FC Barcelona vs. CD Alavés

hodnotenie hráčov

 

Poviem to hneď na úvod:

„Môže byť!“


fcbarcelona comjpg

zdroj: fcbarcelona.com


Zápas sledovaný včera poobede celkom príjemne zapadol do celkovo príjemného dňa.

Blížiace sa sviatky navodili atmosféru očakávania skvelých zážitkov a ja som taký zážitok dostal od hráčov nášho klubu. Nebola to, samozrejme, jazda tej najvyššej kvality. Ale napriek tomu som strávil pohodové momenty pretkané krásnymi gólmi a niektorými skvelými individuálnymi výkonmi.

Bez tlaku na potrebu absolútna prehrala Barca súpera úplne pokojne hrajúc snáď na 80%. Mrzí drobné zaváhanie pri nezachytení nábehu protivníkovho stredopoliara, stálo nás to zbytočne inkasovaný gól.

Potešila, naopak, útočná kreativita. Kombinácie pred pokutovým územím sa javili nebezpečne a len nedôrazné finálne prihrávky pomohli súperovi pred inkasovaním ďalších gólov.

Pol sezóna je za nami a my skončíme skoro určite na mieste číslo jedna.

Či to bude o skóre, alebo aj s miernym bodovým náskokom, sa dozvieme dnes večer.

 

Ako dopadol posledný jesenný zápas z pohľadu štatistík?


tatistiky fcb realpng 


A ako si počínali v zápase naši hráči?

 

Základná zostava:

 

Ter Stegen: 8

Nuž, klasika. Nemal čo robiť, len sa prechádzať po pokutovom území. Občas nejaký center, občas nejaká prihrávka na rozohriatie. A potom príde bleskový nábeh nepokrytého súpera a dostaneme gól. Tak akú známku za to dať?

 

Roberto: 8

Veľmi dobrý výkon. Veľa pohybu, pekné kombinácie s kapitánom. Nábehy za obranu a následné centre. Výborná práca s priestorom za chrbtom nebrániaceho Messiho. Odchovanec ukázal to lepšie zo svojho repertoáru.

 

Umtiti: 9

Výborný výkon. Jeden z najlepších hráčov na ihrisku. Ozaj úplne úžasne reagoval na pohyb súperov a do súbojov vchádzal v momente preberania prihrávok, alebo ešte pred tým kvalitne načasovaným predskočením. Potvrdil svoju vysokú kvalitu a oprávnenosť svojej pozície v kádri.


1186402971jpg0jpg

zdroj: barcablaugranes.com

 

Piqué: 8

Pokračoval v kvalitných výkonoch a v dvojici s kolegom zatvorili súperovi akúkoľvek šancu na zakončenie. Jedna hlavička súpera po prepadnutom rohovom kope ide na jeho vrub, preto mierne nižšia známka. Inak bez problémový zápas.

 

Alba: 6

Slabšie kombinácie s prihrávkami na päty, nesprávne načasované nábehy do uvoľneného priestoru. Smerom dozadu to bolo v poriadku, smerom dopredu nie. Po zranení to ide ťažšie, ako som očakával.

 

Aleňá: 7

Vynikajúco sa pohyboval. Dostával sa do kombinácie a tá mu vychádzala. Ale práve on nezachytil nábeh svojho hráča do nášho pokutového územia a to nás stálo čisté konto. Smerom dopredu sa pokúšal o kolmú hru. Niekedy to vyšlo, niekedy nie. Pozitívom bola ale neustávajúca snaha o konštruktívnu hru. Skúšal a skúšal a skúšal.  

