FC Barcelona – Athletic Club Bilbao

hodnotenie hráčov

zdroj: twitter-fc barcelona.com

ter Stegen: 3

Dnes brankár hodnotený bude. Prácu síce nemal prakticky žiadnu, možno tri-štyri centre pred bránu. Strela ani jedna, nájazd ani jeden. Napriek tomu vyrobil zásadnú chybu pri prácou s loptou a veru sme mohli inkasovať. Zbytočné a nepochopiteľné. Našťastie spoluhráči zakročili dostatočne kvalitne.


Koundé: 9

Vynikajúci. Presný a ostrý ako britva. V súbojoch, ak sa do nich protivník vôbec stihol dostať, bol náš stopér tvrdý a dôrazný. Perfektná pozičná práca a dostatočná rýchlosť.

zdroj: twitter-fc barcelona.com

García: 9

Presná rozohrávka, sústredený výkon. Výborná práca s priestorom, vynikajúca spolupráca s krajom obrany, v súbojoch fauloval minimálne. Veľmi dobrý výkon.


Roberto: 9

Skvelý pohyb smerom dozadu a dostatočne rýchly aj pri návrate. Perfektné vyvážanie lopty, presná kombinácia. Nábehy do voľného priestoru mu priniesli gól. Veľká škoda zranenie pri inak svetovom obrannom zákroku.


Baldé: 10

V skutočnosti to bolo za menej, mal dostať známku ako kolegovia v obrane. Ale bavil ma, bol drzý, lietal po čiare a dovolil si veľké veci. A tie mu ešte aj vychádzali. Vynikajúci výkon. Najlepší v jeho podaní v našom drese v doterajšej kariére.


Busquets: 7

Výborné dirigovanie presingu. Presná kombinácia až na jednu výnimku. Dostatočne technický a dostatočne tvrdý v súbojoch. Držal chrbát ofenzívnejšie ladeným kolegom v zálohe.


Gavi: 8

Mladý blázon sa opäť raz predviedol v najlepšej forme. Behal, napádal, bojoval, zrážal sa. Išie do hlavičkových súbojov s o hlavu vyššími protivníkmi. Drel. Fauloval a bol faulovaný. Predviedol až do zranenia mimoriadny výkon. To, že zákrok na neho (hneď dvojitý faul) nebol ani odpískaný, je pre mňa doteraz nepochopiteľné. Napriek krátkemu pobytu na ploche dostane vysokú známku, pretože si ju podľa môjho názoru zaslúži.


Pedri: 8

Obrovský akčný rádius. Obrovské nasadenie. Obrovská kvalita. Klenot znovu predviedol vynikajúci výkon. Hral s veľkou chuťou. Kombinoval a otáčal hru s prehľadom a presnosťou.


De Jong: 8

Šupito presto. Takto to má vyzerať. Prehľad, pokoj na lopte, vízia. Presne vedel, čo kedy treba urobiť. Kam prihrať loptu. Kedy hru spomaliť a kedy naopak preniknúť cez líniu s vytvoriť okamžité prečíslenie. Rýchle a správne rozhodovanie. Ešte trochu drzých nábehov do pokutového územia by to chcelo.


Lewa: 9

Nedostane zase plný počet, hoci by si ho istotne zaslúžil. Pretože s takou ľahkosťou a pokojom, s takým umom pri zakončení to bol zase ukážkový moment. Vynikajúce premenenia šance. K tomu jedna asistencia. Niet čo viac dodať.

zdroj: twitter-fc barcelona.com

Dembélé: 10 (+3)

Neymar bol v našom drese neuveriteľný. Ronaldinho kúzelný. Ale aj oni ukázali také predstavenie ako Dembélé, len občas. Krídlu vyšiel zápas náramne. Robil si čo chcel. Perfektné vedenie lopty, fantastické zrýchlenie, vynikajúce časovanie driblingu. Ukázal v jednom zápase všetok svoj talent a doslova vybuchol všetkým pozitívnym, čo v ňom je. Ak by podával takéto výkony dlhodobo, bol by ozaj najlepším hráčom na svojom poste. Bol úžasný a nebrániteľný. Skvostný prejav. Potlesk postojačky absolútne zaslúžený. Aj ja doma som u postojačky zatlieskal.

striedajúci hráči


Kessié: 4

Miestami som mal pocit, že mu lopta trochu prekáža. Do súbojov išiel pomerne odvážne, ale do kontaktu príliš nie. Bolo to také tieňovanie. V kombinácii mierne vyplašený. Zápas mu nevyšiel.


Alonso: 7

Prišiel dohrať v pokoji zápas a to sa aj podarilo. Hostia boli dostatočne zmrazený vývojom a tak mal stopér dostatok času na pokojnú rozohrávku a kombináciu. V pohode chlapík predviedol pohodový výkon.


Ferran: 8

Slušný vstup do zápasu. Hru viditeľne rozhýbal. Ponúkal sa do kombinácie, neúnavne nabiehal za alebo medzi stopérov. Nakoniec mu to po jednej nepremenenej šanci prinieslo aj jednu premenenú a zaslúžený gól. Dobré striedanie. Dobrý výkon.


Torre: -

Málo času na hodnotenie. Ale svoj debut si podľa jeho slov užil dostatočne.


Fati: 7

Zo zápsu na zápas pôsobí živšie a živšie. Bolo to už celkom odvážne v súbojoch jeden proti jednému, skúšal si hľadať svoju typickú streleckú parketu. Zlepšuje sa pomaly, ale isto. Ukázal to aj teraz.tréner


Xavi: 10

Skvelé rozhodnutie o základnej zostave zmiatlo aj stratéga na lavičke hostí. Kým sa Bilbao spamätalo, bolo po zápase. Teda aj zásluhou trénera sme dominovali na ploche počas celého stretnutia. Výborne a včas striedal, zahrali si aj menej vyťažení hráči. Spokojnosť.


Priemerná známka: 7,88


FC BARCELONA TOP: Dembélé + Baldé

FC BARCELONA TROP: ter Stegen + Kessie


Peter Maďar

megabarca.sk