FC Barcelona vs. Cádiz CF

EuwiGgAXAAQs_Yhjpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Kto nevidel zápas a videl štatistiky, môže nadobudnúť dojem, že sme hrali vynikajúco. Len sa nepodarilo streliť góly a naopak, súper mal kopu šťastia a vyrovnal z ničoho. Podľa mňa platí tá druhá polovica možného dojmu. To, že súper nemal v zápase vôbec nič poriadne, že len hanebne odkopával loptu tam, kde bol práve otočený a že bránil v dvojitej obrannej línii, je jednoducho fakt. Mal na to právo, vyskúšal takú taktiku, získal asi nečakaný bod.

Nuž a my? To je tá prvá polovica možného dojmu. My sme nehrali ani náhodou dobrý zápas. Aj som si vravel, že aký príjemný zápas v pokojnom tempe. Že ako naložíme hosťom 3-4 góly a s prehľadom a ušetrenými silami sa natlačíme do tesného závesu za chybujúceho lídra tabuľky. Aj som si vravel, že to máme jasne pod kontrolou. Lenže ja si to vravieť môžem. Nič to totiž neznamená. Nie je to vôbec pre nikoho problém.

Ak si ale ničo podobné začnú myslieť hráči na ihrisku, problémom sa to stať môže. Bohorovnosť a profesorský prejav s čakaním na okamih zlomu v zápase priniesol efekt často vídaný v kolektívnych športoch na všetkých možných úrovniach. Ten pocit, že sme oveľa lepší, že sme oveľa väčší, že sme jednoducho nad úrovňou súpera. Ten pocit, že sa v princípe nemôže nič stať.

A verte, že viem veľmi dobre, o čom píšem.

No a takýto stav, pocit, nastavenie prináša nedostatok sústredenia sa na dôležité momenty.

Prináša nedôslednosť v zakončení.

Prináša podvedomé zľahčovanie činností ako pohyb, ponuková činnosť a ochota pracovať na hracej ploche trochu cez bolesť.

Mám silný dojem, že práve také niečo sa stalo a že sa nám to vypomstilo v najnevhodnejšiu chvíľu. Trápny zákrok vo vlastnom pokutovom území. V trápnom čase, keď sa už nedalo príliš veľa urobiť. Nuž a zrazu platilo, ako hovoria v Čechách, je pozdě bycha honiti.

Dobehlo nás všetko to vyššie popísané. Pretože s takýmto úbohým súperom, v tak výhodnej pozícii z hľadiska prehry konkurenta na čele, na domácej pôde a v tak dobrom čase sme mali jednoznačne a absolútne bez akýchkoľvek problémov rozhodnúť o troch bodoch v prvom polčase, za prvých 20-30 minút.

Kvalitu na to máme, energiu tiež.

Tak prečo sa to neudialo?

Prečo hráči skĺznu do priemernosti?

Prečo sa nedokážu vybičovať aspoň na časť zápasu na maximum?

Prečo zahodili to, čo prácne a za cenu zranení a obrovskej námahy budovali od začiatku roka?

Prečo tak strašne hazardujú s úctou a láskou svojich fanúšikov?

Prečo skúšajú ich trpezlivosť? Prečo?

Nenašiel som nikoho v našom drese, kto by si u mňa zaslúžil pochvalu. Ani jedného hráča. Predviedli sme ten najšedivejší a najpriemernejší výkon v tomto kalendárnom roku. To je smutné, málo vídané. Jediné pozitívum stretnutia je, a to je neuveriteľný paradox, že sme stiahli náskok lídra o ďalší bod. Ach jaj...

Zápas bol zvláštny.

Súper si určite nezaslúžil bod.

Remíza je absolútne nespravodlivá.

A zrejme ani my sme si nezaslúžili vyhrať.

marcajpg
zdroj: marca.com

Priebeh zápasu:

18´ Aj tretí roh bol rozohraný nakrátko. Tentokrát napriahol ľavou nohou Jordi Alba, ale triafa len tesne vedľa pravej žrde.

19´ Po výbornej kolmici za obranu trielil Messi takmer sám na bránu. Jeho zakončenie bolo ale v hodine dvanástej zrazené na ďalší rohový kop.

30´ Bola nariadená penalta v prospech Barcelony!

32´ Barcelona dala gól! Autorom gólu z pokutového kopu je LIONEL MESSI, ktorý pohotovo poslal brankára do opačnej strany.

33´ Hostia mohli okamžite vyrovnať! Po centri z pravej strany prepadla lopta až k Sobrinovi, ktorý prekvapený zakončil len tesne nad.

39´ Griezmann síce rozvlnil sieť súpera, ale jeho presný zásah správne neplatí pre ofsajd.

43´ Zdvihnutá zástavka postranného arbitra opäť kazí radosť domácich z gólu! Tentokrát sa do zakončenia po spätnej prihrávke dostal Pedri, no na svoj presný zásah si bude musieť počkať.

61´ Po výbornom mäkkom centri dával Messi prihrávku na Griezmanna, ktorého v hodine dvanástej vychytal hosťujúci brankár.

