. Bez akejkoľvek šance reagovať na súpera. Ani rýchlosťou, ani tvrdosťou. Nič.


bfnnzjpgzdroj: bznnz.com


Alba: 1

Hru hodnotiť nebudem. Mal by za ňu možno tri body, lebo sa aspoň v úvode snažil o nábehy za vysoko hrajúcu obranu súpera. Lebo má dve asistencie na dva naše góly. Ale známku v mojich očiach mu zrazilo jeho správanie, ako už niekoľkokrát predtým. Tá arogancia voči rozhodcovi udeľujúcom mu žltú kartu bola neskutočná. U mňa je tak naveky napriek nespornému umeniu sprostý namyslený arogantný osol. Toto by Iniesta neurobil nikdy.

 

Roberto: 1

Zápas mu vôbec nevyšiel. Cez obed som ešte hovoril v družnej debate, že veľké zápasy hrať vie. Tento zápas ale zjavne veľkým nebol. Pozičné chyby a nedostatočná bojovnosť. Panické reakcie pri agresívnom presingu súpera. Zlé. Slabé. Nedostatočné.

 

Vidal: 1

Jediné, čo ešte mohlo korunovať výkon bojovníka a dotiahnuť biedu do dokonalosti, bola červená karta. Veľa k nej nechýbalo. Inak pozičné blúdenie, neskoré príchody do súboja. Prekvapivé prehry vo fyzických stretoch. Slabé, prispôsobil sa zvyšku spoluhráčov.

 

De Jong: 3

Jediný aspoň trochu konkurencieschopný hráč. Napriek tomu nízka známka. Podržal loptu, občas ju vyviezol. Ale aj on horel pod tlakom, nedokázal správne reagovať.

 

Busquets: 1

Toto už nebol zápas pre legendárne DM. Do ligy ešte stačí, ale na tento level bohužiaľ nie. Bol najlepší na tejto pozícii v rámci svetového futbalu, ale tie časy pominuli a včera to pocítil na vlastnej koži. Pri jeho inteligencii by som uvažoval o ukončení pôsobenia na najvyššej úrovni. Ešte stále je to možné so cťou.

 

Suárez: 1

Ani rýchlostne, ani silovo. Pohyb komótny, spracovanie katastrofálne. Gól strelil iste pekný a na krátky okamih pustil do obehu nádej. Ale okrem toho nulový prínos. Nič. Nepodržal loptu. Nedokázal kombinovať. So šancami na začiatku stretnutia naložil nesprávne. V takomto zápase to premieňať jednoducho musí. Jeho čas v klube podľa mojej skromnej mienky končí a snáď si to prizná aj on. USA, prípadne Katar, či Čína by bola pre všetkých vyslobodením.

 

Messi: 3

Za úvodné minúty. Inak tiež biedna bieda. Hlava dole. Bez emócie. Ja viem, je taký. Ale potom by nemal byť kapitánom mužstva. A neodpustím si, na čo sa chcel preboha živého ešte šetriť? Ak nevládze hrať každý tretí deň, nech sa páči, skúsme to bez neho a nech hráva len raz za týždeň. Ale naplno. V pohybe. Ak vydrží hodinu, tak hodinu a striedať. Ale toto? 20 minút a dosť? Prechádzka po krásnej tráve? To bolo málo, Leo, prepáč. Príliš málo.


fcbarcelona esJPGzdroj: fcbarcelona.es


Striedajúci hráči:

 

Fati: 1

K lopte sa dostal až raz. Na plochu mal prísť od začiatku druhého polčasu vo veľkom striedaní.

 

Griezmann: 1

Do hry sa v podstate vôbec nedostal. Ja si myslím, že vymeniť mal iného hráča a on sám mal ísť skúsiť svoje šťastie na hrot. V súbojoch žalostné výsledky, v kombinácii nepoužiteľný. Slabučké výkony pokračujú.

 

 

Tréner:

 

Setién: 1

Základná zostava vo mne vzbudila nádej, že dokážeme súpera pretlačiť v zálohe. Že krajní obrancovia si rýchlostne poradia v dostatočnej miere s protivníkmi. Že útočníci si vo dvojici nebudú zavadzať a že sa ku nim budú vysúvať hráči zo zálohy. Nuž ale nestalo sa. Nebehali sme okrem prvých 20 minút skoro vôbec. Po prvých góloch sa žiadala okamžitá reakcia. Ak nie ešte v priebehu polčasu, tak celkom určite po ihneď po prestávke mali ísť z ihriska dole tragickí hrdinovia prvej polovice zápasu. Určite absolútne zmätený Semedo (na jeho miesto Roberto), určite katastrofálne pomalý Suárez (namiesto neho na hrot Griezmann), určite Busquets (na jeho miesto presun De Jonga) a aj Vidal (na jeho miesto sa mal presunúť Messi) a naopak do hry malo prísť krídlo Fati schopný aspoň sa pokúsiť o útočnú akciu, odvážny záložník Puig bojujúci ako lev a aj na riziko mal nastúpiť Dembélé.

Druhý polčas v zložení

Ter Stegen

Roberto - Pigué - Lenglet - Alba

De Jong - Puig

Messi

Dembélé - Griezmann - Fati

by bol podľa mňa minimálne aktívnejší smerom dopredu a aspoň by sa pokúsil so zápasom ešte niečo urobiť.


Načo tréner čakal? Po tom, čo hráči predviedli v prvom polčase bolo nemožné čakať nejaké zvláštne obrodenie. Tréner zápas totálne nezvládol, tak ako nezvládol ani svoje pôsobenie v klube. Či a ako mu pomáhali hráči, je druhá vec a asi na dlhšiu debatu. Predpokladám, že toto bolo posledné predstavenie sympatického trénera v našom klube.

 

Priemerná známka tímu: 1

 

FCB TOP LINE: -

FCB légia skazy: celý tím

 

Hodnotenie zápasu: 10

Na tak vysokej známke má zásluhu len súper. Bayern predviedol fantastický výkon. Plnokrvný, bojovný, dominantný. Nedal nám ani chvíľku na oddych. Dokonca si myslím, že aj keby sme premenili nejaké šance na začiatku a viedli povedzme 3:1, aj tak by nám naložili. Nemali sme nárok. Musím uznať, že sa na ich hru pozeralo veľmi dobre. Boli efektívni a presní. Zaslúžene postúpili a zaslúžene takým obrovským rozdielom.

 

Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?

 

Peter Maďar

megabarca.sk