FC BARCELONA vs. DEPORTIVO ALAVÉS

hodnotenie zápasu

FC-byNRWQAE_coCjpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Ach jaj. Nerozumiem ani teraz, pomerne dlho po zápase. Nerozumiem ani teraz, po druhej káve a skvelých raňajkách. Tie ma mali naladiť aspoň trochu optimisticky. Aby som znovu nepísal v depresívnom tóne. Nuž, nepomohla ani káva a ani raňajky.


indexjpeg

zdroj: facebook.com


Na Camp Nou pricestoval jeden z najslabších protivníkov, akých som kedy v tejto súťaži vôbec videl. Hostia neukázali na posvätnej tráve absolútne nič. Bránili naivne a slabo. Nedokázali ani na kratšiu chvíľu podržať vo svojej moci loptu. Neútočili, boli neškodní. A predstavte si, napriek tomu si odnášajú bod.

Nie vďaka svojmu prejavu, nie vďaka svojej kvalite, nie vďaka šťastiu. Bod si odnášajú len kvôli slabučkej hre hostiteľov. Pretože ani výmena trénera, hoci nová metla zvykne dobre miesť, nedokázala zobudiť spiaceho obra pomaličky sa meniaceho na trpaslíka.

Pád kvality našej hry je neuveriteľný. Začalo to pomaly, teraz začína zrýchľovať.


Zastaví sa niekde a niekedy?


Prvá polhodina bola zaujímavá, držali sme loptu a behali. Kolmé prihrávky nachádzali adresátov a tak sme totálne dominovali. A ak by boli po uvedenom časovom úseku v sieti súpera aspoň dve lopty, snáď by z mužstva padla obrovská psychická záťaž. Neboli, záťaž ostala v hlavách a nohách, trápenie sa vrátilo. Šancí na tri stretnutia, len jeden gól. Súper jedna jediná šanca a okamžite sme inkasovali. Štyroch našich hráčov rozobrali dvaja súperovi hráči. A prišla apatia, prišli zvesené plecia a kŕčovitá snaha. Bez ľahkosti, bez energie, bez rýchlosti. Ťahali sme nohy, vymýšľali komplikované riešenia, panikárili. Piskot bol zaslúžený, návšteva adekvátna výkonu. Bieda, slabota, des.

Za pochvalu si môžu prísť akurát tak Gavi a Nico. Ostatní priemer, slabý priemer a v jednom prípade dokonca až podpriemer.


PRI_206031561-1-640x360jpg

zdroj: inews.com

Priebeh:

19´ Eric Garcia (Barcelona) sa zbavil svojho strážcu a centrovanú loptu hlavičkou usmernil do ľavého dolného rohu bránky. Gólman brilantným zákrokom tento pokus zlikvidoval. Tím Barcelona si po dobrej práci vybojoval rohový kop.

49´ Barcelona dala gól. Memphis Depay (Barcelona) si zbehol na parádnu prihrávku, predral sa obranou súpera a ponúkol zakončenie zo strednej vzdialenosti, ktoré končí za gólmanom v sieti pri pravej žrdi

52´ Alaves dal gól. Joselu poslal svoju prihrávku na Luis Rioja (Alaves), ktorý zoči voči brankárovi posiela loptu za jeho chrbát.

58' Jordi Alba (Barcelona) si našiel volný priestor na hranici pokutového územia, ukázal svoje individuálne kvality ale jeho zakončenie sa točí iba tesne nad brvno

59´ Memphis Depay (Barcelona) si našiel dobrú prihrávku v pokutovom území a striela. Brankár bol prekonaný, jeho pokus však končí na ľavej tyči.

84' Philippe Coutinho (Barcelona) premárnil veľkú šancu! Z voľného kopu dostal parádny center a vyslal slušnú strelu z blízky. Nanešťastie pre neho, pokus skončil len nad brvnom!


Zostavy:

Screenshot 2021-10-31 at 13-35-47 BAR 1-1 ALA Barcelona - Alaves Zostavypng


Screenshot 2021-10-31 at 13-36-20 BAR 1-1 ALA Barcelona - Alaves Zostavypng

Prehľad:

Screenshot 2021-10-31 at 13-37-16 BAR 1-1 ALA Barcelona - Alaves Prehad zpasupng


Ako vyzeral zápas podľa štatistík:

Screenshot 2021-10-31 at 13-33-33 BAR 1-1 ALA Barcelona - Alaves tatistikypng


Vyjadrenia po zápase:


FC BARCELONA – Sergi Barjuan

Prečo sa mužstvu nepodarilo pokračovať v dobrom hernom výkone?