73´ Messi v obrovskej šanci! Pedri šikovne prepasíroval loptu za obranu, ktorú tesne, ale predsa jeden z brániacich hráčov neodpratal do bezpečia a Messi z bezprostrednej blízkosti páli len nad.

82´ Žltú kartu dostáva Iván Alejo (Cádiz CF).

85´ Žltú kartu dostáva José Mari (Cádiz CF).

86´ Z hranice šestnástky vypálil z kroku Puig, ale jeho zakončenie len tesne minulo bránku súpera.

87´ Bola nariadená penalta v prospech Cádizu!

89´ Tím Cádiz práve strelil gól! Autorom gólu z pokutového kopu je ÁLEX FERNÁNDEZ. Ten podobne ako Messi poslal brankára do opačnej strany.

zdroj: barcablaugranes.com

"Samozrejme, že som sklamaný. Možnože viac ako v utorok, pretože v lige sme ťahali dobrú sériu, dnes sme hrali doma a mohli sme stiahnuť náskok súpera. V tomto zápase sme nemuseli prekonať veľa problémov, preto bolo potrebné ho vyhrať. Zdá sa mi, že do zápasu sme sa dostali dobre, ale potom sa opäť stalo to, čo v poslednom zápase a stratili sme dva body. Ale sme Barcelona a musíme bojovať do samotného konca, aby sme dokázali, že sme schopní niečo dosiahnuť. Situácia je podobná ako v poslednej dobe. Tento víkend ukázal, že žiadne mužstvo nie je neporaziteľné a nevyhrá všetky zápasy. Šanca existuje po celý čas, ale opäť sme si nechali z rúk vytrhnúť dva body. Je pravda, že o pár dní nás čaká nasledujúci zápas. Najprv musíme preanalyzovať, prečo sa nám dnes nepodarilo streliť druhý gól a rozhodnúť zápas, aby sme získali tri body. Treba sa dobre pripraviť na stredajší zápas, pretože každé tri dni nás čakajú ďalšie zápasy, ťažké výzvy. La Liga je taká, slabí súperi tu nie sú, je potrebné bojovať o každý bod. Nemyslím si, že táto remíza je neodpustiteľná. Bola to veľká príležitosť, aby sme trochu stiahli náskok. Nepodarilo sa to urobiť, ale tieto situácie nám ukazujú, že je potrebné bojovať do konca vo všetkých zápasoch, ktoré kontrolujeme. V dvoch posledných zápasoch s Cádizom sme stratili 5 bodov. Tak to nemôže byť. Nezdá sa mi, že sme boli nervózni. Ale vždy, keď výsledok je len 1:0, môžu nastať problémy. Nestrelili sme druhý gól, ktorý by nás určite upokojil. Nepodarilo sa nám rozhodnúť zápas a prišli sme o 2 body, ktoré boli veľmi dôležité. Preto sme sklamaní."

CÁDIZ CF - Álvaro Cervera

barcablaugranesjpg

"Tento bod znamená, že hráčom nemusím vysvetľovať isté veci, pretože si uvedomujú, že nie sme schopní súperiť rovnako ako iné mužstvá a nemôžeme to robiť, pretože by sme nedosiahli ich úroveň. Ak budeme súperiť naším štýlom, budeme mať šancu, čo bolo možné vidieť aj dnes. Medzi nami a niektorými mužstvami je veľký rozdiel. Po slabých výsledkoch sme sa chceli vrátiť na naše miesto, no chybným spôsobom a pomyslel som si, že dnes je vhodný deň. aby sme urobili to, čo dokážeme a dokázali sme prežiť až do záveru. Naposledy sme zápas prehrali v 50. či 60. minúte. Viem, že sledovať takýto zápas je ťažké, ale je to jediný spôsob, aby sme sa zachránili pred vypadnutím, inak nemáme šancu získavať body. Ľudia nedávno hovorili, že mužstvo sa stratilo a upadá. Získali sme dôležitý bod a môžeme sa postarať o to, že fanúšikovia v nás opäť uveria. Nie sme virtuózi, ale chceme zapracovať na tom, aby sme sa udržali v Primera Division. V nasledujúcich sezónach príde čas, kedy budeme môcť súperiť s týmito klubmi aj iným spôsobom. V súčasnosti však nemôžeme urobiť nič iné, len hrať týmto spôsobom, akým sme dnes súperili. Takto musíme hrať nielen na Camp Nou, ale aj na iných štadiónoch, dokonca aj doma. Ak týmto spôsobom nehráme, medzi nami a inými mužstvami sa objaví veľký rozdiel. Je to naša prvá sezóna v La Lige a musíme sa naďalej zlepšovať. Keď obmedzíme futbal len na obranu a protiútoky, máme nejakú šancu. Proti mužstvám ako Barcelona či Real vieme, že je to jediný spôsob. Keď hráme s mužstvami, ktoré sú od nás lepšie, ale nemajú tak slávne meno, myslíme si, že máme šancu v inom štýle a tu sa mýlime. Nie sme schopní vyhrávať zápasy tým, že budeme lepší ako súper. Kedysi sme sa pokúšali urobiť opak, ale mýlili sme sa."

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com