FC Barcelona vs. Borussia Dortmund

hodnotenie hráčov

 

V stredu večer bol na Camp Nou v pláne ďalší zo zápasov tohtoročnej edície Ligy Majstrov.

A treba jednoznačne povedať, že mená oboch protagonistov sľubovali jedinečný zážitok.

Obom išlo o potvrdenie postupu do vyraďovacej fázy a obaja chceli potvrdiť svoje kvality práve v priamom súboji. Priznám sa, že ma stretnutie doslova nadchlo. Výborne poskladaná zostava domácich hlavne v prvom polčase predvádzala hru tej najvyššej úrovne a súper musel byť s priebežným stavom 2:0 spokojný. Hoci hneď na začiatku sme hosťom technickým nedostatkom ponúkli čistú gólovú šancu a veľa k inkasovaniu nechýbalo, roztočili sme v ďalšom priebehu perfektný kolotoč plný pohybu, agresívneho napádania a vydarených kombinácií.


skysports comjpg

zdroj: skysports.com


Takto by mala vyzerať hra Barcelony v každom zápase. Výborne zahrala obranná štvorica, dominantná záloha si svoje úlohy takisto splnila na 100% a útok sa vyslovene zabával.


Vrcholné čísla predvádzal aj náš brankár privádzajúci súpera vo vzájomnom dvojzápase určite do zúfalstva.

Hlavným hrdinom popri iných vynikajúcich individuálnych výkonoch bol fenomenálny Messi. Robil si to, čo si práve zaumienil a v podstate všetko mu vychádzalo. Bilancia 1+2 ani trochu nevystihuje jeho priamy dosah na tempe zápasu a na totálnej dominancii nášho tímu v troch štvrtinách zápasu.

Koniec v šetriacom móde pred dôležitým ligovým víkendom na pôde Madridských Atlétov bol pri vysokom vedení pochopiteľný a nemá príliš vysokú výpovednú hodnotu.


barcablaugranes comjpg

zdroj: barcablaugranes.com


K výkonu Messiho sa vyjadril aj tréner hostí:

 "Zahral na pozícii falošnej deviatky. Veľmi dobre sa pohybuje medzi jednotlivými líniami a keď dostane loptu na nohu, je takmer nezastaviteľný. Musíte ho faulovať. Pokiaľ to neurobíte, Messi má úžasné zrýchlenie. Jeho finálne prihrávky sú veľmi nebezpečné."

 

Ako vyzeral zápas podľa štatistík?


Screenshot_2019-11-28 FC Barcelona - Borussia Dortmund 5 kolo Skupina F port skpng 

Ako vyzeral zápas v podaní jednotlivých hráčov?

 

Základná zostava:

 

Ter Stegen: 10

Dokonalé predstavenie opory. Tri vynikajúce reflexívne zákroky, ten prvý bol určite kľúčovým pre ďalší vývoj zápasu. Istá hra nohami, presné kombinácie a hlavne totálna istota vyžarujúca z každého pohybu. Perfektný výkon na hranici možného.


barcablaugranes com2jpgzdroj: barcablaugranes.com


Roberto: 9

Jeden z najlepších výkonov podceňovaného odchovanca, aký som kedy videl. Vynikajúca pozičná hra nedovolila súperovi využívať našu pravú stranu. Zatvoril priestor a bol nesmierne aktívny smerom dopredu. Bojovnosť a sústredenie sa na každý jeden súboj z neho urobila v tomto zápase dôležitú súčiastku vo výborne fungujúcom stroji.


theindependent comjpgzdroj: theindependent.com


Lenglet: 9

Stopercentný výkon stopéra. Na celej našej polovici vyhlásil v tretej minúte zápasu BEZLETOVÚ ZÓNU a až do konca zápasu neprehral ani jeden vzdušný súboj. Hral nesmierne sústredene a ani raz nefauloval v nebezpečnej zóne. Vysoko aktívne napádanie súpera už na polovici ihriska prinášalo zisk lopty a otáčanie hry. Z môjho pohľadu hrať lepšie nemohol a ak by bol strelil po nejakej štandardnej situácii gól, dostal by iste bodov 10.

 

Umtiti: 9

Dostatočne tvrdý, dostatočne rýchly Big Sam dokázal svojim výkonom svoju neuveriteľnú kvalitu. Ak je zdravý, je vynikajúci. Včera zdravý bol a bol teda rozhodne vynikajúci. V spolupráci s kolegom na stopérskom poste prinútil súpera doslova rezignovať na hru po krídlach s následnými centrami. Pretože vzduchom to na našu obranu nešlo. Poradil si aj v pozičnej hre, keď mal súper problém nedostať sa pri pokusoch o nábehy do ofsajdu. Strely na bránu nepustil, nefauloval.

 

Firpo: 7

Pred inkasovaným gólom nedostatočne vystúpil proti súperovi, ale to bolo v podstate jediné väčšie zaváhanie mladého ľavého obrancu. Objavilo sa ešte niekoľko drobných nedostatkov hlavne v kombinácii a v presnosti prihrávok. Vyvážil to vysokým nasadením a dobrým pohybom. Bol dostatočne rýchly a takisto pracoval veľmi sústredene.