"V prvom polčase sme hrali dobre, ale bolo ťažké predierať sa pomedzi línie. Rozhodli sme sa mierne upraviť pozície hráčov, Memphisa sa umiestnili bližšie k stredu. Vytvárali sme si šance a rýchlo sme rozohrávali loptu. Snažili sme sa tiež pokryť Joselu a Luisa Rioju, no bohužiaľ vypracovali vyrovnávajúci gól. Musíme pracovať ďalej."

Aká je atmosféra v tíme po tejto remíze a pred utorkovým zápasom?

"Nie sme spokojní. Mohli sme urobiť viac. Boli sme lepší, ale vieme zahrať ešte lepšie. Ťažko uveriť tomu, že zápas sa skončil remízou. Zároveň sa nám musia vrátiť zranení hráči a musíme zlepšiť psychickú stránku. Hráči musia vedieť, že ideme dobrým smerom. Musíme pracovať."

Pred zápasom si poukazoval na intenzitu. Podalo mužstvo v tomto smere dobrý výkon? Má tento tím šancu zabojovať o titul?

"Intenzitu je vidieť v konkrétnych momentoch zápasu a dnes bola prítomná. Jediným spôsobom ako byť v tomto momente v hre o titul, je bojovať a vyhrávať zápasy."

Bolo možné všimnúť si nové prvky v hre tímu len po dvoch dňoch tréningov? Vieš už, kedy sa vrátia zranení hráči do hry?

"Som veľmi pracovitý a pozitívne nastavený. Chcem, aby si hráči verili a boli efektívnejší. Všetko závisí od niekoľkých výhier v rade. Odohrali sme dobrý zápas. Tvrdo sme pracovali a ja som sa snažil vniesť poriadok do niektorých vecí. Budeme na tom ďalej pracovať. Uvidíme, čo bude so zranenými hráčmi. Sú veľmi potrební."

Ako si mieniš poradiť bez deviatich zranených hráčov?

"Musíme motivovať mužstvo. Máme tiež rezervu, ktorá sa v týchto momentoch hodí. Viac sa už urobiť nedá. Obzerať sa späť a premýšľať nad nevyužitými situáciami nepomôže. Musíme pozerať dopredu."

Čo sa stalo s Agüerom?

"Spýtal som sa ho to a povedal, že sa necíti dobre. Neviem o čo presne ide. Čoskoro budeme mať viac informácií."

Barcelona mohla v mnohých prípadoch tejto sezóny pokojne vyhrať zápas, ak by využila šance. Je to náhoda?

"Predovšetkým si musíme vytvárať šance a to sa nám darí. Mali sme šance v prvom polčase a o niečo viac v tom druhom. Pri góle Luisa Rioju sme mali byť agresívnejší, aby sme ho zastavili. Nie vždy je to však jednoduché. Niekedy musíte vbehnúť do súboja a povedať si: 'Ďalej sa nedostaneš'. Ale na to som tu, aby som venoval pozornosť takýmto veciam."

Čo si myslíš o nízkom počte fanúšikov na tribúnach?

"Najlepší spôsob ako dostať fanúšikov na štadión, je tvrdá práca a dobré výsledky. Musíme ich zapojiť. Veľmi pekne ďakujem tým, ktorí sa dnes objavili na tribúnach. Je to ťažká situácia. Som tu na to, aby som pomohol klubu. Musíme byť jednotní."

Čo sa ti páčilo v dnešnom zápase? Očakával si, že sa Deportivo Alavés stiahne tak hlboko?

"Len nedávno som videl, ako hrá Alavés. Mojim zámerom bolo realizovať niekoľko vlastných nápadov. Chcel som, aby si mužstvo vytváralo číselnú výhodu a dominovalo. Som spokojný s tým, ako sme kontrolovali hru. Musíme sa však zlepšiť."


FC BARCELONA – Jordi Alba

Už si spomínal, že v tejto sezóne nie sú pre vás výsledky férové. Je to tak aj v dnešnom prípade?

"Áno, v konečnom dôsledku sa počítajú len výsledky. Vytvárame si šance a streliť gól nás dnes stálo veľa, súper však mal na druhej strane málo šancí a podarilo sa mu streliť gól. Je to ťažké."

Nebol to ľahký zápas, pretože ste s novým trénerom spolupracovali len málo. Čo od vás očakával?

"Najdôležitejšie bolo to, že sme boli jednotní a hrali sme dobre v presingu. To sa nám podarilo, nebezpeční sme boli aj v útoku, vytvárali sme si šance. Bohužiaľ sa nám nepodarilo vyhrať."

Dôležitou otázkou je aj psychika. V poslednom čase sa vám veľmi nedarí. Aké je východisko z tejto situácie?

"Vieme, že súperi sa pred nami hlboko uzatvárajú, musíme si vytvárať viac šancí. Musíme byť sebakritickí a bojovať o najvyššie ciele, čiže o majstrovský titul. Určite sa zlepšíme."


Ako by si tento zápas ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com, flashscore.com