 

Vidal: 10

Dostane plný počet, lebo na jeho pomery a schopnosti podal podľa mňa maximálny možný výkon. Skvelé nábehy „z ničoho nič“ do obrany súpera rozbíjali jeho formáciu. Bolo ťažké reagovať na to a tak sa dostal aj do zakončenia, ktoré prudkou strelou premenil v gól. Okrem toho neprehral ani jeden súboj a naozaj tvrdo pracoval počas celého zápasu.


ronaldo comjpg

 zdroj: ronaldo.com


Busquets: 10

Pre mňa najlepší hráč zápasu. Vyslovene si ho užil. Jedna presná prihrávka ponad hlavy zúfalo sa pozerajúcich obrancov striedala druhú. Extrémny cit pre prácu s loptou využil v tomto zápase na 100% a bolo to vidieť. Okrem toho perfektne pracoval s priestorom a skutočne skvele otáčal hru pohybom tela a krátkou prihrávkou na opačnú stranu. Výborné, pre neho typické, kľučky poza stojnú nohu mu vyšli niekoľkokrát a znamenali obrovský potlesk z tribún. Ak je toto posledná sezóna legendy klubu, užíva si ju naplno.


1174202863jpg0jpg

 zdroj: barcablaugranes.com


Griezmann: 8

Zakončenie hodné jeho mena. Výborné zapájanie sa do výstavby útokov, slušná úroveň kombinácie na malom priestore, presné prenášanie hry na opačnú stranu ihriska po dlho pase. Klasicky obrovské penzum práce smerom do obrany. Jeden z jeho najlepších výkonov v našom drese.


forbes comjpgzdroj: forbes.com


Suárez: 9

Niekto to napísal:

„Toto je jediný hráč, ktorý má strelený gól a k tomu 3 asistencie a aj tak ho chceš zabiť.“

K tomu nemám čo viac dodať.

 

Messi: 8

Neuveriteľné. Hráčovi sa vyslovene nechce. Prechádza sa po ihrisku a imituje napádanie. Občas zdvihne zo sedadiel divákov špičkovo prevedenou kľučkou, čo rovno driblingom pomedzi 3-4 hráčov. No a potom sa z ničoho-nič rozhodne, že strelí gól upokojujúci situáciu po tom inkasovanom. Strelí ho a vráti sa do svojho pokojného módu.


barcablaugranes comjpgzdroj: barcablaugranes.com


Striedajúci hráči:

 

Semedo: -

Príliš krátky čas na hodnotenie.

 

De Jong: -

Príliš krátky čas na hodnotenie.

 

Peréz: -

Príliš krátky čas na hodnotenie.

 

Tréner:

 

Valverde: 8

Základná zostava postavená skvelo. Po zranení si celý zápas zahral Alba, preskúšala sa súčinnosť medzi stopérmi. Aleňá odohral plnú porciu minút, svoju dávku energie mohol zo seba vydať aj Vidal. Sme stále na prvom mieste, hoci nehráme oslnivo vo všetkých zápasoch. Rozbehneme sa a potom to bude jazda prvej triedy. Aj vďaka trénerovi.

 

Vyjadrenie trénera:

"Veľa nás stoja všetky zápasy. Súper nám strelil gól, ktorý mu dodal vietor do plachiet. Leo však neskôr strelil fantastický gól a už to bolo o inom. Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas. Povedal by som, že veľmi dobrý v prvom polčase a s menším pohybom v tom druhom. Tretí gól nám umožnil chytiť dych. Nechceli sme zakopnúť, pretože sme vedeli, že Alavés nám môže narobiť problémy. Naše pocity po tomto zápase sú dobré, pretože sezóna je dlhá a pred rozhodujúcimi zápasmi musíme byť v dobrej pozícii. Ale až do tej fázy však musíme hrať dobre. Niekoľkokrát sme zakopli a boli sme za to potrestaní, ale iné mužstvá takisto."

 

Priemerná známka tímu: 9

 

FCB TOP LINE:

Umtiti, Vidal, Busquets


FCB légia skazy: -

 

Hodnotenie zápasu: 8

Absolútne príjemný zápas. Súper síce zaparkoval dva autobusy pred svoje pokutové územie, lenže nápadité kombinácie a perfektné lobované prihrávky Busquetsa lámali obranné šíky hostí. Nakoniec ich zlomili a preto sa zápas vo výbornej atmosfére skončil dominantným víťazstvom domácich.

 

Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?

 

Peter Maďar

megabarca.sk