Dlho-predlho sme trénovali, aby sme vám mohli predviesť tento výstup. A sme neuveriteľne šťastní, že sa nám to podarilo. Náš cirkus je naozaj momentálne najlepším súborom v imitovaní FC BARCELONA. Sme takí dobrí, že je prakticky nemožné rozoznať nás od originálu. Posúďte sami, či je možné predviesť lepšie vtipnou formou to, čo sme predviedli včera my. Podľa nás nie. Dodržali sme všetky detaily potrebné k parodovaniu. Samozrejme, niektoré úkony a pohyby sme kvôli zvýrazneniu pocitu a zážitku mierne nadsadili a zveličili. Inak ale nechýbalo nič.

Chýbala bezradnosť pred pokutovým územím? Nechýbala.

Chýbala komediálne vložka so záberom na zívajúceho hráča v našom drese? Nechýbala.

Teda všetko to, čo si kvalitná paródia a imitácia svetovej úrovne vyžaduje, v našom vystúpení bolo. Sme na to nesmierne hrdí a veríme, že aj vám sa to páčilo.

Vaša umelecká herecká skupina CIRCO DE BARCELONA.

p.s.: ďakujeme vám za vašu priazeň a tešíme sa na ďalšie predstavenia.

mediotempo esjpg

zdroj: mediotempo.es

Ale vážne. Na začiatok spomeniem pozitívne momenty. Krásny voľný kop Messiho a fakt, že sa jednalo o predposledný zápas v lige. To je všetko.

Okrem toho len beznádej, zúfalstvo, bieda, chaos. Depresia mužstva bola úplne viditeľná. Hráči sú pod extrémne hrubou dekou. Chodili po ploche bez akejkoľvek komunikácie. Trápenie v hlavách sa prenášalo aj do nôh, samozrejme. Bez nápadu. Bez chuti. Hrať z donútenia je to najhoršie a z donútenia hrali včera zrejme okrem Puiga všetci.

Chýbala kvalita, chýbala bojovnosť, chýbala myšlienka.

Barca bola slabučká. Bolo to nehodné mena klubu.

Možno až nehorázne. Možno až drzé voči fanúšikom. Voči sponzorom. Voči samým sebe.

Bolo neuveriteľné sledovať mužstvo teoreticky stále bojujúce o titul v takomto rozpoložení. Nikto nedokázal zdvihnúť hlas. Nikto neburcoval. Hlava dole a hlavne potichu. Nech to už skončí.

Kde je Puyol s jeho krikom a energiou?

Kde je Guardiola s jeho emóciami?

Kde boli včera lídri tímu?

Kto je vlastne líder tímu?

sportskeedajpg

zdroj: sportskeeda.com

Po takom polčase mal byť v šatni krik od trénera a potom pozitívna hádka hráčov v takej intenzite, že by to bolo počuť aj v Banskej Bystrici. A veru, nepočul som nič. Niečo je veľmi zlé. Niečo nefunguje. Chémia je fuč. Kvalita je ukrytá v depresívnych myšlienkach. Podarí sa to zastaviť? Lebo o totálnom páde už nepochybujem ani ja a verte mi, to je čo povedať...

Priebeh zápasu:

6´ O prvú strelu medzi tri žrde sa postarali hostia. Ter Stegen si s ďalekonosnou strelou pod brvno poradil a loptu ľavačkou vyrazil.

7´ Barcelona sa pokúsila vrátiť úder. Lenglet sa oprel do lopty pár metrov spoza pokutového územia a tesne minul pravý roh hosťujúcej brány.

15´ Osasuna Pamplona dala gól! Hosťujúci celok parádne utiekol a ide do jednogólového vedenia! Všetko začalo u Estupinana, ktorý sa po ľavom krídle dostal do útoku a centrom našiel na území bieleho bodu JOSÉHO ARNÁIZA. Ten si na loptu počkal a nartom ju poslal na bližšiu žrď.

21´ Po rohovom kope sa dostal na hranici šestnástky k strele Moncayola, ktorý len tesne minul priestor troch žrdí. Barcelona je pod tlakom a Osasuna je lepšia.

23´ Messi poslal z priameho kopu na bránu takmer dokonalú loptu, ale ani to nestačilo. Barcelonská desiatka orazítkovala brvno a lopta následne skončila v aute!

47´ Messi dostal parádny oblúčik za obranu, aby pripravil gól pre Braithwaita. Ten skóroval, ale rozhodcovia videli veľmi tesný ofsajd domáceho celku!

54´ Konečne si Messi našiel priestor a dostal sa do gólovej šance. Po pravej strane si nabehol do streleckej pozície, ale strieľal len do hrude pripraveného Herreru.

54´ Žltú kartu dostáva Nélson Semedo (FC Barcelona).

57´ Žltú kartu dostáva Ivan Rakitić (FC Barcelona).

62´ Barcelona dala gól! Asi na šiesty pokus to argentínskej hviezde vyšlo. LIONEL MESSI z priameho kopu obstrelil múr a trafil nechytateľne k pravej žrdi!

68´ Messi poslal za obranu nadýchanú loptu a našiel Suáreza, Ten si loptu na hrudi spracoval a nožničkami ju so šťastím poslal do brány. Píska sa však ďalší ofsajd!

69´ Žltú kartu dostáva Gerard Piqué (FC Barcelona).

77´ Gallego po dlhých debatách vidí po svojom zákroku nakoniec rovno červenú kartu!

90+4´ Osasuna Pamplona dala gól! Barcelona sa už do obrany nevracala a Osasuna išla do útoku s trojicou hráčov. ROBERTO TORRES si v prečíslení dobre počkal na center a zakončoval k pravej žrdi.

zdroj: beinsports.com

"Cítim smútok aj zlosť. Je to veľmi nespravodlivá prehra. Nejde mi o La Ligu, pretože sme stratili body, ktoré by nám neumožnili držať krok s rivalom. Neočakával som, že nejaké mužstvo môže vyhrať všetky zápasy a Real to robí. Dnešný výsledok je prehnaný. Tento zápas bol súhrnom zápasov, počas ktorých sme to mali ťažké so strelením gólu. Zatlačili sme súpera do defenzívy, ale boli sme vystavení protiútokom. Pokiaľ naďalej budeme takto hrať... Dnes mali 10 rohových kopov. Ak by sme premenili hoci len jeden, neprehrali by sme. Ak by sme neurobili chyby, neprehrali by sme. Musíme byť voči sebe kritickí. Sú veci, ktoré by sme mali robiť lepšie, ale v niektorých aspektoch sme boli dobrí. Frustrácia plynie z toho, že sme prehrali ligu. Teraz máme trochu času na odpočinok a som presvedčený, že hráči si vyčistia hlavy. Musia to urobiť, aby sme boli schopní konkurovať v Lige Majstrov. Som za to zodpovedný. Mám však túžbu a nádej. Som presvedčený, že sa nám podarí zmeniť a mužstvo bude vyzerať inak. K súpereniu v Lige Majstrov pristúpime s novou mentalitou. Minimálne to môžem kontrolovať, zvyšok je mimo môj dosah."

zdroj: laliga.com, sport.sk, as.com, marca.com, fc.barcelona.cz