 

De Jong: 8

Záložná formácia fungovala na plný výkon a nová akvizícia sa vôbec nestratila. Pohybom si pýtal prihrávky a v pravý moment dokázal zrýchliť hru kolmým prienikom, či kolmou prihrávkou cez dve línie. Práca smerom dozadu ho zdobí v každom zápase a tento takisto nebol vôbec výnimkou. Paradoxne prehral niekoľko fyzických súbojov, čo u neho nebýva zvykom.

 

Rakitič: 9

Chyba na začiatku stretnutia ma zdvihla z fit lopty a do hlavy mi okamžite vbehli pochybnosti o vhodnosti jeho nasadenia. Lenže potom rozbalilo naše číslo 4 všetko svoje umenie a predviedlo málokedy vídaný výkon. Prejav mal určite svetové parametre a neuveriteľné množstvo absolvovaných víťazných súbojov dodávalo energiu ostatným hráčom. Bol doslova všade a pokrytie priestoru za chrbtom najlepšieho hráča sveta bolo učebnicovou ukážkou práce defenzívneho stredového futbalistu. Cez jeho priestor neprešlo nič a v zápase bol našim najlepším záložníkom. Právom sa mu pri striedaní ušli ovácie postojačky.


2e68811f660536d5c13189befe41c373jpg

 zdroj: finance.yahoo.com


Busquets: 8

Legendárne DM-ko si zápas užilo. Jeho schopnosť postaviť sa v pravý moment na to jediné správne miesto a získať loptu sa v zápase objavila nespočetne krát. Svojimi pozičnými presunmi dokázal eliminovať svoju najväčšiu (a jedinú) slabinu, ktorou je určite nedostatočná rýchlosť. Včera mu pomohli kolegovia v zálohe a tento jeho nedostatok vyvážili rozostavením.  

 

Dembélé: 6

Veľká škoda opätovného zranenia. Bolo vidno, ako ho to mrzí. V zápase počas svojej prítomnosti ukázal niekoľko šikovných vecí, ale dokázal aj nepresne prihrať, či príliš slabo vystreliť z dobrej pozície.

 

Suárez: 9

Teda, toto bol výkon hodný jeho mena. Jazdil od začiatku až do konca a trápil súperovu obranu bez prestávky. Plnokrvník odtrhnutý z reťaze. Hladný vlk naháňajúci srnu. Okrem perfektného zakončenia geniálnej asistencie geniálneho spoluhráča dokázal streliť ešte jeden gól z centimetrového ofsajdu a asistenciu géniovi geniálne vrátiť. To je ale veta, však? Lenže včera to tak naozaj vyzeralo. Odbehal neuveriteľné, bojoval v súbojoch, napádal.


fcbarcelona comjpg

zdroj: fcbarcelona.com


Messi: 10 (+10)

Ťažko opísateľné. Po, na jeho pomery, biednom výkone v lige ukázal hráč všetko svoje umenie. Jeden gól a dve asistencie ani zďaleka nedokazujú kvalitu jeho výkonu. Ihrisko absolútne ovládol a súper si bez faulu nedokázal poradiť s jeho rýchlosťou, kvalitou driblingu a prekvapujúcimi prihrávkami. Takú loptu, ako poslal pred gólom Griezmannovi? Svetové, galaktické, dokonalé predstavenie najlepšieho futbalistu všetkých čias. Dá sa hrať ešte lepšie?


fcbarcelona com2jpgzdroj: fcbarcelona.com


Striedajúci hráči:

 

Griezmann: 8

Konečne strelil gól. Konečne prekonal to prekliate očakávania. Ale aj okrem toho výborne pracoval smerom dopredu a doslova sa vyžíval v kombináciách a rovnako dokázal okamžite prepnúť do obranného módu a prerušiť rozvíjajúcu sa akciu súpera už v zárodku. Veľmi precízny výkon, rovnako sústredený ako zvyšok tímu.

 

Vidal: 5

Krátky čas a oddychová fáza zápasu. Ale aj tak celkom nezapadol. Pozične stratený, do súbojov sa nedostal a smerom dopredu nepresne kombinoval.

 

Waqué: -

Príliš krátky čas na hodnotenie.

 

Tréner:


Valverde: 9

Nasadenie Rakitiča sa ukázalo ako kľúčové. Potešil ma aj Dembélé v základnej zostave majúci motiváciu proti svojmu bývalému zamestnávateľovi. Takticky výborne nastavené mužstvo s obrovskou individuálnou kvalitou vo svojom kapitánovi podalo sústredený výkon a táto dôležitá výhra určite nesie aj zásluhu trénera.


f89dc-15474425155191-800jpg

zdroj: sportskeeda.com


Priemerná známka tímu: 8,3

 

FCB TOP LINE:

Messi, Rakitič, Ter Stegen, Suárez, Roberto


FCB légia skazy: -

Hodnotenie zápasu: 9

Takto by mal vyzerať zápas v podaní FC Barcelona. Plné sústredenie, neustály pohyb, po strate lopty a nemožnosti okamžite atakovať bleskové zatiahnutie sa do obrany s nulovými priestorovými medzerami medzi líniami. Aktívna ponuková činnosť a presná rýchla kombinácia. Celé to bolo pozerateľné a bavilo ma to. Výborná atmosféra na Camp Nou to celé iba potvrdila.

Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?


Peter Maďar

megabarca.sk